anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Od 2 kwietnia możesz zapłacić nawet 948% więcej prowizji na Allegro. Jak to możliwe?

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

To zrezygnuj z allegro, Sprzedawanie ze stratą do niczego nie prowadzi. Chyba że liczysz na to że wykończysz konkurencję. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Od 2 kwietnia możesz zapłacić nawet 948% więcej prowizji na Allegro. Jak to możliwe?

TomBanknoter
#13 Ambasador#

Tłumacząc na polski: jak się nie podoba, to wypad. Oto prawdziwe partnerstwo biznesowe 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Mnie też tak wychodzi!

Jeżeli jest inaczej to może jakiś moderator przedstawi poprawne wyliczenia dla ofert o wartości nie kwalifikującej się do smarta. Szczególnie tych od 1 do 10 zł. z różnymi wariantami dostaw.

Myślę że nikt na allegro tego nie policzył i teraz łapią się za głowy jak rozwiązać problem.

Odpowiedz
Ładowanie...

GaleriaFlash
#9 Pomysłodawca#

"Te zasady nie są czytelne, nie można prowadzić racjonalnej polityki cenowej, nie wiedząc jaką prowizję zapłacimy przed wystawieniem przedmiotu. "

Masz zupełną rację. Będzie to jeden z największych problemów.

Odpowiedz
Ładowanie...

TechPack
#8 Zapaleniec#

To jest do przemyślenia gdyż przy tanich produktach do 40 zł pojawia się taki problem, że część z nich stanowi tzw. produkt komplementarny.

Przykład, klient kupuje komputer. Ale chce u jednego sprzedawcy dokupić myszkę, klawiaturę, podkładkę itp akcesoria, większość z tych produktów będzie w cenie kilku złotych. Pojawia się problem, klient nie kupi, bo sprzedawca nie posiada tych produktów komplementarnych (dodatkowych) bo nie opłaca się mu to, co obecnie zachęca go do zakupu gdyż może wszystko dostać w jednym miejscu. Efekt, duża szansa, że klient zamiast na Allegro dokona zakupów na zewnątrz.

rozwiązanie,

Sprzedający może stworzyć zestaw i zaoferować wszystko klientowi. I tak i nie - bo nie do końca wiem jaką klawiaturę chce kupujący, w jakim kolorze ma być myszką itd.

kolejny przykład,

problem nie są też taniej produkty ale np wielkogabarytowe, np pralki, lodówki, AGD, RTV, czy meble gdzie koszt wysyłki to często 100-300 zł i to często są realne koszty dostawy.

Zbyt wysokie prowizje to miecz obusieczny, z jednej strony większe wpływy dla Allegro z drugiej dochodzimy do granicy, w której to nawet przy małych marżach sprzedawców ceny na allegro zaczną być wyższe niż poza allegro np w innych serwisach czy w sklepach internetowych. Efekt może być taki, że spadnie popyt na zakupy w allegro a dodatkowe prowizję od wysyłki wyeliminują tanie produkty oraz te duże z realnie drogą wysyłką w efekcie zostaną tylko sprzedawcy i produkty na wysokich marżą a samo Allegro przestanie być już miejscem, w którym może kupić przysłowiowe wszystko co do tej pory dla wielu było wielkim atutem.

Myślę, że allegro powinno to jeszcze przemyśleć. Z zasady pomysł jest dobry, ograniczenie dziwnych kosztów dostawy, ale niestety prowizja od kosztu dostawy w przypadku allegro spowoduje praktycznie zniknięcie produktów z wysoką kwotą dostawy a często są to drogie sprzęty AGD-RTV jak również wybicie produktów tanich.

Pomysł dobry, wykonanie słabe. Ale zawsze mogę się mylić.

Odpowiedz
Ładowanie...

dzielo05
#10 Popularyzator#

Usunięto moją wypowiedz, że

pobieranie prowizji od kosztów dostawy za którapłaci klient jest nielegalne

Odpowiedz
Ładowanie...

dzielo05
#10 Popularyzator#

ik-mercado-uk chętnie dołączę .

A gdzie będą zbierane?

Odpowiedz
Ładowanie...

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

moją wypowiedź na innym wątku też aż sam admin wykasował, bo wytknąłem,że kłamią w ocenach w sklepie Allegro, to jest sitwa ...

Odpowiedz
Ładowanie...

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

jestem już w kontakcie z rzecznikiem UOKiK i bardzo zainteresowali się tą sprawą i kolejnym "pomysłem " ich ulubieńców ...

Odpowiedz
Ładowanie...

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

zgłaszaj sprawę jak najszybciej.

Odpowiedz
Ładowanie...

jrk06
#9 Pomysłodawca#

są jakieś nowe informacje w tym temacie?

Odpowiedz
Ładowanie...

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@dzielo05 Nic takiego się nie wydarzyło.

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

dzielo05
#10 Popularyzator#

Niestety ale nie ma mojej wypowiedzi o pobieraniu prowizji przez Niemiecki serwis od przesyłek opłacanych przez kupujących.

Tam w Niemczech zostało to zablokowane.

Odpowiedz
Ładowanie...

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@dzielo05 a regulamin Gadane czytał? Jeśli nie to przeczyta 😛

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

dzielo05
#10 Popularyzator#

Niepotrzebnie kultura wypowiedzi spada. Kulturalnie proszę aby wypowiadać się  w drugiej a nie trzeciej osobie l.p.

Odpowiedz
Ładowanie...

dabdetal
#9 Pomysłodawca#

A to jest esencja tego jak allegro traktuje sprzedawców.

czytał? przeczyta? Chyba chciała Pani napisać proszę przeczytać, proszę Pani Moderatorki.

Odpowiedz
Ładowanie...

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@dabdetal wyraźnie zaznaczyliśmy, że Gadane jest miejscem otwartym, gdzie zwracamy się do siebie po imieniu, jeśli komukolwiek to nie odpowiada to proponuję, albo ponownie zapoznać się z naszymi zasadami, albo grzecznie zaznaczyć, że po imieniu sobie nie życzy. Jak widzę, konwersację z @dzielo05 toczę w wersji na "ty" - z wzajemnością, jeśli zainteresowany poczuł się urażony, żartobliwą formą osoby 3, to możemy oczywiście wymijająco zasłaniać się brakiem szacunku, choć za swój występek serdecznie przepraszam. Widzę, że państwo żarty tolerują tylko w jedną stronę.

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

dabdetal
#9 Pomysłodawca#

Nie złapałem. Pierwszy raz spotykam się z żartem ze strony allegro, może dlatego. Zwykle z buta, stąd też taka reakcja.

Odpowiedz
Ładowanie...

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@dabdetal choć to nieprawdopodobne - admini to też ludzie, niektórzy z nas czasem lubią pożartować 😏 dobrego dnia!

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

dabdetal
#9 Pomysłodawca#

@dzielo05  napisał(a):

Usunięto moją wypowiedz, że

pobieranie prowizji od kosztów dostawy za którapłaci klient jest nielegalne

myślę, że jest legalne. E*** w swoim marketplace pobiera. **piiip**, **piiip**, nie będę się powtarzał.

Odnośnie postu powyżej.

To nie jest żaden pomysł na obniżenie kosztów dostawy.

To, że ktoś tam gdzieś ma zawyżone koszty dostawy to tylko pretekst.

Trzeba gdzie upchnąć dodatkowe opłaty, bo SMART kosztuje ogromne pieniądze.

Trochę prowizja, trochę prowizja od prowizji, trochę koszty dostawy, byle suma się zgadzała. Pomysł ze smartem jest głupie, bo winduje ogół cen na allegro. Ludzie kupują tu dla cen. I tak kupiliby tutaj bez smarta, bo jest taniej niż gdzie indziej. Bo tam i tak płacisz za wysyłkę. A teraz tutaj będzie drożej, bo koszty zwrosną. Co więcej sprzedaż niektórych produktów będzie całkowicie nie możliwa albo trzeba będzie czarować właśnie z kosztami dostawy aby jakoś to było.

Odpowiedz
Ładowanie...