anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 3 lipca zmienimy opłaty za przesyłki Allegro Smart!

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zmienimy kwoty, które płacisz za przesyłki Allegro Smart! – dla ofert, które wystawiasz na allegro.pl i na allegro.cz. 

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia od kupującego. Od 3 lipca będziemy brać pod uwagę 9 progów wartości zamówienia (teraz jest ich 5):

  • od 40 do 49,99 złotych
  • od 50 do 59,99 złotych
  • od 60 do 69,99 złotych
  • od 70 do 79,99 złotych
  • od 80 do 99,99 złotych
  • od 100 do 149,99 złotych
  • od 150 do 199,99 złotych
  • od 200 do 299,99 złotych
  • od 300 złotych.

Tabele z nowymi opłatami znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wazne-zmiany-dla-sprzedajacych-w-czerwcu-lipcu-i-sierpniu-2Y5YO... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

hardybejs
#12 Orędownik#

Kostas uprzejmy człowieku wiemy juz wszyscy i znamy twoje podejście do sprzedaży na Allegro i dobrze by było abyś zmienił kanał na doradzanie kupującym--Dziękuje za zgłoszenie konta H...egs z wczesniejszych wypowiedzi do moderacji-cóz takich ludzi sie nie zmieni--jeszcze cie podkabluje- taki ;)mimo wszystko pozdrawiam ciebie P

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@hardybejs możesz mi rozwinąć temat co zgłaszałem do moderacji ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

czy to kolejne uproszczenie?

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dobre pytanie. jakie to uproszczenie? NIKT NIE CHCE WASZYCH UPROSZCZEŃ, BO WASZE UPROSZCZENIA = DODATKOWE OPŁATY.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

No kurde, nie jest dla Ciebie uproszczeniem jak będziesz znowu płacił dużo więcej? 😅

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Wielowariantowość uproście - tak by działała.

To tak na początek a potem bawcie się w "uproszczenia".

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

A ja tak sie zastanawiam

-powyżej 100zł dopłata do paczkomatu -4,49 ( czyli 4,5%)

-do tego za chwile wymóg kolejnej firmy kurierskiej ( przy ilości poniżej 100 paczek dziennie totalnie bezsensowny). A przy kilkunastu paczkach dziennie dodetkowe dopłaty do podjazdów

-do tego zwroty i dobieranie do smarta przez kupujących

To wszystko nie skłania do zastanowienia sie na ile jeszcze smart daje wiecej korzyści niż strat. Na ile on jest opłacalny.

Czy nie lepiej po prostu będzie zrobic darmową wysyłke od 100zł ?

Czy dla kupujących smart będzie miał aż tak duże znaczenie jesli i tak otrzymaja wysyłke za darmo?

Generalnie biorąc pod uwage wszystkie minusy ( dopłaty,zwroty, dopłaty za podjazdy kurierów to czy ten  koszt nie będzie tożsamy z pokryciem kosztów przesyłki.

Cóż trzeba będzie to policzyć

No a druga rzecz. Przy takich kosztach i wymaganiach sprzedaż przez inny portal z mniejszym kosztemm czy też wlasny sklep i darmowa wysyłka od 50 zł staja sie zupelnie nowym realnym tematem. Kosztowo to wyjdzie mniej wiecej tak samo.

A jeśli nie bedzie po 20 paczek przyjeżadzało 4 firmy kurierskie tylko jedna - to i środowisko mniej ucierpi

Wiec wymóg tylu kurierów dla smarta stoi w totalnej opozycji z polityką eko którą allegro twierdzi że stosuje.....

smart zaczyna tracić sens

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Też się zastanawiam, czy sobie swojego smarta nie zrobić.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@_Likos_

"do tego zwroty i dobieranie do smarta przez kupujących."

klienci nadal będą robili zwroty, gdy udostępnisz im InPost, tam jest zwrot darmowy nawet dla klientów bez smarta.

Jeśli udostępnisz darmową dostawę od 50zl albo np. 100zl. Nadal będą mogli dobierać do darmowej dostawy i zwracać. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Przy prowizjach Allegro, mnie wychodzi 20% jestem w stanie zachowując ceny z Allegro w mom sklepie dać darmowy Paczkomat przy zamówieniu od 70 zł. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt  darmowy zwrot w inpost dotyczy nieodebranej przesyłki. Jeśli kupujący odbierze paczkę i będzie chciał zwrócić część produktów to musi nadać zwrot jako kolejną przesyłkę która już nie jest darmowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ jak masz allegro paczkomat bez smart płatny przez kupującego, to też mają darmowy zwrot 😞 Więc lepiej niech kupują w smarcie, mniej do oddania przy zakupie konsumenckim 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@_Likos_ niestety mają darmowy zwrot nawet po odebraniu i zapoznaniu się z towarem o wartości 1zl. , , A sprzedający musisz wówczas zwrócić również koszty dostawy produktu do klienta. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Ale wtedy, jeśli zawrzesz odpowiedni zapis w warunkach zwrotu, masz prawo potrącić kwotę za przesyłkę przy zwrocie. Jeśli ustawisz próg darmowej wysyłki na 100 zł, ktoś kupi 2 rzeczy za 50 zł i jedną odeśle to możesz od 50 zł odjąć koszt przesyłki. Są dwa przypadki, kiedy nie możesz potrącić przy zwrocie zamówienia ze "swoją" darmową przesyłką - zwrot całości zamówienia albo zwrot części zamówienia ale w taki sposób, że to co zostało wciąż przekracza próg darmowej, czyli na przykładzie próg to 100 zł, ktoś robi zamówienie na 150 i zwraca potem towar za 20 zł. Ale jeśli wskutek zwrotu wartość zamówienia spada poniżej progu darmowej wysyłki to - jeśli tylko to zastrzegłeś w warunkach zwrotu - potrącasz koszt wysyłki wybranej przez kupującego z kwoty za zwracany towar.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@AdvisorBooks tak bardzo ładnie to wyjaśniłeś i można zastosować we własnym sklepie, to dobre zabezpieczenie przed wyłudzaczami darmowej dostawy za towar nie przekraczający wymagane minimum

Szkoda że Allegro nie zastosuje tego do swojego smarta, bo to właśnie z tego powodu testuje weekend bez smarta w moich ofertach. 

Jeśli taki zapis zastosujesz w regulaminie na Allegro to przy takich możliwościach jak negatyw czy dyskusja stanie się on zapisem martwym.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@Halfrunt Wiesz co, ja już się przestałem przejmować negatywami, dyskusją w takiej sprawie klient nic nie wskóra, jak się trafi inteligentny inaczej moderator dyskusji to go zgłaszam przez formularz kontaktowy i zwykle skutkuje to zamknięciem dyskusji przez innego moderatora. Faktem jest że mam względny komfort ze względu na dużą ilość ocen, nie każdy sobie może pozwolić na przyjęcie na klatę kilku/kilkunastu negatywów w roku ale jak pomyślę, że mam teraz przekupywać ludzi i wspierać całą tę patologię... No nie, w lustro bym nie mógł spojrzeć. Nie dawajmy sobie wchodzić na głowę, trzeba być proklienckim, jak ja coś odwalę czy pracownik to nie ma dyskusji, dosyłam, wymieniam, zwracam nie czekając aż klient mi odeśle to co źle dostał (i parę razy nie odzyskałem już towaru, takie życie) no ale jeśli klient ewidentnie cwaniakuje... No ja na to przyzwolenia nie daję, trzeba zachować jakieś proporcje. 

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

Uważam że jestecie pazerni do granic absurdu.

Otóż od 200 wzwyż ustawię darmową dostawę i dostaniecie 💩... ewentualnie gest Kozakiewicza.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

U nas średnie koszty na allegro w skali miesiąca na 100000zl brutto obrotu dostajemy fakturę na około  12000zl brutto + manager inpost około 2000zl brutto miesięcznie. Oczywiście 2000zl fv z inpostu i około 1000zl z 12000zl fv od allegro to jest za przesyłki za które płacą kupujący bez Smart ale za które allegro też pobiera prowizję około 10%. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@ALCkow  nie zapominaj, że Allegro na przesyłkach, w których zakupie pośredniczą ma nie tylko prowizję ale także marżę, ceny które im płacimy są zdecydowanie wyższe niż te, jakie oni płacą przewoźnikom. Dobrze, że przynajmniej wszystkich sprzedawców na allegro obowiązują takie same zasady i płacą te same opłaty (pozdrawiam OSA). 

 

 

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

w Polsce łatwiej jest ludzi oszukiwać niż wytłumaczyć im że są oszukiwani 

oznacz moderatorów