anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena za koszty wysyłki

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Ocena klienta za koszt wysyłki - czy uważacie podobnie jak ja, że powinna być gwarantowana wysokość tej oceny w sytuacji, gdy Klient wybiera droższe formy wysyłki niż inne tańsze udostępnione dla jego zamówienia przez Sprzedawcę? 

Często za koszt wysyłki otrzymuję 4/5 właśnie w sytuacji, gdy klienci wybierają droższą przesyłkę z udostępnionych przeze mnie dla jego zamówienia. I mimo że sami wybrali droższą, to oceniają na zbyt drogą… Dla mnie taka informacja to żadna informacja zwrotna - co mi daje ocena 4/5 lub 3/5 za koszt wysyłki, gdy udostępniłam  tańsze, niż wybrał Klient?... NIC. 

Co innego, gdy Klient wybrał najtańszą wysyłkę i mimo to ocenił ją na zbyt wysoką. 

oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

peentech
#9 Pomysłodawca#

Nie powinno być żadnej oceny za cenę wysyłki. Kupujący w momencie dokonywania zakupu wie ile będzie go kosztowała przesyłka i jeśli mu to nie odpowiada to niech nie kupuje, albo kupi gdzie indziej.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Zgadzam się z tym całkowicie. W tej chwili zaniżanie oceny za koszty wysyłki to plaga. 2 miesiące temu obniżyliśmy koszty wysyłek kurierskich Inpost z 15 zł na 10,99 zł a Klienci nadal zamiast 5 gwiazdek dają 4. Nieporozumienie. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Ludzie, którzy nigdy nie zerknęli na cennik poczty, InPost, czy firmy kurierskiej, za pośrednictwem której sprzedawca wysyła towar, myślą, że cena jest wygórowana. Tymczasem musi towar zapakować, co także kosztuje, a do kosztu przesyłki doliczyć podatek VAT, o ile jest VATowcem.

Niestety, ale ceny w miejscu nie stoją. Inną rzeczą są mocno wyśrubowane ceny poczty, które niestety nie idą w parze z jakością usług.

Wiola
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

jestem na tak , wysyłka allegro polecony 5,9 zł  ocena za kw 3 gwiazdki , tragedia

oznacz moderatorów

Michal_Majewski_
#9 Pomysłodawca#

Nie od końca. Czasem kupuję jakiś unikalny produkt od sprzedawcy świadomego jego unikalności, który wali koszt przesyłki z kosmosu ukrywając tam dodatkowy zarobek. I to jest OK?

oznacz moderatorów

bez_zbednych_pl
#9 Pomysłodawca#

Po wprowadzeniu prowizji od kosztów wysyłki czegoś takiego już nie będzie. Chociaż podejrzewam, że są to sporadyczne przypadki, jak sam wspomniałeś, obejmujące unikalne aukcje.

 

Też uważam, że koszt wysyłki nie powinien być oceniany, ponieważ jest on w pełni transparentny przed dokonaniem zakupu. Ostatnio mieliśmy sytuacje, w które Klient wybrał wysyłkę paczkomatem za 8,99zł i dostaliśmy za koszt wysyłki 4 gwiazdki. To chyba też nie jest OK 😉

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

a dlaczego nie będzie , myślę że ocena kosztów wysyłki pozostanie

oznacz moderatorów

Michal_Majewski_
#9 Pomysłodawca#

No nie do końca. To, że ktoś akceptuje koszt wysyłki to nie znaczy, że on mu się podoba. 
Często mam tak, że to co kupuje ma tylko jeden sprzedawca (najczęściej dotyczy to używanych przedmiotów) i mówi się trudno, kupuję i przepłacam za przesyłkę, bo zależy mi na przedmiocie, ale oceniam koszt dostawy średnio lub negatywnie.

Wielu sprzedającym wydaje się, że jak klient zaakceptował koszty dostawy to jest super szczęśliwy z ich wysokości, a to tak nie działa. Ocena kosztów to osobna kwestia od ich akceptacji.

Jak jeszcze była ocena czasu wysyłki to w ogóle była patologia: zamówiłem coś z wysyłką do 24 godzin, sprzedający dodawał przesyłkę do systemu już po godzinie, ale wysyłał ją dopiero za 3 dni (bo pewnie akurat wtedy był gdzieś przy okazji przy paczkomacie czy w jakimś innym punkcie nadawczym). Jak przyszło do oceny to Allegro z automatu dawało mu 5 gwiazdek za czas wysyłki i nie dało się tego zmienić. 

oznacz moderatorów

oizdob
#8 Zapaleniec#

Właśnie że do końca.Jak coś nie pasuje to się nie kupuje.Nikt nikogo nie zmusza do kupowania.

oznacz moderatorów

Client:41173320
#8 Zapaleniec#

Tak samo jak i nikt nie zmusza do sprzedawania. Jak komuś nie pasuje system ocen może przestać sprzedawać.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Mi właśnie klient wlepił 3/5 gwiazdek za koszt wysyłki paczkomat allegro 8,99 zł. To kpina normalnie. 

oznacz moderatorów

Kate1020
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się, sama ostatnio kupiłam produkt wybrałam list polecony ekonomiczny który akurat w formacie s kosztuje 5,90 a naliczono mi 9 zł

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Kate1020 

Koszt przesyłki to nie tylko koszt nadania.

W skład przesyłki wchodzi: opakowanie (karton, koperta), taśma zabezpieczająca (pakowa), ktoś to musi spakować, dostarczyć na pocztę. To wszystko kosztuje.

oznacz moderatorów

Kate1020
#8 Zapaleniec#

Koszty przesyłki wtedy powinny być wliczone w cenę towaru, z wyjątkiem jeśli w licytacji coś sprzeda się za grosze wiadomo że wtedy jest ryzyko. 

oznacz moderatorów

oizdob
#8 Zapaleniec#

Jeszcze są koszty dodatkowe - koperta , tusz do drukarki , pakowanie , dojazd do poczty ..........

oznacz moderatorów

microtech
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Jeśli sprzedawca daje za wysokie koszty wysyłki to można to zgłosić do allegro jako"naliczanie dodatkowych opłat". Ja chciałam kupić perfumy które już nie są dostępne, kosztowały 100 złotych ale wysyłka 250 złotych, czyli łącznie 350. Ten sprzedawca miał masę takich ofert, coś taniego, ale za wysyłkę cena z kosmosu. Zgłosiłam to kilka razu do allegro i już ten sprzedawca nie daje takich cen za wysyłkę. Polecam zgłaszać takie "kwiatki" do allegro, a sprzedawca będzie miał usuwane oferty jeśli będzie wystawiał z taką ceną za wysyłkę.

oznacz moderatorów

Client:76002865
#8 Zapaleniec#

Koszty wysyłki jest z góry znany nie jest to żaden sekret. Więc dokonując zakupu zgadasz się z nim. Uważam że nie powinien być oceniany tym bardziej gdy allegro narzuca ceny za przesyłki nie wołając ubezpieczenia czy taśmy klejącej

oznacz moderatorów

COMPARTSWROCLAW
#8 Zapaleniec#

Jaki dodatkowy zarobek? Koszt produktu to koszt zakupu + koszt dostawy. Wystarczy dodać.

oznacz moderatorów