anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Sprzedaję sznurowadła, 90 % klientów kupuje 1 lub 2 pary i płaci 5 lub 10 zł , 80 % z nich wybiera list zwykł lub priorytetowy za 3,20 zł lub 4,10 zł już dokładam do tego podatek vat gdyż jest to cena znaczka bez vat. pozostali klienci wybierają  allegropolecony lub allegro paczkomaty tu maksymalną cenę ustala allegro.  Jednak nie kupują za 40 zł więc nie łapią się na darmową dostawę. Czy nie wystarczy wprowadzić zasadę nie naliczania prowizji od kwot maksymalnych ustalonych przez allegro dla poszczególnych form dostaw.

oznacz moderatorów

SMILEFACTORY
#8 Zapaleniec#

@msniezek "Z Allegro pamiętam wiele ofert, w których koszty przedmiotu były przerzucane do kosztów wysyłki - najczęściej działo się to swego czasu w biletach, gdzie bilet był sprzedawany za 10 zł, z transportem kurierem np. za 200-300 zł." - dlaczego więc nie walczycie z tymi którzy tak robią, a uderzacie w tych którzy mrówczą pracą pracują na zyski serwisu oraz swoje?

"Oczywiście rozumiem, że to spora zmiana i trzeba się do niej dostosować (w szczególności powinni zrobić to ci, którzy operują na niskich marżach), dlatego dajemy na to kilka miesięcy." naprawdę serwis sądzi, że przez lekko ponad 2 miesiące małe firmy przekształcą się w tuzów handlu i z małych marż zrobią się one duże, żeby pokryć tę zmianę? transformacja miałaby trwać dwa miesiące? Co ze sprzedającymi które podpisały umowy z firmami kurierskimi w listopadzie, grudniu lub nawet styczniu na okres 12 lub 24 miesięcy, sądzicie, że one mają wyjście z tej sytuacji? Nie dość, że z defaultu mają wyższe ceny przesyłek niż taki gigant jak Allegro, dopłacają do przesyłek już w tej chwili, to udźwigną dodatkową prowizje od wartości wysyłki na której już teraz nie mają ani grosza in +. Ponadto gdzie tu sprawiedliwość, jedni dołożą do wysyłki 4,5% bo taką prowizję płacą a inni 12% - czy rozwiązanie systemowe zatem jest sprawiedliwe? Przykro, że nie traktujecie sprzedających jak partnera do biznesu, a to ich praca składa się na sukces serwisu.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Sprzedaję sznurowadła, Dziwię się że klienci płacąc 5 zł za sznurowadła wybierają allegro paczkomaty za 8,99 lub allegro kurier z pobraniem, ale tak się dzieje bardzo często.

Większość wybiera list ekonomiczny za 3,20 zł, taniej  nie da się wysłać przesyłki. Dla czego mam płacić za to dodatkową prowizję! Tego nie da się przerzucić na cenę towaru.

Zastanówcie się nad tą zmianą inaczej wykończycie uczciwych sprzedawców i ponownie dochody wam spadną

oznacz moderatorów

kupowanie-tanie
#9 Pomysłodawca#

Nie widziałem jeszcze bardziej pokrętnego tłumaczenia.  Faktem jest ,że znaleźliście sposób na łatwe wyciśnięcie z pracujących na was firm dodatkowych i to nie małych pieniędzy. Uczciwszym rozwiązaniem byłoby po prostu podniesienie cen. Proszę mi wytłumaczyć za pomocą swojej wykrzywionej logiki jak można pobrać prowizję od sprzedaży produktu od innego podmiotu niż faktyczny sprzedawca produktu. Firma kurierska jest zewnętrzną firmą i jej usługa nie jest przedmiotem sprzedaży.  Dlaczego w takim razie mam płacić prowizję od czegoś czego nie sprzedałem i nie przyniosło mi to żadnego zysku.  

oznacz moderatorów

kwiaty-Isabell
#8 Zapaleniec#

ale jak się dostosowac??? jeżeli klient nie chce kupić za 40 zł bo np potrzebuje 3 rolki wstązki po 2 zł , i płaci za dostawę inpost 8,99 to prowizja przekracza wartość towaru !! więc jak się dostosować? 

oznacz moderatorów

Client:75770850
#7 Wielbiciel#

Mozna zalozyc sklep internetowy i taki towar sprzedawac tam o 1gr taniej. Jako klient, gdy mam kupic cos za 1,99zł a wysylka to 8zł to zawsze patrze czy sprzedawca ma sklep z inna opcja wysylki np jakis ekonomiczny za 4,99zł. Jakbym mial opcje kupic tam za 1,98zł z taka sama cena wyslki to przez sama nienawisc do allegro tam kupie.

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Wystarczy ustawić dostawę na Allegro Punkt, Poaczkomat, Minikurier, Pocztex 48 i prowizja nie obejmie kosztów dostawy, a do pozostałych kosztów dostawy doliczyć nałożoną prowizję.

-None-
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

'Wystarczy ustawić dostawę na Allegro Punkt, Paczkomat, Minikurier, Pocztex 48 i prowizja nie obejmie kosztów dostawy, a do pozostałych kosztów dostawy doliczyć nałożoną prowizję."

 

Jednak prowizja to nie koniec kosztów sprzedawcy za "koszty przesyłki". Ja muszę wysyłać w wzmocnionych kartonach a więc i koszty opakowania są duże. Taśmy też  nie dostaję GRATIS. A do tego dochodzi koszt samej przesyłki u kuriera.

W ALLEGRO SMART także nie są uwzględnione te dodatkowe koszty opakowań, które każdy sprzedawca pokrywa - od kopert, kartonów, tub, palet Prowizja powinna być owszem ale od pewnej kwoty np 15 zł przy kurierze. Powyżej tej kwoty powinna być (a moim zdaniem nie powinna) doliczana PROWIZJA

Jeśli będzie od całości to jest to nieporozumienie.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Jesteś pewien że cyt. Wystarczy ustawić dostawę na Allegro Punkt, Paczkomat, Minikurier, Pocztex 48 i prowizja nie obejmie kosztów dostawy, a do pozostałych kosztów dostawy doliczyć nałożoną prowizję."

przy kwocie do 40 zł smarta nie będzie i cała kalkulacja pada

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

nie masz racji, wystarczy ze kupujacy nie ma wykupionego smarta i juz placisz prowizje od wysylki. 

oznacz moderatorów

MC_Liberty
#8 Zapaleniec#

OK - wskaż mi sposób na wysyłkę w taką metodą masztu antenowego o długości 2,5m?
NIGDY, ALE TO NIGDY nie będę w stanie zaoferować przesyłki smart dla takich produktów - a tu koszt dostawy jest znaczny - 150 - 250 PLN za sztukę.
DLACZEGO Panie Macieju mam zapłacić prowizję od transportu takiego produktu?
Pamiętam wątek, w którym zgadzał się Pan ze mną, że takich produktów nijak nie da się nadać w SMART.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

W tym przypadku 15 czy 20 zł łatwo doliczyć do ceny produktu, klient tego nie zauważy.

Problem jest dla tych sprzedawców gdzie cena towaru nie przekracza 10 zł. gdyż czym niższa cena towaru w stosunku do wartości przesyłki prowizja może być większa niż zysk. Zakładając że marża na towarze nie jest wysoka.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Witam. Nic nie da ustawienie dostawy na Allegro Smart, jeżeli kilent kupi za 2-3 PLN lub sam nie będzie miał wykupionego pakietu Smart.

Endrju
oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

nie zmusisz klient zeby kupic za 40 dychy a nwet jak kupi nie kazdy ma smarta

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Strasznie mnie zabolał ten temat, więc drążyłam go bezpośrednio u źródeł.

Odpowiedź Allegro w sprawie naliczania kosztów na przykładzie:

"Prowizja naliczona zostanie następująco:
przy sprzedaży 10 szt. po 1 zł, przy prowizji 6% i kosztach wysyłki 8,99 zł.
Prowizję w wysokości 6% naliczymy od sumy wartości jednostkowego przedmiotu + kosztów przesyłki, która przypada na ten przedmiot.

Czyli wyliczam tę sumę: 1 zł (wartość przedmiotu) + 0,89 (8,99 zł podzielone na 10 szt.), to daje nam 1,89 zł.
Liczę 6% od 1,89 zł - czyli: 0,11 zł. Jest to prowizja poniżej minimalnej, czyli 0,25 zł. Tym samym od każdej sztuki naliczona zostanie prowizja minimalna 0,25 zł, co przy 10 szt. da prowizję 2,50 zł."

Czyli dla moich aukcji o wartości do ok. 3 zł nic się nie zmieni w kosztach. 

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Oczywiście, że się zmieni. Wystarczy, że zamiast 10 sztuk kupujący zamówi u Ciebie 1, 2 albo np. 3 sztuki. Także w wielu innych przypadkach. Przy sprzedaży 1 sztuki prowizja dziś wyniesie na Twoim przykładzie 0,25 zł. Po zmianach 0,60 zł. Niemal 2,5-krotnie więcej. Zmiana nie dotknie jedynie osób mających koszty wysyłki za 0 zł. 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Zgadza się. Zmiana jest masakryczna. Jednak część transakcji nie zmieni się kosztowo. Wszystko kwestia stworzenia sobie dobrego kalkulatora. 

oznacz moderatorów

Pakos221
#9 Pomysłodawca#

Właśnie najlepjej zrobić tak że jak ktoś się nie łapie w tym kalkulatorze to będzie płacił więcej, a ten ambitniejszy kto w tym siedzi dużo da sobie radę..

Moim zdaniem wszystko powinno być jasne i klarowne

Tak jak np wystawianie przedmiotów

Kilka lat nie wystawiłem, nie nie widziałem nowych zmian

Odpalam atu jakieś dwie nowe oferty zajmujące 95% wyświetlacza a na samym dole drobnym druczkiem jeden wers idź do starego formularza. Powinno być to tak widoczne jak pozostałe opcjie

 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Przykład:
spinka za 5 zł wysyłka za pobraniem 12 zł (realna cena, którą sprzedawca płaci firmie kurierskiej) - prowizja od sprzedaży 10% od 17 zł to 1,70 zł. Wcześniej było to 50 gr.
zmiana ponad 200%.

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

ja płacę DPD za paczki kurierskie pobraniowe 15 zł. netto co daje kwote 18,45

a jak jesczcze klient zechce zapłacić kartą to plus 3 zł. a jak jest trzeci podjazd to jeszcze plus 9,5 a jak nie odbierze to jeszcze  18,45

oznacz moderatorów