anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obniżenie oceny za koszt wysyłki o 3 gwiazdki ponieważ przedmiot był za tani aby skorzystać ze smart

ZapfCreation
#11 Animator#

Otrzymałam wczoraj ocenę za koszt wysyłki obniżoną o 3 gwiazdki. Na wszystkich moich aukcjach jest możliwość skorzystania ze smarta. Kupujący zapłacił 8,99 zł. za paczkomat . Przedmiot kosztował 38 zł. Zakup po godz. 20.00, następnego dnia rano wysyłka, a w kolejnym dniu dostarczenie. Poprosiłam kupującego o wyjaśnienie. Otrzymałam odpowiedź " Trzeba było zrobić cenę 40 zł i sprzedać z Smart ". Nie zrozumiałam i odpowiedziałam, że przecież w aukcji była możliwość wybrania wysyłki smart odpowiedział: "Jak by było to bym nie płacił za przesyłkę. Smart jest od 40 zł. Koniec tematu".

Czyli mam obniżoną ocenę za koszt przesyłki ponieważ sprzedaję przedmiot za 38 zł a nie za 40 zł. przez co kupujący nie mógł przy zakupie 1 szt. skorzystać ze smarta. Moim zdaniem to nie jest w porządku.

Tylko z tego powodu zadowolenie kupujących spadło z maksymalnej wartości 170 ( Super wynik! Jesteś w gronie najlepszych sprzedających na Allegro! ) na 83 ( 25% sprzedawców ma więcej punktów od Ciebie ). Wiadomo, że to wpływa na widoczność ofert sprzedaży.

Moja prośba o usunięcie oceny pozostała bez odzewu.

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

LEW433
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Ocena, komentarz jest "subiektywną" oceną przez kupujących. Taki ma to cel. Tak sobie to wymyśliło All.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZapfCreation 

Wyciągnij wnioski i zrób cenę 40 zł 😊 Ewentualnie zrób 2 aukcje, jedna za 38 zł dla tych bez Smart i drugą za 40 dla tych co go mają.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg bo to cel Allegro aby cena zakupu dla kupujacego była wyższa 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Już to zrobiłam wczoraj 🙂 ale to nie zmienia faktu że jakość sprzedaży spadła w dół moim zdaniem bez uzasadnionego powodu

oznacz moderatorów

ToMeK3001PL
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam, najbardziej szanuję sprzedających oferujących rozwiązania dwuaukcyjne dla przedmiotów, których wartość jest w przedziale cenowym od ok 30 zł do 40 zł. Jedna opcja dla osoby chcącej kupić jedną sztukę ze smartem, a druga dla osób bez smarta i dla osób chcących kupić więcej sztuk.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Co Ci odpisało Allegro na Twoją prośbę? To podpada pod usunięcie.

Swoją drogą masz kolejny ciekawy "niskiej jakości obsługi" - bo "przedmiot był za tani".  Tutaj na forum są goście którzy popierają tezy że kupujący nie musi umieć czytać, a jak już czyta to nie musi tego rozumieć. Gość wiedział ile ma zapłacić PRZED zakupem, i wysłałeś mu dokładnie za tą kwotę. A mimo to ocenił nisko. Cóż @msniezek  @nat_not @la_nika - czy tak ma działać Smark ?🤔

No i oczywiście znajdą się tacy z wielkim zdziwieniem dlaczego taki kupujacy wylądował na czarnej liście..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Nie pisałam do Allegro, tylko do kupującego. 

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

@pinsplash  odpowiedź od Allegro: Rozumiem, że koszt przesyłki jest zgodny z cennikiem przewoźnika, niemniej jednak Kupujący ma prawo odbierać go jako wysoki. Obecnie coraz częściej standardem jest darmowa przesyłka i dla Kupującego, np. tylko taka może zasługiwać na 5 gwiazdek. 

Wierzę, że zrobiła Pani wszystko, aby Kupujący był zadowolony z zakupu. Mimo to mógł on ocenić przebieg transakcji zgodnie ze swoimi odczuciami.  Nasza ingerencja w oceny transakcyjne ma miejsce jedynie w sytuacjach wyjątkowych, gdy narusza ona nasze zasady. Przypadki takie opisaliśmy w tym artykule.

Kupujący na potwierdzenie Pani prośby o usunięcie oceny ma 14 dni, proszę spróbować ponowić z nim kontakt. Wierzę, że uda się Państwo znaleźć kompromis i Kupujący zgodzi się usunąć swoją ocenę. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZapfCreation no i mamy stanowisko allegro. wysyłajcie za darmo, dokładajcie do interesu, to wtedy kupujący będzie happy. Ciekawy jestem czy można ocenić koszt wysyłki przy darmowej dostawie (nie mówię o smarcie) ???  można dać 1 gwiazdkę ? ktoś może być niezadowolony, że było za darmo, w końcu to subiektywna ocena.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Tę odpowiedź allegro równie dobrze można by ująć tak: "Rozumiem, że na koszt przedmiotu składa się cena zakupu, marża, podatki etc., niemniej jednak Kupujący ma prawo odbierać go jako wysoki. Obecnie coraz częściej standardem jest dokładanie do sprzedaży i dla Kupującego, np. tylko taka może zasługiwać na 5 gwiazdek."😁

PS Ktoś mi wyjaśni dlaczego w korespondencji ze sprzedającym używają "grzecznościowej" formy i "kupującego" tytułują dużą literą?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere  bo "Kupujący" to jest ktoś, a sprzedawca sam wiesz jaki ma status na allegro 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZapfCreation to taki mały szczyt bezczelności w wykonaniu allegro

narzucimy cenę wysyłki i damy możliwość oceny jego koszta jako zarzuty stawiane Sprzedawcy nie nam

@WREDZIA-W1 z mojego punktu widzenia cena ustawienie ceny 39.50 by Kupujący dodał coś do smarta to same problemy

np: zwrot tego dodatku czy też przypadkowo wrzucane towary jako dopłata do smarta

ale każdy kij ma dwa końce bo co ma powiedzieć ktoś kto nie używa smarta bo nie i mu cenę podniósł Sprzedawca?

to samo jest z odbiorami osobistymi - w cenie ma być koszt opakowania przesyłki do wysyłki - a jak przy odbiorze cena jest taka sama kto traci?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED No właśnie. Same problemy. Niech se kupi odrobinę drożej w Smarcie, ale tylko to, co mu potrzebne. Najlepszym rozwiązaniem są dwie ceny tego samego przedmiotu: smartowa i niesmartowa.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Wcale mu się nie dziwię. Nagminną praktyką sprzedawców (nie twierdzę, że Twoją też) jest sprzedawanie za 38, 39, 39,50 po to, by klient musiał kupić dwa, albo coś dokupić, by załapać się na smartową wysyłkę. Podnieś cenę na 40, a sprzedasz więcej i nie złapiesz negatywa.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ToMeK3001PL
#8 Zapaleniec#

To chyba słaba praktyka, bo w 95% przypadków rezygnuję z zakupu w takim wypadku albo kupuję u kogoś, kto wystawił za 40.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ToMeK3001PL Owszem, nawet bardzo słaba taktyka. Ja też u takich nie kupuję. Nie zmienia to faktu, że jednak tak robią i liczą na większą sprzedaż.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@WREDZIA-W1 

Zaraz, zaraz. Czyli drożej znaczy taniej ! ;D

Nie no. Jeśli ktoś ma farbki za 38 oraz pędzelki po 2 zł, to po co mam płacić 40 za farbki, skoro mogę mieć i farbki, i pędzelek ? 😄

oznacz moderatorów

ToMeK3001PL
#8 Zapaleniec#

"jeśli". Dlatego, tak jak pisałem w innej odpowiedzi, najlepszą opcją jest wystawienie po normalnej cenie i na drugiej aukcji w cenie podciągniętej do 40 zł.

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

Sprzedaję raczej drogie zabawki i tylko dwa rodzaje są poniżej 40 zł. Ta najpierw wystawiona była za 35 zł., potem gdy producent zwiększył cenę ja też to zrobiłam i wyszło 38 zł. Nawet nie skojarzyłam, że jest to cena tuz poniżej smarta. Absolutnie nie było moim zamiarem naciąganie klientów na zakup kilku rzeczy.

oznacz moderatorów