anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowy "Kod produktu" czy "Kod producenta"?

Vortex-sklep
#8 Zapaleniec#

Co się stanie z ofertami, które nie będą miały nadanego kodu producenta po 6 kwietnia? Czy takie oferty będą zakończone?

Nie wszystkie produkty mają kod producenta lub kod produktu. Nie możecie wymagać aby parametr ten był obowiązkowy.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vortex-sklep zerknij tutaj.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Vortex-sklep
#8 Zapaleniec#

@cloudcloudZerknięte i przeczytane już dawno. Nadal nie ma tam odpowiedzi na pytanie co z ofertami które nie będą miały tego uzupełnionego. W moim przypadku 100% produktów nie ma nadanych kodów EAN ani kodów producenta. Nie możecie wymagać wpisania kodów których nie ma. Proszę o informację konkretnie co się z nimi stanie.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vortex-sklep,

jeśli oferty trwają np. do wyczerpania przedmiotów to będą trwać nadal, ale nie będzie można nic wprowadzać, ani ich edytować, ani wznowić gdy się zakończą

poniżej również informacja, których działów kody nie dotyczą, zerknij tu.Zrzut ekranu 2020-04-3 o 12.24.59.pngZrzut ekranu 2020-04-3 o 12.25.20.png

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

An_style
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy "prawdopodobnie" zmiana wchodzi za 3 dni a wy nie macie pojęcia jak WASZA zmiana ma działać? Oferty zostaną wstrzymane w tryb natychmiastowym? Usunięte od razu? Usunięte przy wznawianiu? totalny chaos nic nie wiadomo i widzę, że nawet wy nic nie wiecie... nie dajecie narzędzi do szybkiej zmiany tego parametru a wymagacie go...

Widzę, że post został zedytowany i ma więcej konkretów ale... jak niby mam dodać kod produktu skoro zablokujecie możliwość edytowania oferty? co to za absurd?

oznacz moderatorów

Fikander11
#7 Wielbiciel#

Allegro nastawiło się już tylko na handlarzy zawodowych, sklepy internetowe iotp. Olali zwykłych Allegrowiczów, skończył się czas wymiany (sprzedaży) zalegajacych w szafach rzeczy. Dno.

oznacz moderatorów

Tulinova
#9 Pomysłodawca#

Dziękujemy Allegro za przesunięcie terminu do 6 maja 🙂 Miło, że wzięliście pod uwagę nasze sugestie..

oznacz moderatorów

An_style
#8 Zapaleniec#

Też chętnie bym poznał odpowiedz na to pytanie bo mi allegro nie odpowiedziało na podobny wpis... i jak widać dalej wysyła tylko linki które na nic nie odpowiadają...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Sprzedaję obrazy drukowane, które posiadają ponad 150tys. wzorów, producent ma kod produktu, lecz ta cała produktyzacja allegro przy edycji mi krzyczy, że oferta jest powiązana z produktem, ale są niezgodne parametry i mogę albo poprawić albo usunąć połączenie z oferty.

I co? W moich ofertach są prawidłowe kody produktu, ale produkty allegro zamiast prawidłowego kodu, mają tylko wpisane "OBRAZ DRUKOWANY" 🙂 🙂 🙂 🙂

Ciekawe co allegro zrobi w takiej sytuacji, moje oferty nie będą połączone z tymi śmiesznymi produktami, które zawierają BŁĘDNE DANE i najprawdopodobniej wpłynie to na te wyświetlanie w różnych sekcjach.

Tak samo, kodu EAN one NIE posiadają, a nie chce mi się zgłaszać 150tys. ofert, że mają błędne dane, bo ktoś nie wiedział gdzie jest kod i na całym allegro zamiast kodu jest OBRAZ DRUKOWANY 🤣 🤣 🤣

 

Wiecie co jest najgorsze? Produktyzacja zawiera tyle błędów opisowych, że allegro samo wprowadza kupujących w błąd i później ci kupujący mają pretensje do kogo? DO SPRZEDAWCÓW, BO JEST BŁĘDNY OPIS albo coś jest niejasne.

Prosty przykład: były sobie czajniki w wariantach kolorowych - niebieski, czerwony, żółty. W produktyzacji kolory są pomieszane, kody ean są pomieszane, kupujący kupuje przedmiot, ale sugeruje się opisem (o czym informuje dopiero przy odstąpieniu od umowy) 🙂

 

Sprzedaję jeszcze obrusy na metry, producent zapewnia mnie, że nie mają kodu EAN, jedynie posługują się kolorem. I co? Nie mają ani kodu ani EAN 🙂

Może przemyślcie zanim uznacie, że coś jest standardem i zaczniecie tego wymagać (a tak naprawdę to tylko informacja dla WAS i wymagacie tego dla swoich analiz)

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Ale po jaki grzyb jest to Allegro potrzebne???  Naprawdę tego nie rozumiem. Dajcie ludziom normalnie pracować i sprzedawać

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Titanum2017  kolejny element, żeby mocniej filtrować aukcje i bardziej kontrolować sprzedawców. Allegro zasadniczo chce mieć wpływ na każdy aspekt prowadzenia działalności, to proces, który zaczął się kilka lat temu i trwa do dzisiaj. Każda zmiana angażuje masę pracy i wysiłku ze strony nas sprzedających. Wszystkie zmiany wymagały tygodni siedzenia przy komputerze. Wprowadzano parametry, zmiany w opisach, zdjęciach. Miałem wykupionego menedżera i żadna z tych nowinek nie mogła być wprowadzona poprzez menedżera z automatu, wszystko musiałem robić ręcznie przy tysiącach aukcji. Na moje pytania allegro odpowiadało tylko, "dziękujemy za zgłoszenie, przekażemy Pana sugestie do działu technicznego" i co, i nic 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Przemekebay
#8 Zapaleniec#

Allegro nie da ci normalnie pracować, tu chodzi aby powiększyć swoją bazę danych i zniszczyć sprzedawców, dlaczego ? 

kod EAN który jest wymagany posiada 

NUMER KRAJU w którym jest produkowany

NUMER PRODUCENTA - a po tym można dotrzeć co to za producent skąd jest itp, a jak wiemy allegro już ściągało faktury zakupu od sprzedawców, "bo jak nie to blokada"

NUMER kolejny - index itp

oznacz moderatorów

weczi_
#7 Wielbiciel#

a co z produktami wlasnymi?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@weczi_  Jeżeli jesteś producentem produktu - możesz nadać własny kod producenta. Warto to zrobić - taki kod jest standardem rynkowym i pomoże ci odpowiednio skatalogować swoje produkty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

weczi_
#7 Wielbiciel#

w jaki sposob?

producentem za duzo powiedziane... czasem komus wykonam usluge, mam namaluje obraz itp

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@weczi_ W tym artykule znajdziesz niezbędne informacje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów