anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena za koszty wysyłki to jakaś kpina

maximpreza
#11 Animator#

Szlag mnie trafia jak ludzie oceniają po 1 gwiazdce za koszty wysyłki sugerowane przez allegro.

Czy ktoś z tym w końcu zrobi porządek ???????????????

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

peentech
#9 Pomysłodawca#

Wiem kto zrobi... zapewne nikt! **piiip** nie zależy na dużej ilości gwiazdek bo to powoduje, że sprzedający niechcący zostanie Super Sprzedawcą.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@maximpreza  niestety temat znany i "lubiany". Zresztą jak nie będzie oceny kosztów to kupujący walnie po obsłudze. Dla wielu nie ma to znaczenia, czy chodzi o czas doręczenia, koszt, czy obsługę, czy nawet zakupiony produkt. Jak się chce dokopać sprzedawcy, sposób zawsze się znajdzie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jest tu już całkiem sporo takich tematów. Allegro nie robi (i nie zrobi) z tym nic, bo mają taką, a nie inną wizję prowadzenia swojego biznesu. Kupujący ze statusem świętych krów i sprzedawcy, którzy muszą często wybierać pomiędzy godnością, a zarobkiem. Bo są zmuszani do włażenia w zad kupującym. Tak to wygląda i nic się od lat nie zmienia. Jedyne, co możesz zrobić, to pogodzić się z tym, albo znaleźć alternatywę.  

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ustaw darmową wysyłkę i będzieszmiał po problemie 

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

A co powiesz na takich sprzedających, którzy świadomie i celowo zawyżają przesyłke. Jedna sztuka kurierem 25 zł, 25 sztuk 49 zł. Waga 2 kg. Zwykły śmiertelnik, taki jak ja wysłał dzis paczkę tym samym kurierem, czyli DPD, o wadze ponad 10 kg, wartości 3000 zł i opcja ostrożnie za 25 zł. Nie mam oczywiście żadnyej umowy z DPD, zwykły klient z ulicy. To jest OK ? Oczywiście nie pochwalam dawania 1 gwiazdki za koszt przesyłki w cenie sugerowanej przez allegro, bąź wynikającej z cennika przwoźnika i allegro powinno w takiej kwestii inteweniowac, ponieważ jest to krzywdzące dla ogólnej oceny sprzedawcy. Ja zawsze daję 5 *****

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@bajcia  od dzisiaj allegro będzie jeszcze wspierać takich kombinatorów, bo będzie prowizja od tej wysyłki, wiec serwis dodatkowo zarobi na robieniu ludzi w konia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia nikt Cię nie zmusza aby kupować u takich sprzedawców. Sam omijam takich ludzi. Jednak to zwykłe sk...ństwo jeśli klient daje Ci 1 czy 2 gwiazdki za paczkomat za 8,99zł gdzie KAŻDY sprzedawca już wcześniej DOPŁACAŁ do takiej przesyłki. Bo tyle samo płaciliśmy Inpostowi, ale karton czy kopertę musieliśmy kupić, taśmę, poświęcić czas na pakowanie i odprowadzić do urzędu skarbowego podatek od kosztu wysyłki bo jest on normalnie ujęty na paragonie! Ale o tym **piiip**ne Janusze zapominają!!!!

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

O ile mi wiadomo to sprzedaż na Allegro nie jest obowiązkowa. Jak się komuś tu nie podoba zawsze może iść sprzedawać na targach, bazarkach czy inszych festynach.

A jak już chce tu sprzedawać to grzecznie akceptuje regulamin i cieszy się zarabianiem.

PS
Strasznie dużo tu macie na forum januszy i tego typu troli co nawet za komentarze chcą do sądu pozywać xD

Haloo jest na sali psychiatra xDD

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Oczywiście, że to jest PATOLOGIA, z którą Allegro dawno powinno zrobić porządek.

Przykład mój, sprzed dosłownie kilku minut. Dostałem takie noty:

Zgodność z opisem

Obsługa kupującego

Koszt wysyłki

 
 
 
 
 
 
 
Koszt wysyłki 1 gwiazdka, a był to paczkomat za 8,99zł.
Mało tego, uwaga, teraz najlepsze. KLIENTKA NIE ZAPŁACIŁA ZA TOWAR I NIE DOSZŁO DO WYSYŁKI !!!
Brawo Allegro, brawo!!!!!!!!!!!!!!
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Staram się omijać szerokim łukiem, ale niektóre produkty nie są oferowane przez wielu przedawców. Czasami wole zapłacić więcej i kupić w pewnym źródle. I zawsze uczciwie "nagradzam" sprzedawców. Przeważnie maksimum, bo skoro towar wysłany w odpowiednim czasie, albo mail z zapowiedzia opóźnienia wysyłki spowodowanej czymś istotnym, to dlaczego mam obnizyc, skoro wartość przesyłki jest na poziomie i można wypełnic paczke do oporu, to kolejne *****, skoro towar jest zgodny z opisem, to nie moge dac mniej jak *****, bo na jakiej podstawie.

Ta ocena ewidentnie jest krzywdząca. Skoro nie doszło do wysyłki, czyli transakcji nie ma, to w ogóle nie powinna istnieć. Chamstwo i tyle.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@bajcia  a wystarczyłoby wprowadzić ograniczenie, że k\jeśli klient robi zwrot, odstepuje od umowy, czy jej nie finalizuje nie ma możliwości oceny transakcji. Bo i w jakim celu to robi, żeby sobie ulżyć, na jakiej podstawie ocenia przedmiot i wysyłkę, skoro przedmiotu nie dostał, a wysyłka nie została zrealizowana ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

to jest dobry pomysł. Ale ja jako kupujący nie mam na to wpływu, moge co najwyżej poprzec działania sprzedających w tej kwestii bo są słuszne.

oznacz moderatorów