anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucona reklamacja DPD

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

Witam Was,

Dnia 13go października w rozliczeniach Allegro - opłaty dodatkowe DPD pojawiła się niepokojąca Nas kwota 🙂 a mianowicie 3 razy zostały naliczone opłaty do jednej wysyłki w kwotach: 159,00 zł, 19,99 zł oraz 29,99 (Dopłata do paczki o wadze od 50 do 100 kg)

Wysłany był amortyzator wystawiony za 244zł.... Po weryfikacji został on zapakowany jak kazdy amortyzator, który wysyłamy i nie bylo nigdy z tym problemu. Dodam że waga takiej paczki to dokładnie 4,15 kg...

Oczywiscie była reklamacja, oczywiscie odrzucona. Oczywiscie bylo odwolanie, oczywiscie tez odrzucone...

Czy Allegro pomaga w rozwiązywaniu takich spraw?

przecież jeden amortyzator nie wazy 50kg jak to opisało DPD....

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Auto_Partner_SA, bardzo mi przykro, natomiast, jeśli została złożona reklamacja oraz odwołanie, nie możemy zrobić tego ponownie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

kolejny raz Nam przyszła decyzja, że reklamacja jest odrzucona.  Czy Allegro ze swojej strony może podjąć interwencję? 

"W odpowiedzi na zgłoszenie informuję, iż decyzja zostaje podtrzymana. Jak informowaliśmy waga i wymiary przesyłek zostały zweryfikowane na sorterze."

My rowniez mamy wagę przy pakowaniu paczek. Towar ważył 4,15 kg, DPD zaliczyło Nam to jako 50 - 100 kg(!) Moze trzeba zglosic im poprawkę, że mają uszkodzony sorter bo to co wyprawiają jest po prostu śmieszne .... 

oznacz moderatorów

ario872
#10 Popularyzator#

Dzwoń  na infolinie do przewoźnika

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

jak widać allegro nie potrafi zadbać o sprzedających korzystających z wysylek allegro 

Zbliża sie okres zakupowego szalenstwa i takich dopłat niestety bedzie wiecej

DPD nie posiada nawet protokołu weryfikacyjnego, automat oznacza jako NS i po sprawie

 

osobiście robie zdjecia kazdej paczki nadawanej za posrednictwem DPD by miec podkladke i w ten sposob ratuje "kilka" złotych rocznie

Uważajcie na nich bo zamiast zarobić 50zł to stracicie 200zl jak zalozyciel tematu

 

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

My również mamy zapis z kamery jak została zapakowana paczka oraz kg, które zawsze jest u Nas zaczytywane bezpośrednio z wagi do Naszego systemu.

Niestety nawet to nic nie daje gdyz DPD "weryfikuje paczki AUTOMATYCZNIE na Sorterze" i My nie mamy tu nic do gadania. No cóż - pozostaje sie odwoływać dalej, może "upierdliwością" coś wskóramy jeśli inaczej się nie da 🙂

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Auto_Partner_SA popełniliście błąd, który możecie naprawić

jeżeli ta kwota pojawiła sie w rozliczeniach na allegro

to jedynym miejscem gdzie należy złożyć reklamację jest allegro

to nie dpd pobrało ci kwotę wpłaty tylko allegro - ty wysyłałes towar zgodnie z umową allegro

niech allegro udowodni zasadność naliczenia opłaty dodatkowej

i poda nadliczbowe wymiary przesyłki

 

@mr_oma czy ty sugerujesz sprzedawcy, że nie może złożyć reklamacji do allegro?

 

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

hmm, na Allegro czytam, że reklamacje składam z pełnomocnictwem przez "formularz na stronie DPD" i tam tez mnie kieruje link - na stronę Przewoźnika.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

O praktykach DPD było tu już sporo artykułów na forum .Doliczanie kosztów do wysyłek robi się u nich przykrym standardem a najgorsze jest to że ta jak i inne firmy kurierskie zwykle odrzucają wszystkie reklamacje z tym związane .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

złóż reklamację  nie wywiązanie sie przez allegro z umowy

użyj innego formularza

allegro sprytnie przerzuca odpowiedzialność na firmy trzecie

a jest pośrednikiem ale to z allegro zawarłeś umowę na wysyłki

jakbys wysyłał przez sendi ty czy jakies fur gonetki to gdzie byś składał reklamację?

 

ja też wysyłam przez allegro dpd i reklamację skłądam do allegro bo nie mam z dpd żadnej umowy

nie ma czegos takiego w przepisach jak pośrednictwo w składaniu reklamacji - jeżeli sie mylę to proszę zacytować przepsiy

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

no tak... nie mamy umowy z DPD tylko Allegro.... masz jakiś link do reklamacji typowo w Allegro? Jeśli tak podeślij, proszę. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

e_higiena
#7 Wielbiciel#

U mnie DPD nie uznało żadnej reklamacji 😞

oznacz moderatorów