anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od kiedy Allegro dodaje do aukcji zdjęcia z produktyzacji?

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Witam,

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

właśnie wystawiłem kilka aukcji, od nie dawna robię to przez baselinkera i zauważyłem, że Allegro dodało zdjęcia (prawdopodobnie z produktyzacji), których nie dodawałem... Wprowadza to klientów w błąd, bo na zdjęciu są uszkodzenia przedmiotu, których fizycznie mój produkt nie ma!

https://allegro.pl/oferta/stolik-kawowy-hometrends4you-dab-lite-drewno-11856006825#toolbar-user-menu...  - mowa tutaj o 5 ostatnich zdjęciach...

Jak sobie z tym radzić??

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kostas11
#21 Demiurg#

@WojCzar_PL najlepsze jest to kupuje 4 czy 6 sztuk  🙂

fgggws.jpg

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  przecież to się nadaje do uokik mieszacie w aukcjach sprzedawców, zmieniacie tytuły i na dodatek zwiększacie ilość wymaganym połączeń, ostatnio jak szukałem produktów to 4 z 5 były źle podpięte 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Miałem w sprzedaży dwie podstawy do parasoli, w między czasie allegro utworzyło sobie nową kategorię przenieśli mi te aukcje ale nie przenieśli ich w produktyzacji... od 4 miesięcy nie da się ich połączyć 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 w takiej sytuacji sprzedający z tej oferty powinien zgłosić błąd w katalogu. Wtedy zespół produktyzacji albo zmieni tytuł produktu w katalogu albo podejmie inne działania, żeby tytuł zgadzał się z przedmiotem oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Bardzo często dostaję informację, że zmiana spowodowała by że powstanie nowy produkt, np. w miejscu kod producenta ktoś wpisał kod ean - oczywisty błąd prawda? 

Przez takie podejście Allegro zrezygnowałem z prób ogarniania bałaganu, w który brnie Allegro bez własnego wysiłku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WojCzar_PL bardzo proszę jeśli zgłaszałeś zmiany, a one nie zostały zaakceptowane to odwołaj się korzystając z zakładki  Zgłoszenia zmian.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Ja tak często robię, bo jak pisze @WojCzar_PL zgłaszane zmiany co do nazwy produktu są w zasadzie wszystkie odrzucane.

Irytujące jest jednak, że odrzucana jest proponowana zmiana a okazuje się, że została ona zmieniona na zupełnie inną. Autor się nie ujawnia. Próbowałem ujednolicić nazwy "swoich" produktów, których nikt inny nie sprzedaje. Nazwy były nadawane w początkach "produktyzacji" (tego słowa nie ma w słowniku i się podkreśla na czerwono) kiedy jeszcze nie było żadnych zasad - do bazy produktów kopiowano nazwy ofert pisane dużymi literami. Wszystkie propozycje zostały odrzucone, a nowe nazwy nadane z własnej inicjatywy przez pracowników Allegro zrobiły jeszcze większy bałagan niż był na początku.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @annas14-firma, a zdradzisz przykładową kategorię? W wybranych mamy tak zwaną zasadę nazwy dla produktu, która jest budowana z wartości parametrów, żeby ją zmienić trzeba edytować te parametry, gdyż wartość wpisana 'z ręki' zostanie z automatu odrzucona. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Chętnie bym poznał zasady tworzenia nazwy produktów w oparciu o parametry, jeżeli takie byłyby dostępne dla takich jak ja klientów Allegro. Na pewno obowiązują one od niedawna bo prawie 200 moich ofert ma ciągle nazwy pisane kapitalikiem, a były już przenoszone do now utworzonych kategorii w Korekcja wzroku.

Teraz "uciekam" z dwoma ofertami z kategorii 122431 do 318229 (wiadomo dlaczego) i jak zwykle oferty zostały przeniesione, a produkty do których są powiązane nie. Najgorsze jest to, że po zgłoszeniu dokonywane są inne zmiany bez informowania zgłaszającego. Ja już się nauczyłem, że odmowa zmian nie oznacza że czegoś nie zmieniono i trzeba sprawdzić bo czasem to jest zmiana wprowadzająca w błąd kupujących. 

Czas który tracę na "użeranie" się z konsultantami jest dla mnie cenny. Ale wygląda na to że nie tak bardzo jak moje prowizje dla Allegro.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@annas14-firma wkrótce podzielimy się to wiedzą, gdyż właśnie tworzymy artykuł edukacyjny na temat zasady nazwy, który pojawi się na stronie Dla sprzedających.

Dlaczego uciekasz z ofertami? Produkty z automatu nie zostaną przeniesione, ale możemy to zrobić. Chyba, ze oferta i produkt nadal są w zbiorze kategorii podobnych wtedy nie ma takiej konieczności, bo połączenie nie zostanie wyczyszczone. 

Zgadzam się co do konieczności informowania Was o zmianach. Właśnie pracujemy nad tym, żeby poprawić ten aspekt. Jeśli mogę Cię prosić, wylistuj co chciałbyś wiedzieć, czy to, że zmieniliśmy dane w produkcie, połączyliśmy automatycznie ofertę, odpięliśmy ją, jakie jeszcze informacje są Ci potrzebne. Konkrety pomogą mi pchnąć ten temat do przodu. Dzięki. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Dzięki za informację.

"Uciekam" z ofertami bo sami anonsowaliście że będą ograniczone kategorie "Pozostałe" Potwierdzeniem tego jest podwyższenie prowizji w tych kategoriach.
Co do informowania o zmianach, to przykład z dzisiaj:

annas14firma_0-1645541536381.png

Zgłoszenie wydaje się oczywiste i banalne. W nazwie produktu występuje słowo "lewy" Nie wiadomo dlaczego ale jest. Chcę je usunąć bo zasłonka może być zakładana na lewe i prawe oko.
Decyzja jak widać - odrzucona, nieprawidłowa. 

Sprawdzam jeszcze raz co jest w produkcie:

annas14firma_1-1645541843769.png

I tu zaskoczenie. Zmiana została wykonana. Nie ma już "lewa" w nazwie.
Niby sukces ale krew się burzy. To nie można napisać że dokonaliśmy zmiany?
Czemu muszę tracić czas i szarpać nerwy.

Czemu nie dbacie o swoją opinię. 
Sorry, ale na prawdę ludzie, którym chce się tu pisać są w mniejszości. Większość założyła, że to już nie ma sensu.

 

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

I następna...

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-pudelko-plastikowe-40l-iris-130625-11856006005

Sprzedaję jeden pojemnik a nie 6 i jest cały a nie uszkodzony!

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Jak w takim przypadku mam sprzedać ten produkt w tej cenie skoro zamieszczone jest zdjęcie uszkodzenia którego nie ma!

https://allegro.pl/oferta/krzeslo-konsolowe-murano-zestaw-4-szt-czarne-11856008463

oznacz moderatorów