anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ogólny poziom jakości Twojej sprzedaży spadł poniżej neutralnego

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Od dawna dbam o jakość swojej sprzedaży, mam co się da na 100%.

Jakie zdumienie, gdy wczoraj dostałem maila "ogólny poziom jakości Twojej sprzedaży spadł poniżej neutralnego" no i z jakości na poziomie 98% spadek na 22%, -960 pkt... Zacząłem szukać i co się okazało?
Dostałem kilka dni temu przez formularz "zapytanie" które okazało się zwykłym spamem. "Przygotujemy ci stronę internetową, promocja na FB" itd. Zignorowałem to i to był błąd.

A więc zostałem ukarany, że nie odpowiedziałem na spam, nie mam żadnej opcji oznaczania maila jako spam, ani odwołania się. Zostałem pouczony, że powinienem przestrzegać regulaminu, wywiązywać się z obowiązków sprzedawcy, poziom mojej odpowiedzi jest nieakceptowany, spadam w pozycjonowaniu moich ofert itd...

Czuję się trochę jak małpa w cyrku, która ma robić co musi, spełnić 100 różnych zasad i nie ma prawa głosu...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nikl
#13 Ambasador#

Miałem to samo. Właściwie to było pytanie o inny produkt spoza Allegro. Regulamin zabrania odpowiadać. Czyli za przestrzeganie Regulaminu Allegro obniża oceny i karze. To jest dopiero kuriozum! Nie próbuj odpowiadać po terminie, bo to pogorszy sytuację. Fatalnie wpłynie na czas odpowiedzi. Jeśli nie dałeś rady w 24h, to lepiej zamilczeć całkiem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@nikl @papier_czerpany  jak macie takie sytuacje, jak tu piszecie to wystarczy dać zwykłą kropkę i już po zawodach- odpowiedź zaliczona.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Ja bym wolał dobre rozwiązania, zamiast zastępczych obejść problemu. Ale dzięki za radę. Mam w takim razie lepszą zagadkę i ciekawszą łamigłówkę. Co byś doradził sprzedawcom długich przedmiotów, którzy mają obniżane oceny za nie zmieszczenie ich w paczkomacie? Znajdziesz obejście problemu?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@nikl  Ja nie mam takiego problemu i nie znam na to metody. Ale problem istnieje i był tu wiele razy wspominany- niestety bez rozwiązania problemu.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Właśnie! Jest tu jakiś Admin? Jak sprzedawca ciupag ma włączyć paczkomaty? Ma zaniżoną ocenę i alarm "Wymaga poprawy". Może powinien włączyć paczkomaty, a w opisie dać wielki napis, że Kupujący musi wskazać paczkomat odbiorczy o skrytkach metrowej długości.

oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Kody EAN już wymyśliłem. Kolejny nieprzemyślany pomysł. Jestem małym producentem, robię przedmioty ręcznie, nie każdy sprzedaje telewizory SAMSUNG. Koszt oficjalnego wyrobienia kodu, po to tylko, żeby sprzedawać na allegro jest bez sensu. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tu na allegro sens nie jest najważniejszy ,tylko ich własny regulamin.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Bez przesady, koszt jednego kodu to 2,79 (jednorazowy wydatek) przy założeniu, że potrzebujesz ich 110 szt.  A potem rocznie 136 PLN.

Tego nie opłaca się nawet dodawać do wartości przedmiotu.

oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Ok, ale powiedz po co? Skoro jest to serwis sprzedający praktycznie wszystko, to nie można jednej miary przykładać do wszystkich produktów. Dam sobie rękę obciąć, że nikt mojego produktu nie będzie szukał po kodzie EAN. Zamysł jest taki, że podanie tego kodu od razu zaciąga parametry produktu takiego jak telewizor, czy buty. Przy rękodziele to nie ma sensu.

Kolejnym takim absurdalnym rozwiązaniem jest wielowariantowość. Mam papiery w różnych formatach, wzorach, jest opcja dodaj (własny) parametr... I co z tego skoro można wybierać tylko po domyślnym "wybierz kolor"...

oznacz moderatorów