anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odejmowanie gwiazdek przez kupujących

oknobest
#7 Wielbiciel#

Kupujący wybrał allegro paczkomaty za 8.99 i odjął mi 3 gwiazdki za koszty wysyłki. O co tu chodzi??? To moja wina że nie ma smarta ? Jak tu utrzymać status Super Sprzedawcy przy takim odejmowaniu gwiazdek.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to działa, nic nie da się zrobić, niestety. przy Smarcie nie da się obniżyć a tu tak i masz babo placek.😐

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@oknobest Podziękuj kupującemu za polecenie innym, wytłumacz, że ocena dotyczy kosztów a nie ceny jaką ustala Allegro z przewoźnikami i poproś o usunięcie. W 90% działa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oknobest nie marudź , mógł walnąć negatywa .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trafił mi się też raz taki wirtuoz ocen ,a jak go spytałem dlaczego to odpowiedział , że wszystkim tak obcina jak nie mają smarta .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Smart nauczył kupujących że ma być za darmo, oczywiście koszty są w czymś innym ukryte, bo muszą. 😊

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe kiedy kupujący zrozumieją czym jest ten smart dla nich i jak ta darmowa wysyłka działa na ich kieszeń.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nigdy!😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wielu moich stałych klientów już to zrozumiało ,wystarczy im trochę pomóc w myśleniu .

oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Ten smart jest czasami zbawienny. Nie mam złudzeń, że jest za darmo ale często cena na allegro ze smartem jest porównywalna z ceną w innych sklepach internetowych a jeszcze doliczają za przesyłkę.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Nimbli 
Ten smart jest czasami zbawienny. 
Oczywiście uwzględniasz w kalkulacji kosztów korzystania ze SMART!-a również wartość koniecznego do zapłaty podatku PIT od obliczonych Ci przez Allegro korzyści ?
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/bezp%C5%82atne-zwroty-w-smart-kt...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Albo mnie nie zrozumiałeś albo ja ciebie. Jestem tylko kupującym i interesuje mnie suma końcowa. Jeśli kupuję garnek za 45 zł, a ten garnek poza allegro też kosztuje 45 zł i sprzedający dolicza jeszcze przesyłkę to jak myślisz gdzie kupię. Dużo kupuję więc koszt smarta rozkłada się na drobne.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Nimbli 
Jeżeli wybierasz np. kuriera SMART! za którego kupujący niekorzystający ze SMART!-a zapłaciłby 11.99zł. to po takim zakupie Allegro obliczy Ci kwotę uzyskanych korzyści w wysokości 11.99zł.
Przy np. 100 przesyłkach w ciągu roku pojawi się obliczona kwota korzyści zbliżona do 1200zł.
Jeżeli ujmiesz tą kwotę w deklaracji rocznej PIT to zapłacisz "tylko" 228zł podatku (od kwoty korzyści obliczonej przez Allegro).
Jeżeli nie zgłosisz i poczekasz na wezwanie z US to może być do zapłaty 75% od uzyskanej kwoty korzyści (z maksymalnie 5 lat) + odsetki.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Kupujący wykupują Smarta także dlatego, że zwroty są za darmo i mogą dokonać zakupów kilku przedmiotów łącząc je a następnie zwrócą za darmo. przy zakupie drobiazgów ma to sens. 😁A ty tu działasz z swoją wiedzą jako wspomożenie wiernych?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@milka1234567890 
Każdy może mieć swój własny powód korzystania ze Smart!-a.
Ważne, aby mieć pełną wiedzę w temacie podczas dokonywania jakichkolwiek wyborów, aby podejmowane decyzje były świadome.
Jest coraz więcej sygnałów, że kupujący nie są świadomi konieczności zgłaszania do opodatkowania w PIT obliczonych przez Allegro korzyści SMART!. 
Allegro nie publikuje informacji o powstających ew. zobowiązaniach podatkowych od obliczonych kupującym kwot korzyści SMART!
 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważasz że kupujący mają taką świadomość, nigdy tu nikt o tym nie wspominał!🤔

oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Nie jestem pewien czy jest taki obowiązek. Jeśli allegro  o tym nie wspomina to może podatek jest wliczony  w coś tam. Działam w innej firmie która podatek odlicza automatycznie nie informując mnie o tym  i dostaję zarobek powiedzmy netto.

oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze,że sklepy też udzielają różnych zniżek i nie trzeba od tego odprowadzać podatku.

Np. fotel w jysku ktoś kupił za 200zł. W promocji kosztował 100 zł. Czy to oznacza, że ten co kupil taniej ma odprowadzić podatek od 100zł.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Nimbli 
Jeżeli sklep przy zakupie towaru zaoferuje kupującemu np. bezpłatny transport (wliczony w cenę towaru) to po stronie kupującego nie powstanie zobowiązanie podatkowe.
Tu mówimy jednak o świadczeniu (wymiernym i dokładnie wycenionym) uzyskanym od podmiotu niebędącego stroną transakcji kupna-sprzedaży.

Obowiązkiem podatkowym objęte są wszelkie świadczenia na rzecz podatnika (tu: 
Użytkownika usługi SMART!), które "przyniosły mu korzyść postaci powiększenia aktywów lub uniknięcia wydatku".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Ok. Ale jako użytkownik smarta nie wiem czy allegro nie pobiera od sprzedających jakiejś dopłaty na poczet smarta. Po cenach mogę dojść do wniosku ,że tak bo towary bez smarta bywają tańsze. To tak jak by na twoim domu była tablica ogłoszeń, a ty w ramach tego, że to twój dom oferujesz darmowy transport. To się nie trzyma kupy. Niech wypowie się allegro.

 

 

oznacz moderatorów