anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ograniczenie prawa do odstąpienia towary wyłączone z trybu 14 dniowego.

cFiat
#12 Orędownik#

Nie wiem co się nagle zmieniło ale radze pracowników przeszkolić bo sprzedajemy towary wyłączone z trybu 14 dniowego a konkretnie chodzi o komputery które po podłączeniu do pojazdu się kodują i stają się nierozłącznie powiązane z pojazdem.

Po pierwsze to ludzie sobie moimi częściami testują własne pojazdy na co się nie godzę, po prostu montują i używają jak się okazuje że nie to jest uszkodzone to odsyłają. Przecież konsument nie ma prawa używać towaru w pojeździe a później go zwracać. Moim zdaniem wykracza to poza prawo do odstąpienia a jest to plaga coraz większa !

Oczywiście w ofercie mam wszystko prawidłowo opisane i jak wiadomo klienci czytać nie potrafią, to standard, lecz do tej pory wszystkie nasze wyjaśnienia skutkowały rozwiązaniem dyskusji po naszej myśli a tu nagle jakiś anonimowy pracownik allegro nakazuje przyjąć zwrot !

O co tu chodzi ?

 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

LEW433
#21 Demiurg#

A jak się sprawdza taki komputer, żeby mieć pewność że jest sprawny, bez podłączenia?

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

A co to ma do rzeczy ? To nie o reklamacje tylko odstąpienie chodzi !

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma i to dużo.😁

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Nie nie ma bo ja się pytam o prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny a nie o REKLAMACJE ! Nie myl pojęć i nie wprowadzaj zamętu bo jak widzę nie masz pojęcia o sprawie i mieszasz 2 różne kwestie !

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@cFiat to jak kupujący ma sprawdzić sprzęt?

te komputery nie mają jakiegoś trybu demo?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@RED jest masa produktów które nie można zwracać po sprawdzeniu😎

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Nie nie maja i kupujący nie ma sprawdzać czy mu komputer zadziała czy nie bo nie prowadzimy wypożyczalni części. W 98% reklamacji na komputery winny jest użytkownik a nie nasz towar.
Po to się kupuje części po numerze aby nie było problemu. Jak się nie znam to powinien wstawić dom kogoś co się zna. A i rozrusznik czy kierownica tez nie mają trybu "demo" !

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cFiat Cześć. Skonsultuję tę sprawę z odpowiednim zespołem i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cFiat Jest to rzeczywiście trudna sytuacja. W tym przypadku możemy przyznać Kupującemu zwrot z POK bez konsekwencji dla Ciebie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Nie rozumiem, jest jasno i wyraźnie określone w naszych ofertach i w 100% zgodna z Polskim prawem, przestańcie wymyślać bo to jest łatwa i prosta sytuacja. Zaraz zaczniecie mieć lawinę zwrotów z POK bo ludzie sobie naprawiają sami auta nie mając o tym pojęcia i testują zakupionymi częściami a jak nie to to odsyłają !

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Twoje emocje nie pomagają w zakupie towaru przez klientów, jak tak się zachowujesz w stosunku do nich, trudno dojść do porozumienia. Oczywiście że nawet zwrot towaru wiąże się z wcześniejszym sprawdzeniem. Kupujesz komputer i możesz go sprawdzić a że to jest samochodowy....możesz pomniejszyć kwotę przy zwrocie bez podania przyczyny. To wiedziałeś??😁

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Kolejny raz wprowadzasz w błąd, tu jest dyskusja czy zwrot jest zasadny z tytułu niezgodności czy nie bo nie mowa o reklamacji tylko o odstąpieniu BEZ PODANIA PRZYCZY !

I komputer samochodowy a komputer stacjonarny czy laptop to 2 różne rzeczy.

I nie możesz kupić części, założyć jej do auta i zwrócić bo się okazało że nie to jest przyczyna usterki. Możesz kupić, porównać ze swoja jak jest inna to odsyłasz, nie robię problemu ze zwrotem ale nie zgadzam się abyś 14 dni jeździł na moich oponach, czy używał mojego rozrusznika. Towar zabezpieczamy tak że nie da się go zamontować aby nie naruszyć plomb. I oczywiście wiem że mam prawo do potracenia tak tez robię i trzeba to uzasadnić odpowiednio, tylko przy takim zwrocie trzeba każda cześć sprawdzić czy nadaje się do dalszej odsprzedaży a to przeważnie kosztuje więcej niż sama cześć. Masz racje że nie potrzebne emocje ale mam dosyć wyzywania mnie od oszustów przez ludzi którzy samo naprawiają swoje auta nie mając o tym pojęcia lub po prostu mechanik miał błędna diagnozę to po co wziąć na klatę jak można mnie wyzwać od złodziei i oszustów !

Sam naprawiam i wiem że to nie jest łatwe i sam często kupuję w ciemno ale nigdy by mi nie przyszło zwracać część używaną przeze mnie !

Już zauważyłem że co niektórzy się wycwanili i zamiast odstąpienia bez podania przyczyny zwracają ze niby towar jest uszkodzony, towar sprawdzam i się okazuje że jest sprawny, proponujemy wymianę na inny ale klient stwierdza że już mu nie potrzebny. i łup prowizji zwrotu nie dostaniesz bo niby "towar był nie sprawny"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I komputer samochodowy a komputer stacjonarny czy laptop to 2 różne rzeczy. a zarazem ale nie zgadzam się abyś 14 dni jeździł na moich oponach, czy używał mojego rozrusznika. Także nie ma nic wspólnego z komputerem(złe porównanie).Możesz się wściekać a i tak kupujący będą robić zwroty.😁

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Dzisiaj to już przeszliście samych siebie, dyskusja.jpgdyskusja 2.jpg 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro zezwalając na takie praktyki samo na tym będzie tracić oddając sprytnym klientom kasę z POK ,jedynym ratunkiem jest zmiana podejścia do takowych klientów ale to może być trudne skoro klient jest tu traktowany jak pan co mu wszystko wolno nawet jak naciąga portal na kasę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cFiat tłumaczyliśmy to w poprzednich wypowiedziach w dyskusji.
Stan produktu w ofercie to "używany", czyli wychodzi na to, że możliwe było podłączenie i odłączenie go, aby umożliwić sprzedaż.
 Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprzedający nie może odmówić kupującemu możliwości skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, jeżeli poinformował o swojej decyzji w ciągu 14 dni od otrzymania towaru.
Wyłączenie, które masz wskazane w zakładce Zwroty dotyczy przedmiotów, które są nieodłącznie powiązane np. paliwo lub olej, które zostały wlane do silnika. 
Z Twojej oferty  wynika, że przedmiot jest używany, był już regenerowany i nie jest na stałe połączony z autem, dlatego wyłączenie odstąpienia od umowy z tego tytułu nie jest zasadne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Aby go ponownie "rozłączyć" trzeba to zrobić (ponieść koszty) a my możemy tego nie robić tylko kupować taki towar, więc skoro twierdzicie, że można to proszę podać adres klientowi na który może wysłać do "rozłączenia" abyśmy dostali towar taki jaki u nas zakupił. Najlepiej niech Pani poda swój adres i to sama zrobi żeby nie było nieporozumień. Po wtóre Klient nie może używać towaru czyli np. montować opon i na nich jeździć a później zwracać. Nadal próbujecie wymusić zwrot który klientowi nie przysługuje. O czym wiedział przed złożeniem zamówienia. Widzę że w elektronice samochodowej wiecie "więcej" niż ja !
W niektórych przypadkach aby "rozłączyć" niezbędny jest pojazd do którego był montowany. Ciekaw jestem jak to zrobicie ? Każecie "mi" z Łodzi jechać do Madrytu ? 
Naprawdę kuriozalne i męczące jest tłumaczeniu ludziom którzy nie mają zielonego pojęcia o temacie a próbują wszystko zwalić na nic niewinnego sprzedawcę.  
Jak już wcześniej pisałem nie prowadzimy wypożyczalni części i to nie my ustalaliśmy co jest napisane w zakładce "ZWROTY". Tylko zaznaczyliśmy odpowiednie rubryki przez WAS ustalone !

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@cFiat 
Po wtóre Klient nie może używać towaru czyli np. montować opon i na nich jeździć a później zwracać.

W takim przypadku Konsument również może odstąpić od Umowy z Art. 27 UoPK, a jak odstąpi to ma obowiązek (takie opony) również zwrócić. Odpowiada on jednak za zmniejszenie ich wartości (wskutek montażu i/lub jazdy - nawet "próbnej").

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cFiat 

Bardzo trudna sytuacja.

Moim zdaniem powinieneś zwrócić się do prawnika o formalną, pisemną opinię. Nie gwarantuję, że to coś da, ale powinno.

W przypadkach, kiedy nie da się literalnie zastosować konkretnych przepisów prawa, warto powołać się na ogólne wytyczne. Na przykład powszechnie akceptowane wytyczne Komisji Europejskiej są takie, że konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sam sposób, w jaki zrobiłby to w sklepie stacjonarnym.

https://prokonsumencki.pl/klauzule-niedozwolone-2/odstapienie-od-umowy-konsument-ma-prawo-korzystac-...

Na pewno wiesz, jak wygląda stacjonarna sprzedaż tego typu komputerów w sklepie czy w warsztacie. Konkretnie - w którym momencie konsument traci prawo do zmiany decyzji i odstąpienia od umowy. Przy sprzedaży online konsument jest uprawniony tylko do tego samego.

Niestety @la_nika  i @A3dam  mają rację - jeśli kupujący zamontuje komputer, nie możesz pozbawić go prawa do zwrotu, a jedynie obciążyć kosztami przywrócenia komputera do stanu pozwalającego na jego ponowną sprzedaż. I nie mogą to być koszty przewyższające lub równe cenie towaru - gdyby tyle kosztowało zerowanie komputera, nie opłacałoby Ci się go sprzedać, nawet gdybyś niewyzerowany dostał za darmo...

oznacz moderatorów