anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od kiedy Allegro dodaje do aukcji zdjęcia z produktyzacji?

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Witam,

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

właśnie wystawiłem kilka aukcji, od nie dawna robię to przez baselinkera i zauważyłem, że Allegro dodało zdjęcia (prawdopodobnie z produktyzacji), których nie dodawałem... Wprowadza to klientów w błąd, bo na zdjęciu są uszkodzenia przedmiotu, których fizycznie mój produkt nie ma!

https://allegro.pl/oferta/stolik-kawowy-hometrends4you-dab-lite-drewno-11856006825#toolbar-user-menu...  - mowa tutaj o 5 ostatnich zdjęciach...

Jak sobie z tym radzić??

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kostas11
#21 Demiurg#

@WojCzar_PL zgłaszaj i pilnuj żeby było poprawnie połączone 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

 Ale to jakaś masakra... nie wspomnę już o zmianach tytułów aukcji to kojarzę z zapowiedzi (komentować nie zamierzam...) .

 

Nie dość że ciężko walczyć z błędami w produktyzacji - bo często wnioski są odrzucane mimo ewidentych błędów przy tworzeniu przez "innego sprzedawce" to jeszcze teraz zdjęcia...  

 

Allegro, w którą stronę zmierzasz i czemu na nas spoczywa cała ta robota i odpowiedzialność...?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WojCzar_PLW stronę światła....zmierzamy.😇

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Jak ja mam kontrolować co sobie allegro doda do moich aukcji nie informując mnie o tym... 

 

Nie sprzedaję rzeczy nowych skąd klient ma teraz wiedzieć w jakim stanie jest dany produkt... 

 

Ten kto to wymyślił powinien teraz wszystkie zdjęcia z produktyzacji przejrzeć i wywalać ... 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 jest zszokowana.....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @WojCzar_PL 

Jeśli nie chcesz zaciągać zdjęć z Katalogu do swoich ofert przy wystawianiu przez API musisz wrzucić do galerii oferty minimum 1 swój obraz. Jeśli to zrobiłeś i nie pomogło sprawdź, czy masz podane dwa pola images i product.images.

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

@k_owczarek1 jak widać na przykładach zdjęcia zamieściłem. Jutro sprawdzę te pola...

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Sprawdź proszę, bo zgodnie z założeniami jeśli podasz obydwa nie powinniśmy dorzucać dodatkowego info. Jeżeli jest inaczej to trzeba to poprawić. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Świetnie że się pojawiłaś, a to co ujawniłaś to rewelacja. Ostatnio podobnie cenne informacje pojawiły się w przypadku "max 16 slotów" do zablokowania dodawania zdjęć przez innych sprzedających. 

Czy nie naruszasz zasad Allegro o nieujawnianiu przyjętych standardów? Zawsze jak pytam gdzie mogę znaleźć tak cenne informacje, to otrzymuję info, że tego nie ujawniacie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciemność ,ciemność widzę...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WojCzar_PL nie wiem czy zgodne jest to z prawem, mieszanie w ofercie za która my odpowiadamy może nadaje się to do uokik ?

Zobacz jakie hasło wspólnie 😄

Jak wspólnie tworzymy Katalog produktów Allegro i dbamy o jego jakość

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Tak.. Allegro zmierza zaczyna przypominać mi obecną partię rządzącą.

Allegro daje, Allegro pomaga i w ogóle super... ale za tym stoją sprzedawcy...

 

Pytanie, u was też tak sie zdjęcia dodają? od dawna to jest bo ja dopiero teraz to zauważyłem ... 😮

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WojCzar_PL od dawna i się nasila czym więcej wymagają połączń ostatni wymóg to 50 % aukcji i będzie coraz gorzej, najlepsze że jak źle połączą to potrafi się do Twojej oferty wyświetlać inny tytuł szczególnie w aplikacji i robi się bałagan 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Z tego co widzę to w moim przypadku to sprawa dotyczy nowo wystawionych aukcji z dnia dzisiejszego...

aż boję się wystawiać kolejne...

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Tutaj chyba trzeba się poważnie zastanowić nad zgłoszeniem tego do UOKIK jak pisał @kostas11 ...

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witam,

My mieliśmy już problem właśnie z takimi zdjęciami.

W moim wątku jest to opisane czego możesz się spodziewać trafiając na nieuczciwego klienta.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/trudny-klient-i-problem-z-porozumieniem-w-... 

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Bardzo przykra sytuacja... Nie trafił mi sie aż taki klient choć miałem też jednego bardzo ciekawego.... 

Dla mnie taka sprawa powinna trafić do UOKIK bo my nie mamy wpływu na zmian Allegro w naszych ogłoszeniach...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WojCzar_PLDlaczego przykra, przecież to wielokrotnego użytku, niektórzy mówią że nawet mogą być dla wielu.🤗

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Kolejna aukcja wprowadzająca klientów w błąd...

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-pudelek-top-box-iris-ohyama-6x45l-11854914456

 

przecież to woła o pomstę do nieba... To jest jawne wprowadzanie klientów w błąd, nie po to staram się rzetelnie opisywać produkty oraz robić im zdjęcia żeby potem wyjaśniać **piiip**yzmy tej platformy...

oznacz moderatorów