anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

w sytuacji gdy klient kup 1 rzecz wypelni formularz za pobraniem, po chwili kupi drugą i znowy wypelni formularz, i zrobi tak np. 10 razy, prowizje zaplacimy za 10 wysyłek mimo ze wyślemy w jednej paczce

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

No właśnie, co Admiralicja na to? Takie sytuacje zdarzają się średnio 2-3 razy w tygodniu: niektórzy klienci nie potrafią dodawać do koszyka, więc wypełniają osobne formularze do kilku czy kilkunastu zakupów (rekord u mnie to 64 pojedyncze formularze, i do każdego musiałem wklepać numer przesyłki, bo by mi punkty poleciały). Czasem nawet zapłacą za każdą przesyłkę osobno (wtedy zwracam za nadmiarowe przesyłki przez PayU - a kto mi zwróci prowizję? )

Proszę o odpowiedź, jak postępować w takich sytuacjach. Będą może osobne formularze na zwrot prowizji od nadmiarowych przesyłek?

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

o ile klient kupi od razu 10 sztuk jak kupi 1 czy 2 jesteś w plecy

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

najpierw allegro policzy ci minimalną prowizje a potem doliczy prowizje od wysyłki. tak odpowiedz mozna sobie wsadzic jesli nie ma tego w regulamnie

czesto dostaałem od allegro sprzeczne odpoiwedzi od roznych pracownikow

policz sobie ten przykład dla dwóch czy trzech rzeczy, mam setki paczek gdzie klient kupuje tylko jedną rzecz bo więcej nie potrzebuje kupoiwac na siłe

"Prowizja naliczona zostanie następująco:
przy sprzedaży 1 szt. po 1 zł, przy prowizji 12% i kosztach wysyłki  16,99 zł. kurier pobranie
Prowizję w wysokości 12% naliczymy od sumy wartości jednostkowego przedmiotu + kosztów przesyłki, która przypada na ten przedmiot.

Czyli wyliczam tę sumę: 1 zł (wartość przedmiotu) + 16,99 , to daje nam 17,89 zł.
Liczę 12% od 17,89 zł - czyli: 2,15  zł.

 

oznacz moderatorów

MC_Liberty
#8 Zapaleniec#

Panie @msniezek ,

chcecie pokazać, że nie jest tak źle jak to opisujemy, to przygotujcie i udostępnijcie kalkulator, który pokaże w jednym okienku ile płacimy teraz opłat za sprzedaż dowolnej oferty ( z podziałem na kategorie) a ile będziemy płacili za tą samą ofertę po zmianach - jeśli jest tak jak Pan pisze, to to zamknie usta wszystkim niezadowolonym - proszę informację o takim kalkulatorze zamieścić w aktualnościach Allegro.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

A później się dziwią, że klienci chcą kupować poza Allegro. Tak, tak KLIENCI proszą aby było taniej i chcą kupować poza... Po nieuchronny podniesieniu cen w Allegro wystarczy pozostawić te w sklepie WWW. bez zmian i ciekawe co klient wybierze...

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@konto zamknięte ci którzy mają smarta zostaną na allegro

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Czy ja wiem czy tak zostaną Ci co mają Smart??

 

Zakładając że mam Smarta i dostawę minikuriera InPost, to po zmianach maksymalnie będę mógł ustawić dostawę na 12,99 zł. Allegro zwróci 8 zł, ale 4,99 będę musiał zapłacić sam.

Sprzedam cos za 100zl, kupujący nie zapłaci za dostawę, Allegro zapłaci mi 8 zł, a ja pozostałe 4,99....

W mojej branży, gdzie ceny są wyżyłowane, niskie marże, to bez podwyżek cen o minimum 10% nie ma co myśleć o jakimkolwiek zarobku.

 

Jeśli coś źle liczę to mnie poprawcie 

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Druga sprawa czy zakładając, że w ofercie wszystkie opcje dostawy mają możliwość skorzystania ze smarta, to jeśli kupujący nie osiągnie kwoty minimalnej dla darmowej wysyłki w ramach smart, to prowizja i tak zostanie policzona od kosztu dostawy?

Np. Ktoś kupuje jeden przedmiot o wartości 30 zł z dostawą minikurier inpost, nie osiągnął limitu 100 zł do oferowanej darmowej dostawy ze smartem, więc płaci za dostawę 10,95 zł.

Teraz płacę od takiego zakupu 10% prowizji - czyli 3 zł.

Po zmianach od takiego zakupu zapłacę (jeśli dobrze liczę?) - 10%  z 40,95 zł - czyli 4,10 zł + 2,95 zł (allegro zwróci 8 zł za dostawę). 

Czy na prawdę tak to będzie wyglądało czy coś źle liczę ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@METALNET_PLDobrze liczysz

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Czyli w takim razie popatrzmy jak to wygląda w jednym miejscu, dla przykładu produkt za 90 zł sprzedawany w kategorii z prowizją 10%, dostawa minikurier inpsot (koszt 10,95 zł):

  • stan na dziś, płacę: 9 zł prowizji od sprzedaży 1 sztuki
  • po zmianach, klient nie osiąga limitu smart, płacę: 9 zł prowizji o sprzedaży + 1,10 zł prowizji od dostawy + 2,95 (dopłata do dostawy, allegro zwraca 8zł) = 13,05 zł

Te zasady nie są czytelne, nie można prowadzić racjonalnej polityki cenowej, nie wiedząc jaką prowizję zapłacimy przed wystawieniem przedmiotu. 

Dla tego konkretnego przykładu, aby zachować dotychczasową marżę ze sprzedaży trzeba podnieść cenę produktu z 90 zł na 94,50 zł. Różnica 4,50 zł nie jest czymś czego nie można przeboleć. Ale prawdzie jaja dzieją się przy produktach zdecydowanie tańszych...

popatrzmy, przykład produktu za 10 zł, reszta danych ta sama co wyżej

  • teraz płacę prowizję: 1 zł
  • po zmianach: 1 zł + 1,10 zł (prowizja od dostawy) + 2,95 (dopłata do dostawy, allegro zwraca 8zł) = 5,05 zł 

To jest wzrost ponad 500% 😄 no nie wiem jak to nazwać...

Jeśli coś źle liczę, kalkuluję to mnie poprawcie. Na szybko chciałem to przekalkulować i mogłem coś zrobić nie tak jak trzeba.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@METALNET_PLja mam u siebie kilku operatorów, poczta, pocztex, inpost, dpd, po przelewie i pobranie, co więcej, nie mam ŻADNEGO wpływu na to jaką wysyłkę sobie kupujący wybierze i czy w ogóle ma SMART, ceny towarów mam od 1zł do 299zł,  więc ile zapłacę za sprzedaż dowolnego towaru z mojej oferty?

Tego nawet ruscy naukowcy nie wiedzą.

A allegro oczekuje że sobie sam wyliczę. Co ja wróżka jestem?

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Mam podobną sytuację, podobny rozstrzał cenowy, ponad 5000 aukcji... nie ma żadnego kalkulatora jak to wyliczyć. Po prostu - tak ma być i koniec.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Przypominam tylko, bo mam wrażenie, że nie wszyscy o tym pamiętają, że dopłaty do kosztów wysyłek będą dotyczyć tylko kurierskiej części Smarta. "Paczkomatowa" część (paczkomaty, listy polecone, odbiory w punkcie) pozostaje na tych samych zasadach, nadal będziemy opłacać 100%.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@msniezekto akurat niczego nie zmienia bo sprzedający nie ma najmniejszego wpływu na to czy kupujący ma smarta i czy go użyje. Więc przy przykładowym obrocie 20tyś i prowizji 10% (w ofertach z zakresu cen 1-200zł) końcowy koszt może być między 2000zł a 4000zł w zależności jakie wysyłki zostały wybrane.

Jak dla mnie trochę nie tego. Jedyne wyjście to podnieść wszystkie ceny żeby objąć najgorszą możliwą opcję więc kosztem tych którzy używają smarta cała reszta będzie miała sporo drożej.

Jak to allegro na facebooku pisze "W efekcie konsumenci zapłacą mniej za lepszą jakość." Fajnie, no nie? Aż już czuję te niskie ceny.

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Co zrozumiałe, my sprzedawcy będziemy musieli podnieść ceny produktów o kwotę dopłaty do smartowych dostaw kurierskich. Jest to słabe rozwiązanie, bo klient finalnie zapłaci więcej za produkt. 

Proszę napisać jak mamy skalkulować finalną cenę produktu, nie wiedząc jaka będzie w rzeczywistości prowizja którą zapłacimy ?

Co z tego, że udostępniam dostawę smart dla kupujących skoro nie mam wpływu na to czy on z tego skorzysta. Zasada powinna być jasna i jednolita dla wszystkich sprzedających.

Udostępniając dostawę minikurier inpost i licząc się z dopłatą do każdej paczki z mojej strony w kwocie 2,95 minimum o taką kwotę będę musiał podnieść ceny wszystkich produktów.

 

Dopłaty do przesyłek paczkomatowych "na razie" nie ma i tak powinno brzmieć Pana zdanie. Chyba, że da Pan jakąś gwarancję, że w przeciągu np. 2 lat taka opłata się nie pojawi. A jestem niemal pewien, że za niedługo też trzeba będzie do tego dopłacać.

Dbacie o swój biznes, planując go wiele do przodu, a nas sprzedawców nie traktujecie jak partnerów - w przeciwieństwie do was nie możemy zaplanować sprzedaży na dłuższy okres, bo co miesiąc dzieją się istotne zmiany.

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dla przypomnienia dodam również, że korzystanie z Allegro to dostęp do gotowej infrastruktury rozwiązań oraz milionowej bazy klientów. Możecie dowolnie przeliczać to na koszty prowadzenia własnego sklepu, z własną infrastrukturą.

Nasza decyzja wynika z dokładnej analizy rynku oraz potrzeb naszych klientów. Dziękujemy za Wasze wszystkie spostrzeżenia i uwagi. Macie sporo czasu do kwietnia, aby przygotować się na wspomniane zmiany regulaminowe. Powodzenia. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

oponuję już teraz nie przyzwyczajać klientów do SMART KURIER - bo potem odstawienie będzie bolało.

Zwykły kurier i tyle. Ja nie mam w planach płacić za przesyłkę - za kupujących.

Mogą wybrać SMART INPOST on jest

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@dzielo05u mnie w ogóle nie mam kuriera smart bo nikt by go nie wybierał. Na 20 paczkomatów zwykle 1/4, maks 1/3 jest typu SMART więc dla mnie nie ma innego wyjścia jak podwyżka ceny by zrekompensować prowizję za wysyłkę.

Ci co mają lepszy stosunek wysyłek smart do reszty są w lepszej sytuacji.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Ale na tak przedstawione zmiany NIE DA się przygotować. To nie działa tak, że możecie sobie wymyślić cokolwiek i dać nam "dużo czasu". Jeżeli mam w sprzedaży przedmiot za 1zł i mam za niego zapłacić ponad 1zł prowizji, to ile mi nie dacie na to czasu - nie da się na to przygotować. Jedyna możliwość to podnieść cenę, co rozumiem jest "potrzebą Waszych klientów."

Ja chcę w tej sytuacji podnieść ceny przesyłek (nie przedmiotu, bo dużo klientów ten przedmiot za 1zł dorzuci do większych zamówień, a nawet wiele sztuk przedmiotu). Mam nadzieję, że umożliwicie nam podniesienie cen przesyłek "Allegro" - które w tej chwili mają cenę maksymalną - do poziomu, który pozwoli nam pokryć realny koszt tej przesyłki (prowizja + opłata dla przewoźnika. Macie sporo czasu do kwietnia 😉

oznacz moderatorów