anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OCENA SPRZEDAWCY I KUPUJĄCEGO

ewaneta
#10 Popularyzator#

Witajcie, czy ktoś pomoże mi zrozumieć, dlaczego Allegro odebrało możliwość oceniania Kupującego? W obecnej sytuacji wygląda to tak, że Kupujący może wszystko, nie musi niczego udowodnić i może zrobić ze Sprzedawcą co mu się podoba, a Sprzedawca nie może nic, nie ma żadnej szansy obrony (bo chyba nikt nie wierzy w te odpowiedzi na negatywny komentarz, że to cokolwiek zmienia). 

Miałam sytuację, że Pani kupiła u mnie kurtkę, zjechała mnie od góry do dołu, że kurtka to szmata i mam jej zwrócić 60 procent ceny, albo wystawi mi negatywny komentarz. Zwrotu dokonać nie chciała. Pieniędzy nie zwróciłam, komentarz się pojawił, a Pani sprzedała kurtkę (również na Allegro), za dwa razy wyższa kwotę pisząc, że jej stan jest bardzo dobry. Zrobiłam screeny, wszystko udokumentowałam, wysłałam do Allegro. I co? I nic. Komentarz został, a Pani nadal może uprawiać swoje praktyki i nic jej nie grozi. Ma się świetnie, wiem bo obserwuję. 

Wśród całej rzeszy normalnych Kupujących ciągle trafiają się tacy, którzy nie umieją czytać, liczyć, nie umieją obsłużyć rzeczy, którą kupili, albo po prostu mają zły dzień i trafił im się ktoś na kim mogą się wyżyć. Mogą napisać co im przyjdzie do głowy, bujdę wyssaną z palca. Wiem, można sobie iść do sądu, ale przepraszam bardzo: czas i koszty zabijają. 

Pamiętam czasy, gdy Kupujący też byli oceniani i sporo było takich, którzy mieli całą masę negatywów. Można było ich zablokować, albo nawet na starcie - w przypadku licytacji - odrzucić. Było jakieś narzędzie do weryfikacji. Teraz nie ma nic. Kupujący to Bóg i jak nie chcesz mieć negatywa od "rodzynka", to musisz mu zapłacić. 

O co chodzi? Ktoś wie, czemu tak się stało? 

oznacz moderatorów
175 ODPOWIEDZI 175

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ewaneta ten wątek był tu poruszany wielokrotnie. Dziękuje, że dzielisz się z nami swoją opinią, jednak nie przywrócimy oceny kupujących. W żadnym sklepie online, taki mechanizm nie występuje.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud 🦎, tylko że allegro nie jest sklepem online, a pośrednikiem, jak ubrobolty 🙂
Wszystko zależy od prezesa allegro i informatyków 😛 no i od tego, czy Ola nie schakóje kąt 😛

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte a cóż innego czynią sprzedawcy, poza sprzedażą na Allegro? Sklepy on-line i tu kończy się dyskusja 😉

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud 🦎, nieeee m-m 😄 sklep online to np frisco, morele, xkom, a tu kupuje się w róznych sklepach POPRZEZ allegro, tak samo jak nie jedziesz taksówką, tylko w taksówce, kupujesz w sklepie login_sprzedajacego poprzez allegro, bo płacisz poprzez allegro-payu sprzedającemu 🙂 trzeba tak podchodzić, zwracać uwagę na szczegóły 😛 inaczej można przeoczyć średnik na końcu kodu i się nie skompiluje 😞

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@cloudcloudAllegro to nie jest sklep internetowy, to pośrednik. Klientami Allegro są głównie Sprzedający, Kupujący są głównie Klientami Sprzedających. Tymczasem chroniona jest tylko jedna strona. Allegro dopuszcza do szantażów i nic z tym nie robi. 

Może się Pani odnieść do sytuacji, którą opisałam? Do kobiety, która kupiła u mnie kurtkę, zaszantażowała mnie, nie uległam więc wystawiła mi negatyw, a potem tę kurtkę sprzedała za dwa razy większą kwotę (również na Allegro), chociaż wcześniej pisała, że to szmata i do niczego się nie nadaje? W swojej aukcji stan określiła jako bardzo dobry. Wszystko udokumentowałam, dałam Wam wszystkie mejle, sreeny. Podczas rozmowy, za każdym razem pojawiała się nowa osoba, która kompletnie nie miała pojęcia o co chodzi, więc tłumaczyłam od początku, co nic nie dało, bo odpowiedź przychodziła znowu od nowej osoby, która nie raczyła się z niczym zapoznać. Nie zrobiliście nic i ta Pani może dalej uprawiać ten proceder. Kupować, straszyć, odzyskiwać pieniądze i dodatkowo sprzedawać za dwa razy tyle. Uważa Pani, że to dobry system? Że Kupujący może bezczelnie kłamać i to tak po prostu widać, a Wy nie robicie z tym nic, totalnie lekceważycie swojego Klienta? 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ewaneta 

Skoro ta kurtka była taka wspaniała, a Ty śledziłaś wszystkie poczynania kupującej/sprzedającej, to trzeba było ciuszek odkupić i też wystawić negatywa. Byłybyście kwita.

C-658VsXoAo3ovC

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@Client:79179573 

Jasne, można się tak bawić, czemu nie, tylko że tu nie o to akurat chodzi... 😉 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli nie masz ustawionych wysylek zagranicznych zakup jest niezgodny z regulaminem allegro . Zgłoś do allegro o usunięcie oceny jako , że zakup byl niezgodny z regulaminem serwisu . Mialem podobny przypadek ocena usunięta , a zwroty rób przez allegro finanse nie poniesiesz kosztów 

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Witaj. Twoja sprawa jest ciekawa, ale przeczytaj o co ja walczę z Allegro.

Sprzedaję łóżeczka i komody dziecięce, w każdej ofercie jest informacja, że wysyłam tylko na terenie Polski. "Miła klientka" z Łotwy kupiła łóżeczko Kołyska Luna (cholera waży 34 kg). Oczywiście mój kurier DPD nie przyjmuje przesyłek na zagranicę powyżej 31,5 kg. Chciałem być dobrym i pomóc Łotyszce!!! Inne firmy kurierskie wyceniły od 40 do 70% wartości  łóżeczka - 549 zł. (bo nie mam z nimi umowy). Poproszono mnie o zrobienie dwóch paczek. Nadawcą jest hurtownia i nie wolno jej przepakować na dwie czy trzy mniejsze paczki. Tracą gwarancję. Sprawa padła... Pani poprosiła o zwrot kasy i była całkiem miła, i rozumiała problem. Bank pobrał 25 zł opłaty za przelew zagraniczny. Jest fajno. Teraz jest najciekawsze, dostaję oczywiście negatywa. Obsługa 1 gwiazdka, koszt przesyłki (której nie było) 1 gwiazdka, dobrze,że za zgodność zostawiła 5 gwiazdek. Sprzedaję na Allegro jako firma od ponad 5 lat. Cały czas miałem same pozytywy, żadnego negatywa. W Ocenie Allegro spadłem z super do bardzo źle. Według nich 98% sprzedających ma lepsze wyniki - ABSURD po jednym negatywie? Oczywiście Allegro nic nie może zrobić, tylko wysłać e-maila do kupującego. Tyle to i ja mogę. Jest droga sądowa, gdzie na 100% wygram. Może SĄD nakaże im przywrócić dawne dobre praktyki gdzie mogłem takiego "Misia" wciągnąć na czarną listę.

Teraz powiem jak w ciągu jednego dnia wystawić 100 negatywów. Uruchamiam program VPN, wybieram dowolny kraj z listy i jestem przykładowo dla całego internetu w Moskwie z IP wyssanym z palca. Kupuję byle co oczywiście płacę, potem proszę o zwrot kasy. Wstawiam potężnego negatywa, nawet z komentarzem. I co mi kto zrobi/ NIC i to jest kicha dla nas sprzedawców.

Mała dygresja, jeżeli wejdziecie na stronę gdzie informują, że Polska jest wykluczona, to zmienia się kraj programem VPN i po bólu. Przykładowo Yandex strona rosyjska (muzyka z całego świata w mp3 a i klipy też są tam dostęne) można oczywiście po zalogowaniu pobrać wszystko. Jak nie mają to są programy do przerzucenia np. ze Spotify swoje ulubione muzyczki. I już po sprawie, mam to co chciałem.

Przepraszam, to było na odstresowanie po wcześniejszej pisaninie.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dladzieci1946, współczuję, ale zawsze możesz się sądować 🙂
Aha, to nie są programy do przerzucania ze Spotify, tylko pobierania z YT na %trackname%
ze Spotify 🙂 ale nie piracimy, to nie wypada 😄 chyba że pobierasz darmowe podcasty 😄

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Jasne, piractwo jest be🤠👹😇 ale ciągnąć można.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dladzieci1946, ciiiiiiii 😮 dlatego, jest be, jak be em wiuu xD

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Witam jeśli nie sprzedajesz za granicę to zgłoś się do Allegro ,że nie udostępniasz wysyłki za granicę opisz sytuację i poproś ich o usunięcie negatywa bo był niesłusznie wystawiony.

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@jax1987Z mojego doświadczenia wynika, że Allegro nic z tym nie zrobi. Komentarz nie narusza standardów, czy jakoś tak... @Dladzieci1946 , jakby się stało inaczej, to napisz proszę. Stanie się cud, a o cuda należy rozgłaszać 😉  

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Negatyw niesłusznie wystawiony uderza w czyjąś opinie może narazić na straty finansowe firmy trzeba mieć argumęty przeciw.

 

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Na pewno napiszę, zbieram się zadzwonić na Łotwę, następna strata😉

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Już się zgłaszałem, grzecznie prosiłem. Tylko tyle wywalczyłem, że w drodze wyjątku napiszą do cho...... która tak mnie urządziła.

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

To jest kolejny przykład, jak Allegro traktuje swoich Klientów. 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Ten temat jest nie do ruszenia, to jak bicie grochem o ścianę.

Ewentualnie wystaw sobie ze 200-300 tys. aukcji - wtedy masz spore fory - nawet zgłaszane aukcje naruszające regulamin nie są usuwane.

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Allegro twierdzi, że nie może nic zrobić bo to kupujący ma taką możliwość. Dla Allegro wpis, że nie wysyłasz za granice Polski jest nieistotny. Twierdzą, że są otwartą platformą na cały świat i każdy może kupować. Nogą usunąć ordynarne komentarze jeżeli taki został dopisany. Ot i tyle się dowiedziałem. Wysłałem prośbę o usunięcie do Estonki czy Łotyszki, już sam się w tym gubię bo bank był szwedzki. Minął tydzień i nic, fajny facet z Allegro obiecał, że wyśle e-maila do kupujących z prośbą żeby się skontaktowali ze sprzedającym.

Też cisza a może nie wysłał i tylko tak gadał. Od innych konsultantów się dowiedziałem, że nie mają prawa ingerować w sprawy między kupującym a sprzedawcą. Jeden miesiąc przeboleję ze złą oceną a za rok zniknie problem😉

Wniosek ustawić zaporową cenę na wysyłki za naszą "miedzę" i nikt nie kupi. Wtedy spokojnie śpisz.

Jakby coś się zmieniło ze strony kupującego, to dam znać. Ale raczej wątpię bo i nr tel do nich jest nieaktualny. Pozdrawiam🙂

 

oznacz moderatorów