anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty od Chińczyków z błędnymi tytułami, błędnymi opisami, w niewłaściwych kategoriach?

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Czy was też wkurza wysyp aukcji od Chińczyków z błędnymi tytułami, błędnymi opisami (już pomijam jakość tłumaczenia translatorem...), w niewłaściwych kategoriach? 

Takie oto komputery stacjonarne ma jeden z majfrendów w swojej ofercie: https://allegro.pl/uzytkownik/Wordbpshop/komputery-stacjonarne-486?bmatch=cl-dict55-ctx-ele-1-4-1106 - peruka dla lalek, jakieś przedłużacze, złoty króliczek i świecące drzewko.. Można się pośmiać, bo na tym konkretnym koncie jest 1133 stron ofert (!)

Tutaj inny fantastycznie dobiera słowa w kodzie produktu: https://allegro.pl/oferta/ryz-9526318223 "na weselne cukierki deserowe w formie bufetu lody". Ten ma 2000 stron ofert, więc na heheszkach z opisów można spędzić miło sporo czasu.

O, jakie ładne zdjęcie w miniaturce, takie regulaminowe: https://allegro.pl/oferta/14-sztuk-masy-uszczelniajace-dysze-9263305899

Wołam moderatorów @msniezek @nat_not - jak to jest, że my jako polscy sprzedający jesteśmy dokładnie rozliczani z prawidłowości oferty, zdjęć, kategorii; podajemy eany, numery buta, *iuta, a Chińczycy zalewają serwis takim szajsem? 

Wkurza mnie to nie tylko jako sprzedawcę, wkurzam się też jako klient! 

oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@myslenie-szkodzi  jak to jest? tak że oni przy 1000 stron gdzie na każdej jest 30 ofert = 30 000 ofert x0,40zł za wystawienie ofert miesięcznie 12 000zł miesięcznie za friko 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Rad-Stol jesteś pewien co do opłaty za wystawienie? 😉 

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@myslenie-szkodzi  podałem jeden z przykładów ceny za wystawienie zaczynają się od 10gr bodajrze do kilkudziesięciu zł

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Rad-Stol nie masz racji w przypadku ofert tego Chińczyka, bo:

"Część II. Opłaty podstawowe za wystawienie Towarów

  1. Publikacja Oferty w Allegro jest darmowa we wszystkich kategoriach poza wymienionymi w punkcie 5." https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

 

 

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@myslenie-szkodzi z rana nie myślę 😜 chodziło o opłaty utrzymaniowe a nie opłaty za wystawienie https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/oplata-za-utrzymanie-oferty-68KkXxbb2hY

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Utrzymaniowych opłat można uniknąć wystarczy w odpowiednim czasie zdjąć je ze stanu po czym wprowadzić jako podobne.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

to już ich kwestia a przy takich ilościach i ich znajomości to wątpię żeby tak robili. Allegro się cieszy bo ma kase i tyle a my musimy się męczyć

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Ponawiam moje pytanie do moderatorów @msniezek @nat_not - jak to jest, że my jako polscy sprzedający jesteśmy dokładnie rozliczani z prawidłowości oferty, zdjęć, kategorii; podajemy eany, numery buta, a Chińczycy zalewają serwis takim szajsem? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Jeśli chodzi o pierwszego sprzedającego, którego wskazałeś, jego oferty zostały usunięte. Pozostałe wymienione przez Ciebie przypadki wysłałam do weryfikacji.

Wszystkich sprzedających w Allegro obowiązują takie same zasady.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not ale wiesz, że ja wskazałam tylko kilka kont, a tego jest cała masa?

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not oj Natalio, jednego rzeczywiście usunęliście, ale drugiemu oferta z głowy nie spadła. Ładne ma przedmioty w kategorii Muzyka, np. Ręczna pompa zęzowa do kajaków Ręczna trwała czy też 24szt Lody Papierowe talerze Jednorazowe płaskie: https://allegro.pl/uzytkownik/Wordbpshop/muzyka?bmatch=dict55-ctx-cul-1-3-1106

 

Ponawiam pytanie, jak to możliwe, że nam wpadają ostrzeżenia za cokolwiek, a tutaj ładowane są na allegro setki i tysiące aukcji, które nie spełniają żadnych waszych norm? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Pozostałe oferty wskazane w Twoim pierwszym poście również zostały usunięte.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące przestrzegania zasad przez innych sprzedających, możesz zgłosić ich oferty do weryfikacji, korzystając z linku "Zgłoś naruszenie zasad" (jest dostępny na stronie każdej z nich).

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not i odwalać za was robotę? Chyba sobie ze mnie kpisz.

Powtarzam,  widać tutaj MASOWE wystawianie TYSIĘCY ofert przez firmy z Chin, ofert, które nie spełniają waszych własnych zasad!!

I wy ewidentnie na to przyzwalacie, systemowo. 

Jak mamy konkurować z tym zalewem badziewia, skoro sama jako klient mam problem z przedzieraniem się przez takie aukcje, nawet nie mogę wygodnie odfiltrować tych z wysyłką z Azji. Myślisz, że jak szukam wycieraczek do auta to podoba mi się skrolowanie tandetnych wachlarzy? 

Wołam @msniezek może ty wytłumaczysz koleżance, o co mi chodzi. 

Natalio, sprawdź jeszcze raz pierwszego linka z mojego pierwszego postu, o tego: https://allegro.pl/uzytkownik/Wordbpshop/komputery-stacjonarne-486?bmatch=cl-dict55-ctx-ele-1-3-1106 wszystkie oferty jak były, tak są widoczne. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Sprzedający wystawił oferty ponownie. Dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę. Zajmujemy się tą sprawą.

Przeprowadzamy weryfikację ofert, jednak ze względu na ich liczbę nie zawsze jesteśmy w stanie wychwycić przypadki łamania regumaninu. To dlatego w każdej ofercie jest odnośnik "Zgłoś naruszenie zasad". We współpracy z Wami możemy działać bardziej efektywnie.

Nie faworyzujemy żadnej grupy sprzedających.

Nie dyskryminujemy też tych, którzy oferują towar - w Twojej ocenie - gorszej jakości. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@myslenie-szkodzi Tak to jest, jak konkurencja nie widzi naruszeń zasad to allegro nie reaguje.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not Natalio w ciągu kwadransa znalazłam 7 kont sprzedawców z Chin, którzy mają łącznie tysiące ofert z nieprawidłowymi parametrami, w nieprawidłowych kategoriach, itd. Mierzyłam czas 🙂 

Jest to bardzo proste, wystarczy wpisać jakieś hasło i sprawdzić oferty w najmniej pasującej kategorii, np. peruka w motoryzacji? 

1. https://allegro.pl/oferta/10-sztuk-peruka-szydelkowe-igly-diy-petla-igly-hac-9928603290

2. https://allegro.pl/oferta/7-sztuk-lalek-silikonowa-peruka-implant-narzedzia-9598926824#aboutSeller

I naprawdę wierzę, że jesteście w stanie zrobić sprawną weryfikację majfrendów, przecież macie informację o ich kontach, nie trzeba tego robić z poziomu pojedynczej oferty. 

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

- "Nie faworyzujemy żadnej grupy sprzedających." - pozwolę nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Będę w tym wątku zamieszczał aukcje, polskich sprzedawców, dużych, mających po kilkaset tys. aukcji wystawionych. Zgłaszanie ich poprzez formularz - niestety, nie przynosiło żadnego efektu.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not  @msniezek @_HolaOla_ 

nie tylko mi to przeszkadza: https://www.wykop.pl/wpis/53634223/kiedy-chcesz-kupic-na-allegro-laweczke-do-cwiczen-/#comment-19024...

 

Ale mam dobry humor, więc wam misiaczki pomogę, skoro mimo wszystkich narzędzi jakie ma allegro nie jesteście w stanie ukrócić tego zjawiska 🙂 

Oferty rzekomo przywrócone (tak twierdziła Natalia wczoraj :P) - dalej wiszą. Mam wrażenie, że tylko piszecie na forum, że cokolwiek jest usuwane.

Czyli co, Chińczyk taki sprytny, moderatorzy takie nieskuteczne ciapy, czy serwis dziadowski? 🙂 Pytanie pozostawiam otwarte. 

Nazwy użytkownika: naughmall, Biongmall, Wordbpshop, reaoolystore
Shenzhenshidailiyuankejiyouxiangongsi
Room 320, 3rd floor, e-era, yangmei interconnection, bantian st
518000 Shenzhen
NIP: 91440300MA5EKGXF4U
 
Nazwa użytkownika:  Prettyia
shenzhen lutong maoyi youxian gongsi
longhuaqu guanlan huanguannanlu 19hao mingkedawuliuyuan 3hao ch
518000 shenzhen
NIP: 91440300MA5ECH211U
 
Nazwy użytkownika: Dreamsmall, windsmall, Memorystore
UNION IMAGINATION TECHNOLOGY LIMITED
1008B/F, MCDONALD BUILDING, NO 46 YEE WO STREET, CAUSEWAY BAY H
999077 HONG KONG
NIP: 66217639-000-05-19-6
 

 

Mało?

No to sprawdźmy, co się kryje pod tymi kontami.

naughmall - 97 318 ofert
Biongmall - 94 036 ofert 
Wordbpshop - 61 299 ofert
reaoolystore - 87 311 ofert
Prettyia - 272 937 ofert
Dreamsmall - 173 871 ofert
windsmall - 193 147 ofert
Memorystore - 195 964 oferty

 

Razem to aż 1 175 883 ofert. 

Tak.

Prawie MILION DWIEŚCIE TYSIĘCY ofert, które zaśmiecają serwis, są wystawione w niewłaściwych kategoriach, z opisami tłumaczonymi translatorem, wprowadzających klientów w błąd, z niewłaściwymi zdjęciami, z błędami w parametrach, itd.

Widzę tu drobne naruszenie nie tylko waszego własnego pożal się boże regulaminu, ale też interesu konsumentów. 

Ja to zrobiłam sama, zajęło mi to chwilę - a wy chcecie powiedzieć, że masowe wystawianie takich ofert to rzecz, która was przerasta? 

@nat_not  @msniezek @_HolaOla_ zapraszam do rozmowy. 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not  @msniezek @_HolaOla_ przypominam się, żebyście nie zapomnieli o moim pytaniu 🙂 

Trochę tu cicho w wątku, więc jeszcze zawołam największe forumowe gaduły: @pinsplash @LEW433 @Knowhere @kostas11 @xyz96 @mdrogeria @WREDZIA-W1 @RED  - może wy też natknęliście się na tego typu użytkowników z Chin? Pomóżcie mi pomóc biednemu allegro, bo nie są w stanie zapanować nad własną kuwetą :)) 

oznacz moderatorów