anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty od Chińczyków z błędnymi tytułami, błędnymi opisami, w niewłaściwych kategoriach?

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Czy was też wkurza wysyp aukcji od Chińczyków z błędnymi tytułami, błędnymi opisami (już pomijam jakość tłumaczenia translatorem...), w niewłaściwych kategoriach? 

Takie oto komputery stacjonarne ma jeden z majfrendów w swojej ofercie: https://allegro.pl/uzytkownik/Wordbpshop/komputery-stacjonarne-486?bmatch=cl-dict55-ctx-ele-1-4-1106 - peruka dla lalek, jakieś przedłużacze, złoty króliczek i świecące drzewko.. Można się pośmiać, bo na tym konkretnym koncie jest 1133 stron ofert (!)

Tutaj inny fantastycznie dobiera słowa w kodzie produktu: https://allegro.pl/oferta/ryz-9526318223 "na weselne cukierki deserowe w formie bufetu lody". Ten ma 2000 stron ofert, więc na heheszkach z opisów można spędzić miło sporo czasu.

O, jakie ładne zdjęcie w miniaturce, takie regulaminowe: https://allegro.pl/oferta/14-sztuk-masy-uszczelniajace-dysze-9263305899

Wołam moderatorów @msniezek @nat_not - jak to jest, że my jako polscy sprzedający jesteśmy dokładnie rozliczani z prawidłowości oferty, zdjęć, kategorii; podajemy eany, numery buta, *iuta, a Chińczycy zalewają serwis takim szajsem? 

Wkurza mnie to nie tylko jako sprzedawcę, wkurzam się też jako klient! 

oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi Ja się nie natknęłam, bo nie szukam, ale po przeczytaniu Twojego wpisu włosy mi dęba stanęły. Brak słów!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi Ja się podpinam pod post @WREDZIA-W1 - też się nie natknąłem, bo nie szukam.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Knowhere ja też nie szukam specjalnie ofert z Chin, ba, gdzieś tu postulowalam na forum dodanie stałego filtra "tylko oferty z wysyłką z Polski"

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Przekazałam wskazane przez Ciebie konta do zespołu odpowiedzialnego za weryfikację zgodności ofert z naszymi zasadami. Dziś dostałam potwierdzenie, że stosowne działania zostały podjęte.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not ooo, to jednak da się to zgłosić 😆 Szkoda, że trzeba wam pokazać palcem "jak krowie na rowie" i dopominać się o reakcję. 

Miło dostać inną odpowiedź niż standardowe kopiuj-wklej "Jeśli masz wątpliwości dotyczące przestrzegania zasad przez innych sprzedających, możesz zgłosić ich oferty do weryfikacji, korzystając z linku "Zgłoś naruszenie zasad" (jest dostępny na stronie każdej z nich)." 

Przy ponad 1,1 mln ofert byłoby ciężko 😁

Niemniej zachęcam innych forumowiczów do pomocy allegro - ja znalazłam kilka kont, ale na pewno jest ich więcej. Pomóżcie Natalii i jej kolegom "podjąć stosowne działania" 😄

oznacz moderatorów

CoviMED
#1 Nowicjusz#

Polskich uczciwych sprzedających łatwiej jest blokować, bo nie maskują adresu IP, i nie są na tyle bezczelni co Chińczycy którzy bez najmniejszych oporów "wstrzykują" do serwisu dziesiątki tysięcy ofert  łamiących regulamin każdego dnia z kolejnych kont, każdy kto ma odrobinę umiejętności i wiedzy bez trudu Państwa algorytmy wyłapujące powiązania między kontami jest w stanie obejść, z tą tylko różnicą że uczciwy sprzedawca nie ucieka się do nieuczciwych rozwiązań za co jest "nagradzany" blokadą konta, natomiast nieuczciwy chiński haker dostaje pieniądze tylko za wystawianie nowych ofert z nowych kont jeszcze zanim stare zostaną wyłapane, a Państwo ich "nie dyskryminujecie" - może jest to jakaś metoda ale do czego to prowadzi? moim zdaniem to prędzej czy później na allegro większość ofert będzie od nieuczciwych chińczyków łamiących notorycznie regulamin, zapewne nawet nie zaznajomionych z jego treścią w większości przypadków

 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not póki co na każdym koncie przybyło tylko ofert... 😎

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi  Przekazałam Twoje obserwacje osobie, która weryfikowała wcześniejsze zgłoszenie.

Jednocześnie przypominam, że podejmowane przez nas działania nie zawsze są widoczne dla użytkowników, których kont nie dotyczą. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

https://allegro.pl/uzytkownik/Prettyia?bmatch=cl-dict55-uni-1-2-1106   

Informacje "Zwroty" oraz "Reklamacje" podane tylko w jeżyku angielskim😄

"CZAS NA REKLAMACJĘ Z TYTUŁU RĘKOJMI 1 rok"😃

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not domyślam się, że znalezienie tłumacza może nie być takie od ręki. Póki co zabawnie, bo ofert przybywa, tamte rzekomo usunięte - są przywrócone.

Nawet mimo EAN-ów nie potraficie ogarnąć masowego powielania ofert u tych samych sprzedawców (zerknij sobie np. w uchwyty gsm - setki identycznych ofert, od tych samych użytkowników, jedynie tytuły różnią się modelem telefonu), przez co szukanie czegokolwiek to przewijanie kolejnych podstron, i kolejnych, i kolejnych... O, wreszcie nowa oferta! Ach nie, ona też jest wystawiona 238 razy... Zgłaszałam takie oferty i takich sprzedających wiele razy, straciłam tylko swój czas.

Podobnie jest z użytkownikami, którzy obrażają klientów w odpowiedziach na negatywy - włos im z głowy nie spadł, ciągle pojawiają się nowe wstrętne komentarze (te zgłoszone zostały usunięte, ale problem ciągle trwa). Zgłaszałam takie odpowiedzi i takich sprzedających wiele razy, straciłam tylko swój czas. 

(Chociaż tutaj zostawiłam sobie na pamiątkę zrzuty ekranu, doskonały materiał szkoleniowy "jak być bucem i jak nie prowadzić komunikacji w firmie".)

 

Do czego zmierzam to to, że wasze działania są nieskuteczne, spóźnione i jestem na 100% pewna, że za tydzień, miesiąc i dwa dalej będzie jak jest. Mam nadzieję, że twoi koledzy i koleżanki z działu podejmowania działań tym razem będą skuteczni... 😎

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not @msniezek @_HolaOla_ 

Minęło kilka dni od kiedy podstawiłam wam na gotowo kilka kont chińskich sprzedawców, którzy łamią wasze własne zasady i zaśmiecają portal **piiip**o-aukcjami. 

Zobaczmy, co się wydarzyło:

 

  18.11.2020 23.11.2020
naughmall 97 318 103152
Biongmall 94 036 99523
Wordbpshop 61 299 61760
reaoolystore 87 311 92709
Prettyia 272 937 273833
Dreamsmall 173 871 181327
windsmall 193 147 188185
Memorystore 195 964 199947
  1 175 883 1 200 436

 

Tak. Na allegro przybyły 24 553 nowe oferty, moje gratulacje, wow, uszanowanko. Podejrzewam, że będą sobie dalej radośnie wisieć, zwłaszcza, że Chińczycy nawet pozgłaszali oferty do Blackweek, więc im zależy 🤣 

W tym tempie dodawania ofert to do świąt wielkanocnych oferty z wysyłką krajową będą w mniejszości... 🤣

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Jesteśmy w kontekcie ze wskazanymi użytkownikami w związku z działaniami, które podjęliśmy po Twoim wcześniejszym zgłoszeniu. Weź pod uwagę, że oni też potrzebują czasu na kontakt i edycję ofert, zwłaszcza, że żyją w innej strefie czasowej.

Do wystawiania ofert prawdopodobnie używają zewnętrznych programów i dzieje się to automatycznie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not No to gratuluję, polski sprzedawca miałby już zablokowane konto, a nad [edycja] trzeba się pochylić z troską, bo jemu się właśnie ściemnia za oknem. Natalio, mam poczucie, że robisz z nas, użytkowników **piiip**ów. Gdybym nie pokazała ci "jak krowie na rowie", to dalej byś mnie zbywała gotową formułką o przycisku "zgłoś naruszenie zasad". To jest niepoważne. 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not doceniam, że znalazłaś czas na edytowanie mojego posta, a doczekam się jakiegoś wyjaśnienia skąd wynika ta różnica w traktowaniu sprzedawców? 

Dodam tylko, że nowe oferty na tych kontach również nie są idealne, więc wasi azjatyccy przyjaciele chyba mają trochę w nosie wytyczne 😉 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Wszystkich sprzedających traktujemy tak samo. 

A skoro już sama wspomniałaś o edycji, pamiętaj żeby powstrzymać się od stosowania obraźliwych określeń, kiedy piszesz o innych użytkownikach Serwisu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not no właśnie widać, widać kochana. Za takie bzdety dostawaliśmy upomnienia i ostrzeżenia, że to aż śmiech. A tutaj setki tysięcy ofert z niezgodnymi z polskimi przepisami zasadami zwrotów, reklamacji i rękojmi. Ty to nazywasz "traktowaniem tak samo"? Wybacz, ale robisz z logiki panią lekkich obyczajów.

I zabawne, że określenie "janusz" przechodzi normalnie, ale jak dodałam kraj pochodzenia to się robi "obraźliwie" (na wypadek wypikania - podałam tam imię męskie, kojarzące się w internetach z szeroko rozumianym kombinowaniem)

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@myslenie-szkodzi  Ponieważ nie ja jestem autorem tego wątku, nie chcę kraść pomysłu. Proponuję aby stworzyć wątek wyłącznie do zgłaszania sprzedawców którzy naruszają regulamin. Chętnie będę wpisywał sprzedawców do weryfikacji.

 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@BURZYNSKID ależ śmiało, twórz. @nat_not twoi koledzy chyba żyją nie tylko w innej strefie czasowej, ale w innej galaktyce i wasze ostrzeżenia docierają do nich z dużym opóźnieniem, bo dalej wystawiają oferty nieprawidłowo 😘

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi  Osobiście nigdy się w tym temacie nie zagłębiałem ale po tym co przytoczyłeś w swoich komentarzach to szlak mnie trafia jak można dopuszczać do takiego procederu i to na taką skalę ,żądza zysku przerosła zdrowy rozsądek .Allegro pewnie nie chętnie interweniuje bo dla nich to jest masowy klient który zostawia dużo w ich skarbonce.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Być może jest to pomysł ali.ex na wykończenie allegro, a jeśli, to trzeba im go podsunąć. Jeszcze chwila i chińskich ofert będzie wielokrotnie więcej niż krajowych i przedzieranie się przez setki stron może się klientom znudzić

oznacz moderatorów