anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

obowiązek łączenia 1% ofert z produktem w wybranych kategoriach

dawal50
#14 Krzewiciel#

1% – tyle aktywnych ofert połączonych z produktem trzeba będzie mieć w kategoriach: Elektronika Uroda Kultura i Rozrywka.

Jeśli po 1 sierpnia będziesz mieć mniej niż 1% ofert połączonych z produktem w którejś z tych kategorii – nie wystawisz w niej nowych ofert.

Zmiana dotyczy mnie, bo wszystkie moje oferty znajdują się w kategorii Kultura i Rozrywka.

Zatem jak allegro ma zamiar wymusić łączenie z produktem jeśli w zakładce "Powiąż oferty z produktami" mam "Nie masz więcej produktów do wybrania" oraz moje produkty w postaci kluczy do gier nie mają EAN? @msniezek @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Nie widzę na Twoim koncie żadnych wystawionych ofert. Jeśli podasz login konta, o które chodzi, skonsultuję tę sprawę, wskazując je jako przykład opisanej sytuacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@nat_not jak by można było pisać PW to bym napisał. Tylko że nie chodzi o konkretne konto tylko o wszystkie konta sprzedające treści cyfrowe z przesyłką elektroniczną w kategorii Komputerowe PC czyli w tym wypadku 67 tysięcy ofert https://allegro.pl/kategoria/komputerowe-pc-45713?stan=nowe&dostawa-przesylka-elektroniczna=1&bmatch...  Chyba nie potrzeba tutaj konkretnego przykładu by wyjaśnić na jakiej zasadzie przypisać ofertę do produktu który nie ma EAN? Czy klucze Steam mają EAN? Czy klucze Uplay mają EAN? Czy klucze ORIGIN mają EAN? Czy klucze Rockstar mają EAN? Czy klucze GOG mają EAN? Czy klucze EPIC mają EAN? Czy dostępy do kont mają EAN? Czy konta z grami mają EAN?

Chyba musicie znać odpowiedź na te pytania skoro chcecie wprowadzić obowiązkowość. Ofert jest więcej jeśli weźmie się kategorię "Gry" - wtedy ofert jest 74 tysięcy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Pracujemy nad rozwiązaniem, które ureguluje kwestię kodów EAN w kontekście produktów cyfrowych w Kulturze i Rozrywce. Nie mogę jeszcze zdradzać szczegółów, ale kiedy zmiany będą gotowe, na pewno będziemy o nich informować w wiadomościach mailowych i na stronie Dla Sprzedających.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ jak rozumiem rozwiązanie pojawi się przed 1 sierpnia? Wtedy trzeba będzie mieć 1% ofert połączonych z produktem

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Tak, prace nad rozwiązniem tej kwestii już trwają. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ dziękuję za informacje, przydałoby się żeby w końcu została uporządkowana kwestia ofert w kategorii gry komputerowe. W jednej kategorii znajdują się zarówno klucze jak dostępy do kont i konta. Nie ma filtrów w wyszukiwarce "konto", "klucz", "dostęp do konta" i ciężej się dostać do kluczy gdzie zwykle na samej górze wyszukiwarki są pirackie dostępy do kont. Gdyby był filtr to można by było odseparować to od kluczy. Nie wiem czy produktyzacja w tym pomoże, bo pewnie sprzedawcy będą łączyć dostępy do kont z produktami które są zarezerwowane dla kluczy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Dowiem się, czy zmiany w tej kategorii są planowane w najbliższym czasie i wrócę do Ciebie z informacjami w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Dostałam już wiadomość, że zmiany w tej kategorii nie były planowane w najbliższym czasie, ale przekazałam Twoje cenne uwagi do właściwego zespołu. Gdyby coś miało by się zmienić w tej sprawie, będziemy o tym informować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ czy już coś wiadomo na temat produktyzacji produktów cyfrowych? 10 lipca, a dalej nie ma żadnej bazy produktów

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ a co z sytuacją w moich kategoriach gdy np. sprzedaję pokarmy sypane na wagę, z większych opakowań? Przecież skoro tworzę sam niejako nowe opakowanie, to też nie mogę tego połączyć kodem EAN np. oryginalnego opakowaniu o takiej pojemności czy większego, z którego to sypię.

Znów nie przemyśleliście tego wszystkiego...

Pomijam, że są błędy w produktach, które istnieją...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dobrze, że chociaż istnieją. Ja mam bodaj 10 ofert w elektronice, których nie ma w bazie produktów allegro, a nowego produktu bez EAN-u nie stworzysz, bo tego kodu po prostu nie znajdziesz😂

"Znów nie przemyśleliście tego wszystkiego..." - skomentuję to jednym słowem: deadline😏

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

Ja mam w dziale elektronika wszystkie kilkanaście ofert, których też nie mam jak połączyć bo nie ma kodów EAN, po nazwie nie da się... Napisałem już do Allegro... Pomijam, że jak ja mam po 1 filmie albo 1 grze i nie prowadzę hurtowni to nie wyobrażam sobie wpisywania i przepisywania każdego kodu ręcznie !

Allegro usuńcie ten obowiązek z rzeczy używanych bo to jest paranoja !

 

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

A może by allegro umożliwiło żeby można było jakoś odczyt ze skanera kodów wprost w edycji oferty, żeby przejechać skanerem i żeby wkleił się kod.

Pewno wielkie hurtownie czy firmy robią to przez Api ale niech Allegro nie zapomina o tysiącach przedsiębiorców wystawiających bezpośrednio w Allegro

 

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

Jak sobie Allegro wyobraża łącznie ofert z produktami w przypadku używanych gier na konsole ?

Są setki gier gdzie nie ma żadnego produktu w bazie... Im starsza gra tym gorzej... Problem też polega na tym, że ta sama gra może mieć nawet 5 różnych wydań, np wyd. angielskie ale z polskim językiem, całkowicie angielskie... W przypadku bardzo starych gier na PSX czy PS2 niektórych nawet nie ma w encyklopedii gier, a co dopiero w bazie produktów ? Jest duże niebezpieczeństwo, że albo nie będzie można w ogóle spełnić wymogu i kolejnych widełek gdzie jak rozumiem docelowo ma być 100% powiązanych albo/i produkty będą się łączyć niewłaściwie i klienci zaczną sypać negatywami... Tak samo jest w przypadku konsol... Zestawy z używanymi starszymi konsolami są sprzedawane przez sprzedawców w dziesiątkach konfiguracji - z padami, bez padów, z grami, bez gier, z różną ilością gier itd itd. Produkty wchodzą nieprawidłowo ! Moim zdaniem wszystkie przedmioty na allegro z atrybutem "używany" powinny być zwolnione z tego obowiązku albo po prostu wywalcie wszystkich sprzedawców używanych rzeczy i niech będzie to kolejny sklep internetowy wyłącznie z nowymi... Wobec faktu, że nie da się kupić profesjonalnie używanych wielu przedmiotów, które się cieszą ogromnym powodzeniem i faktem, że sieci jak MM czy Empik nie są tym zainteresowane pozostaje wyłącznie Allegro, ale jak i ono wypędzi takich sprzedawców to rynek nie znosi próżni o otworzy się jakiś konkurencyjny portal i zgarnie wszystkich.

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

A jak już są oferty to błędnie wypełnione - film World War Z  w sensacyjnych... Kto będzie tego szukał w tej kategorii ? Paranoja... Niech allegro jakoś to ogarnie...

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

No i kolejna rzecz.

 

Oferta nr 9385373963 niech Allegro sprawdzi. Można wybrać co prawda produkt z tym, że jest.... wadliwy bo nie ma podanego właściwego producenta... Hahaha i nie można zapisać...

Widać to użytkownicy sami mają poprawiać te produkty... Allegro nie ogarnęło tego totalnie... Dobrze, że tylko 1% narazie...

oznacz moderatorów