anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucona reklamacja - a allegro robi POK i oddaje pieniadze

MAMY ROZWIĄZANIE!
mitjan-meble
#2 Obserwator#

Witam, 

 

Allegro przechodzi samo siebie. 

 

Kupujacy zakupuje meble. Po miesiacu od odebrania paczki, zmontowaniu jej przesyła reklamacje - ze paczka uszkodzona - obita.

 

Na zdjeciach widzimy ze sa 2 stłuczenia, poprostu uderzone przez kogoś. 

 

jako sprzedawca odrzucamy reklamacjie, a co robi allegro ? mowi klientowi zrob POK, po czym oddaje pieniedze a nam wystawia rachunek.  i blokuj konta.. 

Czyli allegro wpi***a sie juz we wszystko łacznie ze uznaje za nas reklamacje i oddaje kase klientowi.  uznajemy 99% reklamacji. A teraz allegro jak cos odrzucimy z automatu nakazuje składać kupujacym POK i oddaje kase za nas !!! czyli Kup rzeczy rob co chcesz i tak ci oddamy kase. 

To juz koniec sprzedawania na tym syfskim portalu alleg***o.  

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
RED
#21 Demiurg#

ja miałem przypadek - opisywałem go w innych postach, że allegro wypłaciło z pok pieniądze kupującemu firmie, który zareklamował sprawny produkt kabel hdmi

reklamacje odrzuciliśmy bo produkt działał poprawnie, do tego firma domagała się zwrotu pieniędzy bo twierdzili, że kabelka już nie potrzebują nawet sprawnego

do tego nie zaksięgowali faktury, a do pok po wypłatę zgłosiła się osoba prywatna nie firma

nie musieliśmy zwracać do pok pieniędzy

ale sytuacja była dziwna

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED 

"nie musieliśmy zwracać do pok pieniędzy"

No właśnie - nie powinno interesować sprzedawców, jak Allegro wydaje swoje pieniądze. I nie, to nieprawda, że robimy to automatycznie - nie znam Twojej sprawy, ale zakładam, że rozpatrzyliśmy ten przypadek i uznaliśmy, że kupujący rzeczywiście jest z jakiegoś powodu niezadowolony, nie jest to próba naciągnięcia kogokolwiek. W takich sytuacjach - często inaczej niż sprzedawcy - uznajemy czasem, że warto ponieść pewien koszt w zamian za dobre wspomnienia kupującego. Na Zachodzie w e-handlu to standardowe zachowanie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek mnie zupełnie nie interesuje jak allegro wydaje swoje pieniądze ale

zgodnie konstytucja obowiązującym prawem - działalność gospodarcza i praca jest prawnie chroniona - a w tym przypadku wyszedłem na oszusta i Kupujący  został utwierdzony w tym temacie

i raczej psucie opinii sprzedawcy przez inną firmę to nie jest standard zachowania

w e-handlu na zachodzie

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Nie, to nie jest dobre zachowanie. To jest robienie ze sprzedawcy **piiip**y i oszusta i uczenie kupujących cwaniactwa!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek  widzę że jak zawsze wszyscy się żalą obwiniając allegro jakie to złe a nie piszą wszystkiego, co za ludzie 😞 to już kolejny taki post że admini rozjaśniają sprawę i wychodzi że allegro postąpiło słusznie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mitjan-meble z meblami może być różnie. Zależy na jakim etapie klient przysłał te zdjęcia. Ja sam np. kupiłem dla córki łóżko. Przyszło chyba w 4 kartonach już prawie 3 tygodnie temu, ale jako, że mam od groma przesyłek i nie było czasu na wykańczanie pokoju, to wszystko jeszcze leży zapakowane. Właśnie montuję listwy przypodłogowe i dzisiaj pewnie zacznę skręcać łóżko i też nie wiem czy nie będzie jakichś uszkodzeń. Jednak nagram rozpakowywanie aby w razie czego sprzedawca nie miał wątpliwości. Więc jeśli klient wysłał Ci foty gdy meble były jeszcze w elementach no to sorry, ale reklamacja powinna być uznana. Chyba, że wysłał Ci złożonych mebli to wtedy wiadomo, że sam to sobie obił.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  prawnie masz obowiązek zbadać paczkę przy odbiorze, jak nie nosi uszkodzeń karton a w środku są uszkodzenia macie 7 dni na ustalenie odpowiedzialności przewoźnika po tym czasie domniema się że sam uszkodziłeś towar, takie prawo przewozowe i KC są na to wyroki sądów nawet cytowałem w tym wątku 🙂 Także nagrywanie po miesiącu możesz se do swojego domowego archiwum schować 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów