anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odroczona płatność dla Firm - ułatwienie dla kupujących i sprzedających

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Wkrótce udostępnimy nową metodę płatności - odroczoną płatność dla firm. Klienci firmowi będą mogli robić zakupy i płacić za nie nawet po 2 miesiącach, a sprzedawcy otrzymają pieniądze już w dniu sprzedaży.

mailing-800.jpg

Kiedy skorzystasz z nowej formy zakupu?

Jeśli masz:

  • aktywne konto Firma (pełna aktywacja);
  • pełną zdolność do czynności prawnych;
  • polski adres siedziby przedsiębiorstwa

nowa opcja płatności jest właśnie dla Ciebie. 

Ważne! Pamiętaj, że z Odroczonej płatności dla Firm skorzystasz wyłącznie w ofertach sprzedających, którzy aktywują u siebie usługę.

Jak udostępnisz przedsiębiorcom nową możliwość zakupu w Twoich ofertach?

Wystarczy przejść pozytywnie krótki proces weryfikacyjny i przystąpić do umowy faktoringu. Szczegóły znajdziesz na tej stronie.

Zachęcamy Cię do aktywacji Odroczonej płatności dla Firm już teraz. Aby to zrobić, wystarczy:

  1. Przejść do panelu Moja sprzedaż.
  2. Rozwinąć Allegro Finanse.
  3. Wybrać opcję Odroczona płatność dla Firm.
  4. Wyrazić zgodę na udostępnienie danych konta firma na Allegro.
  5. Autoryzować umowę kodem sms (po otrzymaniu decyzji).

Aktywacja nie wymaga przedstawienia żadnych dokumentów finansowych ani wypełniania jakichkolwiek wniosków. Jest też całkowicie bezpłatna.

---

[Aktualizacja - 9.11.2020, 16:01]

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w webinarze "Odroczona płatność dla Firm - nowa metoda płatności w Allegro". Szczegóły znajdziecie w poście.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fix_promocje Jak rozumiem musiało dojść do błędu w przekazywaniu danych między systemem przewoźnika, a naszym. Nie jestem jednak w stanie tego tutaj potwierdzić. Będą to wiedzieć osoby, które zajmują się wyjaśnieniem Twojej sprawy. Jest w toku, więc ponownie proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Mam otrzymać pieniądze, więc jest światełko w tunelu 🙂

oznacz moderatorów

kanc-adw
#7 Wielbiciel#

Witam, nie mogę aktywować usługi odroczona płatność:

Allegro Zapłać Później jest niedostępne

Przepraszamy za niedogodności.

oznacz moderatorów

ickservice
#2 Obserwator#

ad.4 z tego co wiem to przepisy się zmieniły i mechanik samochodowy kupując czajnik do gotowania herbaty na fakturę, jak najbardziej ma prawo do zwrotu, bo zakup nie jest związany bezpośrednio z jego działalnością, i nie jest w gestii sprzedającego decyzja czy ma taki zwrot przyjąć, bo musi go przyjąć. Proszę moderatorów, żeby najpierw dokładnie zapoznali się z problemem i z obowiązującymi przepisami, a potem udzielali rzetelnej odpowiedzi.

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Jaki jest sent to uruchamiać ? Jedyny jaki widzę to allegro zgarnia dodatkową prowizję? Jak będę chciał to sam klientowi dam termin na fakturze po co mi do tego allegro ? Czy jako sprzedający mam jakiś realny bonus z tego?

Bez odroczonej płatności pieniądze mam od razu lub do kilku dni za pobraniem. A z tego co piszecie to tutaj muszę się wykazać by otrzymać płatność.

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@marpit nie wiem, czy Tobie akurat ta opcja jest potrzebna. Jeżeli masz na tyle wysoką płynność, że jesteś w stanie odraczać kupującym płatności na 60 dni, a do tego wszyscy Twoi klienci regulują swoje odroczone zobowiązania w terminie - to rzeczywiście jej nie potrzebujesz.

A dlaczego w ogóle odraczać płatności kupującym? Głównie dlatego, że dzięki temu można zwiększyć swoją sprzedaż. Możliwość otrzymania przedmiotu od razu, a zapłaty z 60-dniowym opóźnieniem przyciąga nowych klientów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kmdm
#10 Popularyzator#

@nat_not Jesteś w temacie więc może mi pomożesz jak to jest z tymi prowizjami .

Sprzedałem w piątek za 507,54 , dziś wysłałem -  faktura nr. przesyłek udostępnione i zaakceptowane .

Teraz dostaję rozliczenie za transakcję od PragmaGo że mają do wypłaty dla mnie 444,39.

Trochę  mnie to zaskoczyło  skąd taka kwota prowizji , przecież miało być 0,5 procenta od kwoty transakcji plus vat a wyszło 10procent plus vat .

Czy ja czegoś nie wiem , czy coś źle liczę ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kmdm Podaj mi proszę numer zamówienia, o które chodzi. Skonsultuję tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kmdm
#10 Popularyzator#

@nat_not  NUMER ZAMÓWIENIAadfce1d1-7da1-11eb-981e-67eac01dacb5

oznacz moderatorów

kmdm
#10 Popularyzator#

Już dostałem nawet na konto kwotę 444,39 - a więc zapłaciłem 63,15 zł  prowizji - od kwoty 507,54 .

W sumie szybko ,sprawnie, przyjemnie  PragmaGo działa  żeby nie ten końcowy efekt.

oznacz moderatorów

kmdm
#10 Popularyzator#

@nat_not  już wszystko wiadomo wyjaśnione , wygląda na to że prowizji nie zapłaciłem nic przy tej transakcji  , a kwota potrącenia to za niedopłatę                        (współpracuję już z PRAGMAGO )

Trochę źle to zrobili ponieważ najpierw potrącają a na drugi dzień dopiero wysyłają pismo informujące o potrąceniu wynikającej z kompensaty rozliczeń między firmami.

Jak najbardziej kwota ta jest im należna jednak powinna być wcześniej informacja od nich że potrącą to z rozliczeń  innej umowy.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kmdm OK. Cieszę się, że wszystko już wyjaśnione, ponieważ otrzymałam jedynie informację, że PragmaGO przedstawiło w roliczeniu dane dotyczące potrąceń, więc mogłabym Cię jedynie tam odesłać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kmdm
#10 Popularyzator#

@nat_not  samo się wyjaśniło ponieważ później przesłali dopiero informacje o rozliczeniu , o kompensacie.

Ale nie uważasz że powinni to  zrobić od razu tzn. poinformować że pobierają kwotę im należną wynikającą z innej umowy .

oznacz moderatorów

fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Pisałem wcześniej o moich problemach z uzyskaniem pieniędzy z odroczeniem płatności. Kient dostał towar, było to potwierdzone, a mi nie chciano wypłacić pieniędzy z programu. W końcu po wielu diach bojów mi się to udało i zapomniałem o całej sprawie do dziś.

Dziś otrzymałem pismo od komornika ZAJĘCIE WIERZYTELNOŚCI Komornik z Jasła. I UWAGA dotyczy to sprzedaży przez allegro, jednej jedynej płatności odroczonej, po której zgezygnowałem z programu i co się okazało, wcześniej zero informacji list, email od PRAGMAGO, Sądu, Komornika i okazuje się, że dłużnikiem jest kupujący, a komornik chce ode mnie spłaty jego wierzytelności i to nie jest mała kwota.

Czyli człowiek płaci prowizję allegro, programowi odroczonej płatności prowizje od sprzedaży, a później nikt za nic nie odpowiada tylko Bogu winny człowiek sprzedający towar. To jest dopiero ... i każdemu kto ma u siebie tą formę płatności radzę się dobre zastanowić czy to jest czegoś warte i czy ma się jakieś korzyści. 

oznacz moderatorów

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry Zrobiłem po raz pierwszy zakup z odroczoną płatnością. Towar dotarł jak trzeba ale nie dostałem Fv za zakup . Dostałem jedynie FV z odsetkami od udzielającego kredyt. W szczegółach zakupu też nie ma Fv za kupiony przedmiot ? Gdzie o taką fakturę należy się upomnieć , u sprzedawcy czy udzielającego kredyt  Pragma GO. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@biotina_pl, fakturę otrzymujesz od PragmaGo. Powinna być w szczegółach zamówienia (pod przyciskiem "zobacz faktury"). Fakturę za zakupiony przedmiot wystawia sprzedający.

Zrzut ekranu 2022-05-26 o 08.10.19.png

 b.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów