anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

jrk06
#9 Pomysłodawca#

"W ten sposób eliminuje się sprzedawców którzy zarabiają na kosztach dostawy."

tylko, że to nie o to chodzi, tak jest to tłumaczone, by było jakieś uzasadnienie wprowadzenia kolejnych podwyżek

główny cel portalu jest tylko 1: powiększać swoje zyski, najłatwiej jest to osiągnąć zabierając więcej pieniędzy sprzedawcom, rozwiązań, jak ogarnąć / usunąć nieuczciwych sprzedawców jest wiele, po co jednak to robić jak można od wszystkich wyciągnąć więcej kasy, trochę ludzi pomarudzi, pokrzyczy i na tym się skończy, kto nie udźwignie zmian to zniknie z allegro, ale dalej będą Ci wielcy, robiący milionowe obroty i karuzela będzie się dalej kręcić:) a za jakiś czas będzie kolejna podwyżka, tym razem może prowizja od ilości aukcji? 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dobry pomysł! 

oznacz moderatorów

jrk06
#9 Pomysłodawca#

można jeszcze wprowadzić "prowizję od czasu", im szybciej odpisujesz swoim klientom tym płacisz mniejszą prowizję, jak odpisujesz dopiero po 24h to płacisz np. 100% od jakiejś ustalonej kwoty np. 10 zł

prowizja od ilości produktów na danej aukcji, im więcej masz przedmiotów tym mniej płacisz

prowizja od ilości sprzedanych produktów, konkretniej od wysłanych paczek, wysyłasz 1000 paczek miesięcznie to dodatkowo po 1 zł od paczki, ale jak wysyłasz 2000 paczek to już tylko po 0,5 zł od paczki

prowizja od prowizji - tutaj też można by pomyśleć nad wprowadzeniem jakiejś opłaty

każdy z pomysłów powyżej jest warty uwagi i tak samo zasadny jak wprowadzenie prowizji od kosztu wysyłki😋

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Nie zgadzam się. Za dużo tych prowizji, lepiej jedna za to porządna! 

oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Ja proponuję od razu ze 20 zł za wystawienie ... !!! ,,, 🙂

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@jrk06prowizja od prowizji już jest - oferty promowane 😝

ja bym kilka nowych ciekawych prowizji wymyślił ale po co im podpowiadać 😛

Jeszcze coś wprowadzą z moich pomysłów i później będzie na mnie 😉

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek @cloudcloud z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź na zadane pytanie. Na początek chociaż TAK/NIE/NIE WIEM.

oznacz moderatorów

www_czesci_com
#7 Wielbiciel#

przy tanich przedmiotach wielkogabarytowych teraz będzie całkiem nieopłacalne. Mam dużo tanich przedmiotów od 20zł gdzie koszt wysyłki jest około 150zł bo bardzo duże przedmioty 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Dla allegro wysyłka nic nie kosztuje, a koszty wysyłki to wymysł sprzedawców. W niedalekiej przyszłości powstanie usługa allegro zerro i tam wszystkie formy wysyłki będą za darmo. Dlatego nie rozumiem po co ten wątek, przenieście się wszyscy na allegro zerro i nie będziecie płacić nic za przesyłkę i prowizji od niej też nie będzie. Podobno banderas bedzie twarzą kampanii medialnej allegro zerro. Już nie mogę się doczekać tych zmian w kwietniu. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem...

oznacz moderatorów

UltimateFighter
#7 Wielbiciel#

Ciekawe, czy Allegro wpadło na to, że nowy sposób naliczania prowizji może przynieść odwrotny skutek. Myślałem dzisiaj o ew. rozwiązaniach tego problemu i wpadłem na coś chyba sensowego... Tworzymy nowy cennik z wysokimi cenami przesyłek i obejmujemy nim wszystkie przedmioty do 39,99zł. Albo tworzymy nowy cennik dla przedmiotów do 10zł, potem kolejny dla przedmiotów w przedziale 10,01-19,99zł, itd. odpowiednio doliczając koszty zwiększonych prowizji na podstawie największej ceny produktu z danego przedziału. W ten sposób zarobimy na dodatkowe opłaty, jeśli już klient zdecyduje się u nas na zakup z drogą przesyłką lub zmusimy go do użycia SMART. Minusem jest to, że być może spadnie nam trochę sprzedaż tanich produktów ale więcej zaoszczędzimy nie płacąc wyższych prowizji. Dobrze myślę, czy błądzę? 🙂

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Minusem może być to że sprzedaży nie będzie gdyż konkurencja zacznie pozbywać się towaru nie patrząc na to czy zarabia czy nie. Sprzedając na allegro przez kilkanaście lat zauważyłem że sprzedawcy często nie potrafią liczyć. 

oznacz moderatorów

ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Cenniki adekwatne do maksymalnej ceny produktu(ukrycie dodatkowej prowizji w kosztach dostawy), to jedyne rozwiązanie w tej sytuacji, np. cenniki: buty do 50 zł, buty do 100 zł itd. Ale to się zrobi taki burdel w cennikach, że głowa mała 🙂 Jak zwykle dobra zmiana.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Przy rzeczach po 50  czy 100 zł to nie jest wielki problem. Natomiast zamorduje to handel przedmiotami po kilka zł, bo przy pojedynczych zakupach prowizja wzrośnie dwu-trzykrotnie.

Najgorsze jest to, że nie jesteś w stanie przewidzieć z góry, czy naliczą dodatkową prowizję, czy nie nie, bo to zależy od wielu zmiennych. Tym się to różni od rozwiązania e e-Bay, gdzie prowizja jest stała, i nie ma takiego burdelu w przesyłkach, jak w Allegro

oznacz moderatorów

euro-dent-24-pl
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich, wiem, że ten temat był już poruszony, ale naprawdę jestem przerażona nowym regulaminem od kwietnia, oni nas wykończą...Nigdy nie bylo od ponad 10 lat tak źle na allegro jak teraz. Będę mieć 4 prowizje od jednego produktu? Czy to jest normalne? Człowiek uciekłby i chcialby prowadzić tylko sklepy poza allegro, ale niestety sklepy nie sa w stanie wygenerowac takiego obrotu i przychodu jak allegro, a co za tym idzie- zbyt duze koszty reklamy, kolo sie zamyka, nie wiem jak to bedzie, ale martwię się poważnie, zabierają nam chleb, naszą pracę, w ktorej kazdy z nas ciezko pracuje i pilnuje wszystkiego. Na pewno nie ułatwiają nam pracy...Prowizja od przesylki to jest dla mnie czyste złodziejstwo, ale jak ktos napisal, my nic nie mozemy z tym zrobic.....

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Cały czas mam nadzieję, że ktoś jeszcze przemyśli temat i ewentualna dodatkowa prowizja będzie mogła zostać doliczona do kosztów wysyłki. W przeciwnym razie nie wyobrażam sobie jak będzie można sprzedawać towary, które teraz mamy powystawiane po 2-3 PLN. 

Endrju
oznacz moderatorów

Client:48922309
#7 Wielbiciel#

Tak, ale niektórzy sprzedający sprzedają towary po zaniżonej cenie. Np. rynkowa najniższa wartość wynosi 50 zł a oni wystawiają ten towar po np. 20 zł i wysyłkę robią 40 zł. Nie ma możliwości konkurowania na rynku z takimi krętaczami, dlatego allegro NARESZCIE próbuje ukrócić takie praktyki. Długo to trwało ale NARESZCIE basta.

oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Eeeeeee ... Chyba "BAJKI" opowiadasz ... Wystawiać sobie TAK może , ale kto sie dzisiaj na to złapie ??? Przecież koszt wysyłki jest wyrażnie widoczny i każdy normalny Klient będzie omijał takiego sprzedawcę ...

oznacz moderatorów

Client:48922309
#7 Wielbiciel#

Tak.... Będzie omijał..... Moja konkurencja ma kilkadziesiąt szt. sprzedanych na różnych aukcjach w ten właśnie sposób.

oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Kolego ... Jak moi Klienci zorientują sie zapłacili 2 złote więcej niż miałem Kosztów Przesyłki - od razu się DRĄ ... !!! ... Musze nadwyżkę oddawać na ich Konto a jak nie to zaraz wytaczają mi SPÓR TRANSAKCYJNY ...

Zaraz też "jadą" mi ostro w komentarzach za koszt przesyłki ... Także nie wierz w TO ze tak łatwo ktoś sie na to nabiera ... Zobacz statystyki sprzedaży tej Twojej Konkurencji ...

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Client:48922309  Takie praktyki są niezgodne z regulaminem allegro. Taką aukcję można zgłosić do allegro. Jeżeli konkurencja tak próbuje "zagrywać", można spróbować ją naprowadzić na właściwą drogę, ponieważ właśnie "dzięki" takim sprzedawcom od kilku tygodni zastanawiamy się jak będzie wyglądał nasz handel po 2 kwietnia.

Endrju
oznacz moderatorów