anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nr przesyłek wprowadzone w terminie- raport csv

accadia
#12 Orędownik#

Chciałem sprawdzić to co w temacie, ponieważ zaczął mnie zastanawiać spadek statystyk.

Niestety w pobranym raporcie csv jest taki śmietnik, że nie idzie się w tym w żaden sposób połapać. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć/polecić jakiś program, dzięki któremu mógłbym ten jak i inne raporty csv sprawnie i czytelnie przeglądać? Dodam, że do tej pory nigdy nie pracowałem na tego formacie plikach.

Z góry dziękuje 🙂

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak widać - to trudny temat, nawet dla Allegro i dla dwóch osób tu odpowiadających - "specjalistów".

Mogę Ci jedynie odpowiedzieć jako sprzedawca z wysyłka 2-oma firmami: InPost i Poczta Polska.

- w przypadku adresowania przesyłek InPost (Paczkomat, Kurier) - numery przesyłek pojawiaja się praktycznie natychmiast (do kilku minut, jeśli nie ma jakichś awarii)

- w przypadku Poczty Polskiej jest już problem - numer przesyłki pojawia się dopiero po zeskanowaniu przesyłki przez kuriera lub PZO (Pani Z Okienka w placówce poczty). Czyli w tym przypadku data "wprowadzenia numeru przesyłki" = "data nadania przesyłki". Zgłaszałem już ten problem do Allegro w zeszłym roku - odpowiedź była standardowa, czyli "problem" leży po stronie aplikacji Poczty Polskiej. Sęk w tym, że to trwa od czasu usunięcia zakładki "Transakcje" w MS (czyli od daty końca praktycznej funkcjonalności MS). I trwa do obecnej chwili.

Więc jak chcesz mieć prawidłowe wyniki odnośnie terminu "nr przesyłki wprowadzony w terminie" to w przypadku PP musisz to ręcznie wprowadzić (jeśli chcesz , żeby był inny od terminu wysyłki.)

Moim zdaniem to jest "chory" parametr (numer przesyłki wprowadzony w terminie - pytanie: w jakim?). Do czego to jest komukolwiek potrzebne? - Odpowiedź jest prosta - jedyne zapotrzebowanie na ten parametr to potrzeba obniżenia obniżenia jakości sprzedaży dla sprzedającego przez serwis Allegro. Wiąże się to z utratą przez sprzedającego tytułu SS, co jest bezpośrednio związane z zyskami dla Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maxr01 

Nadaję przez EN i numer pojawia mi się od razu po wysłaniu pliku na pocztę. Nadajesz jakoś inaczej?

_____________
Kama
oznacz moderatorów