anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór paczek przez kuriera poczty polskiej

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Podpisałem umowę z pocztą polską na odbiór paczek w dni robocze. Opłaty za podjazd to:

do 4szt paczek 15zł na dzień

od 5szt paczek 1zł za dzień

 

Od kilku miesięcy nadaję paczki poczty polskiej przez "wysyłam z allegro". Teraz za styczeń przyszła faktura z podjazdami "do 4szt paczek". Sprawdziłem w styczniu nie miałem dnia z odbiorem do 4szt paczek poczty. Mam listy przewozowe. Allegro pobrało opłaty za smarta. Wszystkie paczki dotarły do klientów. Po konsultacji z pocztą dowiedziałem się, że wszystkie paczki trzeba nadawać przez "elektronicznego nadawcę". Nie zmieniałem umowy, nie przyszedł żaden aneks. Wcześniej nadawałem przez wysyłam z allegro i nie było problemu.

 Jeśli nadaje 10 paczek. 8 z nich nadam przez "wysyłam z allegro", a 2 przez elektronicznego nadawcę. Poczta od jakiegoś czasu uznaje, że odbiera tylko 2 paczki. W rzeczywistości kurier zabiera 10 paczek.

Czy muszę nadawać przez "elektronicznego nadawcę poczty polskiej" ? Czy wystarczy tylko, że nadaję paczki poprzez "wysyłam z allegro" ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Możesz generować etykiety przez Wysyłam z Allegro. Zamawiając podjazd kuriera i tak jesteś przekierowywany na stronę przewoźnika. Ważne, żebyś zlecał podjazd dla wszystkich przesyłek, ponieważ Przewoźnik ma listę paczek, która widnieje na konkretnym zleceniu. Jeśli przykładowo przekazujesz 15 paczek, ale tylko 2 z nich widniały na zleceniu, to zostanie Ci naliczona opłata. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Mam umowę z pocztą na odbiór paczek. Przez allegro nie można zlecić odbioru przez kuriera poczty polskiej. Generuje wszystkie etykiety przez wysyłam z allegro. 

Codziennie rano nadaje przez wysyłam z allegro. Kurier odbiera paczki. Muszę coś jeszcze przekazywać do poczty ? Jakąś listę paczek ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow w imieniu Oli wracam z odpowiedzią. nie powinno być wymogu przekazywania takiej listy, lecz najlepiej abyś skonsultował to jeszcze ze swoim opiekunem z Poczty Polskiej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów