anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

"Te zasady nie są czytelne, nie można prowadzić racjonalnej polityki cenowej, nie wiedząc jaką prowizję zapłacimy przed wystawieniem przedmiotu. "

Masz zupełną rację. Będzie to jeden z największych problemów.

oznacz moderatorów

TechPack
#8 Zapaleniec#

To jest do przemyślenia gdyż przy tanich produktach do 40 zł pojawia się taki problem, że część z nich stanowi tzw. produkt komplementarny.

Przykład, klient kupuje komputer. Ale chce u jednego sprzedawcy dokupić myszkę, klawiaturę, podkładkę itp akcesoria, większość z tych produktów będzie w cenie kilku złotych. Pojawia się problem, klient nie kupi, bo sprzedawca nie posiada tych produktów komplementarnych (dodatkowych) bo nie opłaca się mu to, co obecnie zachęca go do zakupu gdyż może wszystko dostać w jednym miejscu. Efekt, duża szansa, że klient zamiast na Allegro dokona zakupów na zewnątrz.

rozwiązanie,

Sprzedający może stworzyć zestaw i zaoferować wszystko klientowi. I tak i nie - bo nie do końca wiem jaką klawiaturę chce kupujący, w jakim kolorze ma być myszką itd.

 

kolejny przykład,

problem nie są też taniej produkty ale np wielkogabarytowe, np pralki, lodówki, AGD, RTV, czy meble gdzie koszt wysyłki to często 100-300 zł i to często są realne koszty dostawy.

Zbyt wysokie prowizje to miecz obusieczny, z jednej strony większe wpływy dla Allegro z drugiej dochodzimy do granicy, w której to nawet przy małych marżach sprzedawców ceny na allegro zaczną być wyższe niż poza allegro np w innych serwisach czy w sklepach internetowych. Efekt może być taki, że spadnie popyt na zakupy w allegro a dodatkowe prowizję od wysyłki wyeliminują tanie produkty oraz te duże z realnie drogą wysyłką w efekcie zostaną tylko sprzedawcy i produkty na wysokich marżą a samo Allegro przestanie być już miejscem, w którym może kupić przysłowiowe wszystko co do tej pory dla wielu było wielkim atutem.

 

Myślę, że allegro powinno to jeszcze przemyśleć. Z zasady pomysł jest dobry, ograniczenie dziwnych kosztów dostawy, ale niestety prowizja od kosztu dostawy w przypadku allegro spowoduje praktycznie zniknięcie produktów z wysoką kwotą dostawy a często są to drogie sprzęty AGD-RTV jak również wybicie produktów tanich.

 

Pomysł dobry, wykonanie słabe. Ale zawsze mogę się mylić.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Usunięto moją wypowiedz, że

pobieranie prowizji od kosztów dostawy za którapłaci klient jest nielegalne

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#
 
ik-mercado-uk chętnie dołączę .
 
 A gdzie będą zbierane?
 
 
 
 
oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

moją wypowiedź na innym wątku też aż sam admin wykasował, bo wytknąłem,że kłamią w ocenach w sklepie Allegro, to jest sitwa ...

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

jestem już w kontakcie z rzecznikiem UOKiK i bardzo zainteresowali się tą sprawą i kolejnym "pomysłem " ich ulubieńców ...

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

zgłaszaj sprawę jak najszybciej.

oznacz moderatorów

jrk06
#9 Pomysłodawca#

są jakieś nowe informacje w tym temacie?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dzielo05 Nic takiego się nie wydarzyło.

 

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Niestety ale nie ma mojej wypowiedzi o pobieraniu prowizji przez Niemiecki serwis od przesyłek opłacanych przez kupujących.

Tam w Niemczech zostało to zablokowane.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dzielo05 a regulamin Gadane czytał? Jeśli nie to przeczyta 😛

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Niepotrzebnie kultura wypowiedzi spada. Kulturalnie proszę aby wypowiadać się  w drugiej a nie trzeciej osobie l.p.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

A to jest esencja tego jak allegro traktuje sprzedawców.

 

czytał? przeczyta? Chyba chciała Pani napisać proszę przeczytać, proszę Pani Moderatorki.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dabdetal wyraźnie zaznaczyliśmy, że Gadane jest miejscem otwartym, gdzie zwracamy się do siebie po imieniu, jeśli komukolwiek to nie odpowiada to proponuję, albo ponownie zapoznać się z naszymi zasadami, albo grzecznie zaznaczyć, że po imieniu sobie nie życzy. Jak widzę, konwersację z @dzielo05 toczę w wersji na "ty" - z wzajemnością, jeśli zainteresowany poczuł się urażony, żartobliwą formą osoby 3, to możemy oczywiście wymijająco zasłaniać się brakiem szacunku, choć za swój występek serdecznie przepraszam. Widzę, że państwo żarty tolerują tylko w jedną stronę.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Nie złapałem. Pierwszy raz spotykam się z żartem ze strony allegro, może dlatego. Zwykle z buta, stąd też taka reakcja.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dabdetal choć to nieprawdopodobne - admini to też ludzie, niektórzy z nas czasem lubią pożartować 😏 dobrego dnia!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

@dzielo05  napisał(a):

Usunięto moją wypowiedz, że

pobieranie prowizji od kosztów dostawy za którapłaci klient jest nielegalne



myślę, że jest legalne. E*** w swoim marketplace pobiera. **piiip**, **piiip**, nie będę się powtarzał.

Odnośnie postu powyżej.

To nie jest żaden pomysł na obniżenie kosztów dostawy.

To, że ktoś tam gdzieś ma zawyżone koszty dostawy to tylko pretekst.

Trzeba gdzie upchnąć dodatkowe opłaty, bo SMART kosztuje ogromne pieniądze.

Trochę prowizja, trochę prowizja od prowizji, trochę koszty dostawy, byle suma się zgadzała. Pomysł ze smartem jest głupie, bo winduje ogół cen na allegro. Ludzie kupują tu dla cen. I tak kupiliby tutaj bez smarta, bo jest taniej niż gdzie indziej. Bo tam i tak płacisz za wysyłkę. A teraz tutaj będzie drożej, bo koszty zwrosną. Co więcej sprzedaż niektórych produktów będzie całkowicie nie możliwa albo trzeba będzie czarować właśnie z kosztami dostawy aby jakoś to było.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Skoro my czujemy, że coś jest nielegalne to może tak niestety być.

Allegro wykorzystuje swoją pozycję przeciwko Nam i nadużycia są częste.

Na pewno moderator zatrudniony i opłacany sowicie przez  Allegro tego nie przyzna tylko zasznuruje Nam usta. Trudno. Takie ma zadanie Taka kolej rzeczy że czasy pieniądza rządzą ludźmi.

Tutaj jest przykład.

- Skargi przedsiębiorców pokrywały się z obserwacjami urzędu. Dlatego wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające . Analiza zebranego materiału wykazała, że mogło dojść do niedozwolonych działań. Postawiliśmy spółce zarzuty nadużywania pozycji dominującej. Podejrzewamy, że wykorzystując swoją znaczną siłę rynkową, faworyzowała własną działalność sprzedażową w stosunku do działalności sprzedażowej prowadzonej przez innych sprzedawców na swojej platformie – mówi prezes UOKiK Marek Niechciał.

 

 

Cóż takie zwracanie się do kogoś w trzeciej osobie świadczy o bardzo niskim  wykształceniu lub sporym braku wiedzy na temat kultury i obycia

 

 

 

 

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Aleśmy sobie pożartowali Ha ha

Dobra miłego dnia

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Aha, a tak słowem podsumowania. Dlaczego wchodzi prowizja od wysyłek? Bo jak podniosą Ci prowizję od sprzedaży o 1% to cen produktów nie ruszysz, bo jak? Dodasz 1% do każdej ceny? Niewykonalne. A jak podniosą Ci 1% powizję i do tego % od wysyłki, to z wysyłki urwiesz może 1/3 podwyżki w postacie podniesienia cen na wysyłkę. Gdyby chodziło im o to żeby nie zawyżać k. wysyłki, to opłaty nie byłyby liczone od wysyłek z Allegro w nazwie, gdzie i tak nie zarabiasz. A są. Alternatywnie gdyby podnieśli prowizję tak po prostu o 3%, to każdy doliczy do ceny 5%, bo byle wzrosłaby na aukcjach wyróżnionych.

Więc mechanizm jest przemyślany tak, aby podnieść opłaty i maksymalnie utrudnić sprzedawcom przeniesienie ich na klienta. 

Podobnie jak po podniesieniu Vatu z 22% do 23%. Rozczula mnie jak narzekają ludzie, że muszą płacić wyższy VAT. Gdzie? Przecież ceny nawet nie drgnęły. Ja osobiście nie podniosłem ani 1. Podwyżkę VATu zapłaciły praktycznie w całości firmy. Tutaj też zapłacą. Pytanie ile jeszcze wytrzymają, bo prezes powiedział, że trzeba być innowacyjnym. A kto nie jest ten PA PA.

 

oznacz moderatorów