anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ograniczenia dla zwykłych sprzedających

marcin_kr84
#1 Nowicjusz#

Dlaczego Allegro uparło usunąć sprzedających, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

kuba1550
#12 Orędownik#

Pakowanie i wysyłka do paczkomatu to łatwizna. Nawet można włożyć ciuch do reklamówki i ją obkleić taśmą bez żadnych kartonów. Co innego poczta polska to już tragedia. Ja zrezygnowałem całkowicie z poczty polskiej żadnej paczki nie udostępniam z wysyłką przez pocztę. Może nie we wszystkich punktach pocztowych tak jest ale w moim mieście jest jeden i robili zawsze problemy. Karton nie może być po czymś musi być cały oklejony taśmą lub folią stretch aby była widoczna tylko etykieta. Jak coś jest zapakowane w reklamówkę to już paczka jest o nieregularnym kształcie i należy się dodatkowa dopłata. Wypisywanie głupich druczków. Stanie w kolejkach po kilka minut aby ktoś w końcu raczył obsłużyć bo często na trzy okienka działa tylko jedno. A tak idę do paczkomatu wrzucam nawet zapakowane w reklamówkę i wysłane. Kartony są tanie i można sobie zakupić kilka rozmiarów pod paczkomat najtańszych klapowych (choć najlepsze są fasonowe mega szybkie składanie) i później wliczyć je w koszt wystawianego przedmiotu jak to robią sklepy.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Nie korzystam z paczkomatów, bo mi zdrowie na to aktualnie nie pozwala, jak jeszcze mogłem, to żadnego nie bylo w okolicy, choć i wtedy byłby problem z wyjęciem z wyższych skrytek ...

Zapakować w reklamówkę ? Odwagi nie miałbym, wstydziłbym się i w nerwach źył, w jakim stanie to dotrze ! ☹️

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Sprzedaję z konta zwyklego skąd mam wiedzieć jakie są opłaty firmowe? Jaka prowizja od URODA lub ZDROWIE? Jakie są jeszcze oplaty i jakiej wysokosci? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Wejdź sobie w kalkulator i policz jaką zapłacisz prowizję.
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat

A tu masz inne opłaty związane z cennikiem
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki

 

oznacz moderatorów

SAVGAME
#9 Pomysłodawca#

Z mojego punktu widzenia jako konta firmowego na allegro to ten 1zl to nawet za malo jak widze prywatnego sprzedawce ktory ma 3000 ofert wystawionych.

Nie dosc ze ja musze placic podatek to jeszcze mam wieksza prowizje od sprzedazy oferty wroznionej przez co nie mam fizycznej mozliwosci zejsc z cena do poziomu takiego sprzedawcy

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A masz świadomość że są sprzedawcy którzy pomimo że są firmą z różnych względów muszą sprzedawać jako osoby prywatne i nie mogą pisać że wystawiają faktury VAT?

oznacz moderatorów