anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 sierpnia nowe oferty w wybranych działach wystawisz dopiero, gdy połączysz je z Katalogiem prod

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#
  • Łatwiej wystawisz ofertę – jeśli podasz kod EAN, Markę czy Model, pobierzesz z Katalogu komplet danych o produkcie. Nie musisz samodzielnie robić profesjonalnych zdjęć ani tworzyć opisów. Wystarczy, że określisz swoje warunki sprzedaży oraz opcje dostawy.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

"Łatwiej wystawisz ofertę – jeśli podasz kod EAN, Markę czy Model, pobierzesz z Katalogu komplet danych o produkcie."

Najpierw doprowadźcie ten wynalazek do porządku, bo na chwilę obecną w dużej mierze jest to "katalog bzdur"

"Nie musisz samodzielnie robić profesjonalnych zdjęć ani tworzyć opisów. Wystarczy, że określisz swoje warunki sprzedaży oraz opcje dostawy."

Moi drodzy, jak to sobie wyobrażacie w przypadku przedmiotów używanych? Ja sobie nie wyobrażam nie dodawać własnych zdjęć i opisów.Samo określenie warunków sprzedaży oraz opcji dostawy jest niewystarczające.Może być kilkadziesiąt takich samych modeli, jednak każdy będzie wyróżniał się stopniem zużycia, stanem technicznym, wizualnym itp.Klient powinien widzieć i dokładnie wiedzieć co kupuje, a tego nie dowie się po zdjęciach poglądowych i ogólnym opisie.Moim skromnym zdaniem i zapewne nie tylko moim, katalog produktów powinien dotyczyć wyłącznie rzeczy nowych.Rzeczy używane powinny mieć możliwość połączenia z katalogiem produktów ale tylko te które posiadają swój EAN.Nie powinno dotyczyć to przedmiotów kilkudziesięcioletnich, które EAN nie posiadają, a często producent już nie istnieje.Zaraz uslyszę że do każdego przedmiotu można uzyskać kod EAN.Powiedzcie mi tylko, jaki sens ma przypisywanie kodu EAN do przedmiotu który występuje jednostkowo raz na kilka lat ze względu np. na swoją unikalność? Wychodzi na to, że od sierpnia wielu sprzedających (przedmioty używane) będzie miało problem z wystawieniem oferty.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Jestem producentem i ten katalog to weryfikują chyba jakieś dzieci. Mój produkt nazwa się Uchwyt na kubek do VW T4 po czym zostaje odrzucony i zamieniony na Uchwyt na kubki WeebAll do do Volkswagen T4 czarny wy tam palicie coś ? Chyba wiem lepiej jak się nazywa mój produkt. 2 dni czekania na poprawienie czegoś co nie trzeba ogóle poprawiać... 

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

Nie będzie problemu, sprzedawcy będą generować fakowe kody https://generate.plus/en/number/ean i będzie jeszcze gorzej. No ale Allegro "wie" lepiej...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@WeebAll_pl Niestety, ale już generator nie przejdzie, bo będą prowadzić weryfikacje kodów na podstawie bazy GS1 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wa%C5%BCna-zmiana-dotycz%C4%85ca-numeru-ea...

Czyli od lipca możemy spodziewać się kolejnego natłoku postów na forum dotyczących błędów z katalogiem 😉 Moderatorzy muszą już przygotować wklejki na:

  • nie mogę wystawić oferty
  • edycja i wznawianie oferty nie działa
  • mam nowy kod EAN, nie mogę wystawić oferty

I pewnie wiele innych. Ciekaw jestem co to za bałagan znowu z tego wyjdzie...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO dziękuję za Twoją wiadomość, przekazałam je do zespołu, który zajmuje się Katalogiem produktów i wrócę tutaj, gdy otrzymam odpowiedź. Sprzedający wciąż będzie mógł dodać swoje zdjęcia i tworzyć opisy do ofert, które sprzedaje.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@la_nika  jak rozumiem taka akcja nie poprawi niczego ?

Po prostu ktos klepnie EAN podobnego produktu ( byle droższego a najlepiej markowego) i spokojnie bedzie mógł dalej wystawiać korzystając z opinni produktu markowego i swojej niskiej ceny . 

Có zmoim zdaniem nie tylko że to nie rozwiąze żadnych problemów lecz wprowadzi do katalogu jeszcze wiekszy bałagan niż jest obecnie. W tym momencie przynajmniej częśc sprzedawców nie łączy błednie produktów po tej zmianie wszyscy bedą musieli łaczyć. wiec jaęli jakiś produkt nie ma EANu - to bedzie podpinaniepod inny produkt.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@la_nika Zdaję sobie sprawę że to będzie dostępne.Osobiście nigdy z dodawania własnych zdjęć i opisów nie zrezygnuję.Chyba że Allegro narzuci tylko i wyłącznie katalog.Wiadomo jak to się skończy.Bardziej chodzi mi o sugestię Allegro "nie musisz".Wielu może wziąć to sobie do serca, co będzie skutkowało większą ilością negatywów, dyskusji i korzystania z POK, bo jak wiadomo za treść odpowiedzialny jest wyłącznie sprzedawca, a katalog jaki jest wszyscy wiedzą.

Bardziej interesuje mnie i nie tylko mnie kwestia kodów EAN w przypadku przedmiotów używanych, tak jak napisałem wyżej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO wracam z odpowiedzią. Jeszcze nie jesteśmy na etapie zaciągania zdjęć z Katalogu do ofert. Może się tak zdarzyć po API i z pliku, wówczas dodanie min. 1 swojego zdjęcia powinno zablokować pobieranie tych z Katalogu. Co do świata przyszłości (czyli Allegro w wersji produktowej) to dla używanych produktów pewnie będziemy dawać możliwość dodania swojego zdjęcia, ponieważ klient musi widzieć co kupuje.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

alleloombard931
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy allegro jest świadome kroków które aktualnie wykonuje ale zniechęca ludzi do sprzedaży na tym serwisie, ponieważ w ich szanownych bazach od towarów jest tyle błędów bo ktoś źle połączył produkt zły kolor itp to już jest problem! W jaki sposób niektórzy sprzedawcy mają wyczarować ean przy produktach które fizycznie go nie posiadają? 

 

oznacz moderatorów

WeebAll_pl
#10 Popularyzator#

https://generate.plus/en/number/ean I śmietnik w katalogu robi się większy xD

oznacz moderatorów

alleloombard931
#8 Zapaleniec#

Ma to nie działać 😛 

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

wypychają używane rzeczy z Allegro przecież prowizja dla uzywanych też idzie w górę 

oznacz moderatorów