anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena kosztów wysyłki

misia_la
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich,

Pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu, a mianowicie czy ocena kosztu dostawy nie powinna być w jakiś sposób uzasadniona, ew. ograniczona? Rozumiem, że funkcjonuje ona po to, aby eliminować zawyżanie kosztów dostawy przez sprzedawców, ale ma to swoje minusy. Jakiś czas temu kontaktowałam się w tej sprawie z Allegro, ale uzyskałam info, że to subiektywna ocena kupującego i, że w dzisiejszym świecie kupujący zaniżają te oceny, ponieważ oczekują darmowej dostawy... I tu "pies pogrzebany", bo darmowa dostawa jest ok. w przypadku zakupu czegoś droższego niż np. 1,50 zł 😉 , wysyłka paczkomatem jest super, ale kupujący nie zdaje sobie czasem sprawy, że do paczkomatu nie wejdzie przedmiot o długości np. 150 cm... I jeszcze inny problem, kupujący nie zdaje sobie sprawy, że rzecz pow. 150,170 lub pow. 200 cm (zależnie od firmy kurierskiej) to dłużyca i firmy kurierskie liczą drożej za dostawę takich przedmiotów. Można by wprawdzie zaniżyć koszt wysyłki, tylko czy to ma sens w przypadku sprzedaży towaru za 5-6 zł? Jak sobie radzicie z tymi ocenami, a także z długimi przesyłkami?

 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

Kiedyś można to było wyjaśnić w aukcji teraz już nie, niestety.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Wg mnie nie powinno być W OGÓLE oceny kosztów dostawy. Kupujący ma podane na stronie przedmiotu PRZED zakupem i kupując godzi się na nie. Powinna być ocena np pakowania ( ostatnio dostałem 2 przesyłki gdzie prezent gwiazdkowy był po prostu wrzucony luzem do pudełka). A tak masz kwiatki typu : " wiem że poczta podniosła ceny ale to za drogo" i tylko 1 gwiazdka, albo Inpost zdziera ! i Sprzedajacy dostaje jedną gwiazdkę - za co??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

Zgadzam się w 90%, ale co powiesz na zakup regału za 30 zł i 250 koszt wysyłki? Jak ocenić tak zawyżone koszty? I nie , w tym rozmiarze nie nic u konkurencji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Po prostu nie kupujesz jak się nie zgadzasz i tyle. Jak się zgadzasz na 250 PLN to nie miej pretensji do sprzedajacego.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

nie mam wpływu na to, więc raczej nie zgadzam się tylko jestem zmuszony zaakceptować. I nie nie mogę  kupić gdzie indziej to mam nie kupić wcale? Nonsens. Owszem mogę mieć pretensje do sprzedającego, nadużywa swojej pozycji. I nie , czasy kiedy prywaciarz robił łaskę, że sprzedał dawno minęły, i nie wrócą. Tego typu praktyki powinny być piętnowane.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

A może nie ma na rynku dostępnej tańszej dostawy, jak ta, którą proponuje sprzedawca i co? ma się wycofać ze sprzedaży? Może sprzedaje rzecz unikatową? A może powinien zawyżyć koszt produktu, obniżyć koszt dostawy - jemu wyjdzie na to samo i wszyscy, przynajmniej teoretycznie będą zadowoleni?

oznacz moderatorów

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

@misia_la  chciałem am zamówić kuriera korzystając z furgonetki, koszt byłby 50zł. Regał z mdf, biały, składany zwykły. sprzedający nie zgodził się. Nadużywa swojej pozycji jako sprzedający.

 

Czemu tak wszyscy bronicie sprzedającego?? przecież  nie każdy sprzedający jest uczciwy? Przecież sami przez to nie zyskujemy na opinii, a wręcz przeciwnie?  Tak ciężko uwierzyć że jakiś sprzedający jest w swoich praktykach co najmniej wątpliwy moralnie?

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@skarby_w_domu  bronię sprzedawców, bo często wysyłając dłużycę spotykam się z niczym nieuzasadnionymi komentarzami, że koszt wysyłki za duży - ja zawsze proponuję - proszę podesłać swojego kuriera, znajomego, odebrać osobiście i wtedy ludzie piszą: niech Pani wyśle sama, bo nie mam czasu, bo nie znalazłem nic tańszego etc. Też popieram piętnowanie opisanych przez Ciebie praktyk, ale ocena tak ogólna jest dla wielu sprzedawców bardzo krzywdząca i powoduje np. utratę statusu Super Sprzedawcy. Zdarzyło mi się, że przy 100% zadowoleniu kupujących, zero negatywów, żadnych dyskusji, obsługa i czas wysyłki na 5*, a koszt dostawy obniżał znacznie ogólną ocenę...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ja osobiście próbuje wówczas negocjować koszt dostawy, w 3 przypadkach na 5 udaje się to załatwić. Ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że my sprzedawcy kupując cośkolwiek, możemy zdecydować się na dostawę własnym kurierem , kupujący prywatni nie maja z reguły takiej możliwości, grymaszą no bo grymaszą, a szczytem wszystkiego jest obcięcie 4 gwiazdek za koszt wysyłki w 5 minut po zakupie jeszcze przed wysłaniem paczki. Spotkało mnie to własnie, i moja prośba usunięcie tego komentarza spotkała się niestety z milczeniem. Tak właśnie mysle, czy takich zdarzeń nie powinno się zgłaszać do allegro z wnioskiem o odgórne usunięcie jako manipulacja komentarzami. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@skarby_w_domu  sorry, ale jeszcze raz : kto Cię zmusza do zakupu u tego Sprzedającego? Jeżeli nikt i widzisz koszty zakupu PRZED zakupem, to Twoja decyzja i Ty się na nie godzisz. Proste.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

@pinsplash fakt że nikt nie ma oprócz niego w tym rozmiarze. nie nie godzę się, jestem zmuszony zaakceptować. A sprzedający nie godzi się na to ze sam zamówię kuriera. Wcale nie proste.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Także dlatego ocena kosztów wysyłki nie powinna być brana pod uwagę do oceny, bo kupujący ją zna przed zakupem.

oznacz moderatorów

ebagaze_pl
#3 Debiutant#

No tak, piętnujmy je nie kupując u tego typu sprzedawców. Kropka. Podobna kwestia jak sprzedawanie bezpośrednio z chin. 
Ocena czegoś na co z góry się zgadzasz jest bez sensu. Ocenia się rzeczy na które nie mamy wpływu i się ich nie spodziewamy. Jakość obsługi, czas realizacji, ale koszt wysyłki. Bez sensu.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

Zawsze można zrezygnować z takiego zakupu... Koszt dostawy widzimy w momencie zakupu i kliknięcie na zakup oznacza akceptację. Zawsze można spróbować gdzieś indziej znaleźć taniej lub zaproponować odbiór własny (wysłać kuriera na swój koszt). Często koszt wysyłki rzeczy bardzo ciężkich i/lub o niestandardowych kształtach są bardzo wysokie, zwłaszcza w niektórych firmach kurierskich.

oznacz moderatorów

skarby_w_domu
#4 Eksplorator#

taaaa, ciekawe, składany regał, koszty podobnego wymiarami u konkurencji: 50zł. Ten jest węższy, i będzie mi pasował idealnie do komody, a koszt 5 razy wyższy. Ja nie zgadzam się na tak zawyżoną cenę dostawy, jestem zmuszony ją zaakceptować. I nie, sprzedający nie zgodził się na  mojego kuriera, a po regał jechać 700km nie mam jak.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

To już ewidentnie sprzedawca - naciągacz. Niestety, tacy też się zdarzają... i psują opinię pozostałym... Ja zawsze oferuję możliwość odbioru osobistego (w zamyśle wysłania swojego kuriera przez kupującego), jeśli ma opcję tańszego odbioru.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

Właśnie o to mi chodzi. I ta subiektywna ocena kosztu... Owszem, każdy ma prawo wyrażenia opinii na ten temat, ale jeżeli koszt wysyłki nie zmienia się w czasie zakupu (a robiłam zakupy, gdzie po zakupie dowiadywałam się o różnych dopłatach i nie było takiego info podczas zakupu), to wg mnie ocena powinna być jak najbardziej 5 gwiazdek, jednak często jest tak, że ten sam produkt kupuje np. 20 osób i dla jednej koszt dostawy to 2 gwiazdki, a dla pozostałych 4-5...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Co za miesiąc.. trafił mi się kolejny "oświecony". Źle skalkulowałem przesyłki i myślałem że pójdą jako M na poczcie ale poszły jako L. Ponieważ w aukcji był koszt M - tyle klient zapłacił. I kolejny dał mi mniej gwiazdek mimo iż DOŁOŻYŁEM do kosztów wysyłki. Zapłacił mniej niż powinien. Jeszcze jeden argument że ocena kosztów wysyłki powinna być zlikwidowana.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@misia_la 

To samo dotyczy czasu dostawy.
Nawet jak wyślę przesyłkę w ten sam dzień to jaki mam wpływ, że dotrze ona w zadeklarowanym terminie w aukcji? Na to nie mam wpływu, a jest to jeden z parametrów do oceny.

Wracając do kosztów wysyłki to kupujący sam decyduje czy kupuje u nas towar czy nie i sam decyduje się na warunki zawarte w aukcji (ofercie), wiec ocena kosztów wysyłki w ogólnie nie powinna być brana pod uwagę, bo jest to wybór kupującego. 

oznacz moderatorów