anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór w punkcie - wymaga poprawy. Jakim cudem?

nikl
#13 Ambasador#

Ciągle wymagacie, aby metrowe przedmioty ładować do paczkomatu. Kolanem upychać, połamać czy jak? To dyskryminacja i zaniżone ocenianie Sprzedawców długich przedmiotów. Miało to być naprawione w lutym.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@nikl, nie musisz udostępniać paczkomatów w ofertach z dużymi przedmiotami - wystarczy, że zdefiniujesz różne cenniki dostaw w tej zakładce.

Problem może pojawić się w momencie, gdy kupujący wybierze kilka przedmiotów z różnych ofert i wybierze paczkomaty - bo np. w jednej z ofert jest taka opcja. W takiej sytuacji algorytm łączenia kosztów dostawy zauważy, że brakuje wspólnych metod dostawy dla różnych ofert i kupujący będzie mógł wpisać własny koszt dostawy, właśnie dla paczkomatów. W tym artykule informujemy, że:

Łączenie cenników nie zadziała, jeśli nie mają one żadnej wspólnej metody dostawy – wtedy kupujący zawsze będzie miał możliwość wpisania kosztu dostawy ręcznie, bez względu na ustawienia. W tym przypadku kupujący powinien wcześniej ustalić ten koszt z Tobą.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 już były podobne wpisy ,  ,, kupujacy powinien ,, , ale w praktyce wygląda to inaczej . Mając możliwość wpisania ceny za przesyłkę w 99% klient wpisze 0zł . System jakości jest zdecydowanie do poprawy .

Druga sprawa to rozdzielenie sposobów dostawy OWP Poczta Polska . Są produkty ,które można wysłać tą metodą ,ale nie mieszczą się w Smartboxie / róznica w długości 16cm / . Takie przesyłki są przekierowywane do placówki pocztowej , a to generuje konflikty z klientami .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, rzeczywiście, takie sytuacje są możliwe. Wówczas rekomendujemy kontakt z kupującym w celu ustalenia ewentualnej dopłaty za dostawę i wyjaśnienia, jak działa wpisanie kosztu dostawy w wysokości 0 zł. Często kupujący nie są świadomi, że koszt ten ponosi wówczas sprzedający.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 to należy klientów uświadomić w chwili wyboru opcji dostawy 

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Nie wystarczy że zdefiniuje. Żądacie udostępniania konkretnie paczkomatów w ofertach! Nie zważacie czy jest to możliwe, czy nie. Cięgle tylko wymaga poprawy i wymaga poprawy. Jak?

Jeśli Moderator nie zna zasad, to jak te biedne ludzie mają to rozkminić? Allegro żąda włączenia minimum po jednej metodzie z dwóch RÓŻNYCH grup. Druga grupa to paczkomaty. Niech więc Moderator dokształci się i odpowie.

Ponawiam pytanie: Jakim cudem sprzedawca długich przedmiotów ma to poprawić? Ma połamać swoje przedmioty? Wywiercić dziurę z tyłu paczkomatu? Jeśli czegoś wymagacie i stosujecie kary za nie dostosowanie się, to musicie podać sposób. Miało to być poprawione w lutym, a nadal ten błąd istnieje.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@niklnie do końca poprawnie interpretujesz warunki programu. Masz konto firmowe, a więc obowiązują Cię warunki z 8 czerwca:

- Metody dostaw

Udostępniasz na swoich ofertach przynajmniej jedną z metod:

- Allegro Kurier DPD
- Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
- Allegro Pocztex Kurier 48


Te informacje znajdziesz np. tutaj.

Możesz usunąć paczkomaty z cennika i nadal zachowasz oznaczenie. Warunek dwóch grup dotyczy wyłącznie kont zwykłym (nie firmowych). 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Moderator do wymiany. Czy ja pytam o oznaczenie Smart? Nie obchodzi mnie żaden Smart. Mam pretensję, że mam obcięte punkty za jakość sprzedaży i ciągłe wymaganie poprawy: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/jakosc-mojej-sprzedazy-obszar-atra...

Powtarzam: Jak mam to poprawić, jeśli moje przedmioty są podłużne i nie wejdą w paczkomat?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@nikl  usuń paczkomaty w wszystkich cenników dostaw.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_    A to coś da? Wtedy nie będą oceniać tego obszaru?

Metody dostawy - odbiór w punkcie:99,95%
Świetnie! W większości ofert udostępniasz szeroki wybór metod dostawy do punktu odbioru. Dzięki temu podnosisz atrakcyjność swoich ofert i przyciągasz do nich więcej klientów.
 
Niby odbiór w punkcie nie jest wymagany a jednak jest bo jak go nie ma we wszystkich ofertach  to jakość sprzedaży spada 🙄
_____________
Kama
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  usunąc paczkomat, zostawić punkty: poczta, żabka, orlen itp

Do punktów paczka metrowa spokojnie pojedzie

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_

  A gdzie tam.  Do automatów pocztowych tylko 60 cm wchodzi 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ maksymalna długość dla OWP niestety 80cm

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

A nawet jeszcze mniej 😊

PUNKTY ODBIORU (placówki pocztowe, sklepy Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, stacje paliw ORLEN, kioski Ruch)

Maksymalna dopuszczalna masa: 20 kg

Maksymalne dopuszczalne wymiary: 70 x 60 x 60 cm

AUTOMATY POCZTOWE (w placówkach pocztowych, marketach Biedronka i Lewiatan)

Maksymalna dopuszczalna masa: 20 kg

Maksymalne dopuszczalne wymiary: 57,5 cm x 46 cm x 37 cm

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg mam raczej nieduże przesylki i nigdy nie zagłębiałem się w temat , sam nie wiem skąd mi się utrwaliło 80cm 😁 , ale dobrze wiedzieć na przyszlość

/ dzięki 💮/ , nikt nie wie co nas czeka .

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

To oczywiste, że muszę usunąć, skoro moje przedmioty nie wejdą. Tylko dlaczego jestem za to karany złą oceną jakości sprzedaży? Co zawiniłem? Dlaczego Allegro cały czas atakuje mnie, że mam włączyć te paczkomaty? Jak u licha mam się poprawić?

Włączę paczkomaty, to nie wyślę nimi towaru. Dlaczego Allegro uważa, że włączenie paczkomatów dla przedmiotów nie mieszczących się w nich, to będzie wysoko oceniana jakość sprzedaży i atrakcyjność oferty. Co jest w tym atrakcyjnego dla Kupujących, że nie dostaną towaru wybraną metodą?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@nikl  wiesz w ostateczności możesz włączyć paczkomat a po zakupie dzwonić do klienta i wysyłać kurierem. Tylko ze po 1 nie każdy klient musi sie na to zgodzić bo np pracuje a po 2 niestety dokładałbyś do każdej wysłanej paczki a w przypadku smarta pokrywałbyś 100% wysyłki

Zdaje sieże inaczej nie przeskoczysz problemu. 😞

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

_Likos_To typowe dla Allegro. Ludzie kombinują jak koń pod górę jak obejść różne błędy logiczne i projektowe. Fajnie że robi się burza mózgów. Ale chwila... Czy właściwym rozwiązaniem nie jest naprawienie w systemie tego błędu? Tak tu jest z każdym błędnym rozwiązaniem. Zamiast naprawić, jest kombinowanie obejść. Czy projektanci systemu zupełnie się tym nie interesują, nie czytają?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@nikl, nie masz "obciętych punktów za jakość sprzedaży" - po prostu nie otrzymałeś tych dodatkowych za atrakcyjność ofert. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Bzdura. Jeśli mój konkurent w tym samym dziale ma te same przedmioty, ale asortyment dowalony małymi przedmiotami, to otrzyma wyższe noty i będzie wyżej pozycjonowany. To nieuczciwe. Dyskryminacja z uwagi na długość przedmiotów.

Argument dwa: Załóżmy że na egzaminie jedno z pytań to: "Czy jesteś mężczyzną?", dające 30 pkt. Według Pani Moderator to jest OK i nie skrzywdzi kobiet. Fajnie. Po prostu nie dostaną one dodatkowych punktów.

Maksymalnie jest 1000 punktów do zdobycia. Te 30 wlicza się do tej puli. Jeśli Sprzedawca nie ma najmniejszej możliwości ich zdobycia, to trzeba traktować, że są one odbierane. Tak jak pytanie o płeć. Jedni mają to, inni nie. Może dacie coś takiego w wymaganiach za atrakcyjność? Jesteś Kobietą 30 pkt., bo to atrakcyjne.

Argument trzy: Allegro ciągle alarmuje, że to wymaga poprawy. Jeśli czegoś wymagamy, to musi to być możliwe do realizowacji.

Ponawiam pytanie: Jak?. Jeśli nie ma możliwości, proszę przestać wymagać.

oznacz moderatorów