anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnienie przesyłki?? Informacja od Allegro

hurt_bakalu
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Mam takie pytanie, czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że dzwoni kupujący i się pyta o opóźnienie przesyłki? Ma taką informację na stronie allegro.

Dodam, że wysyłamy w 24h, towar zamówiony w czwartek, w piątek wysłany a dzisiaj w doręczeniu. Więc czy weekend jest liczony jako opóźnienie??

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

konto zamknięte
Nie dotyczy

@hurt_bakalu nie, aczkolwiek opóźnienie może mu pokazywać w szczegółach transakcji jeśli np. kurier jeszcze nie doręczył paczki czy nie włożył jej do paczkomatu.

Najzabawniejsze jednak (i to chyba błąd), że opóźnienie widać też na już doręczonych paczkach. Przynajmniej ja takie coś wychwyciłem u siebie na moich prywatnych zakupach. Paczka była doręczona w terminie, ale po np. 3 dniach od odbioru, jak wchodziłem w szczegóły, to był napis opóźnienie. Ja tam się tym nie kieruję.

No i sam, jako kupujący i sprzedający, zdecydowanie bardziej wolałem widzieć informację o konkretnym czasie wysyłki w dniach (np. 24h, 2 dni robocze, 3 dni robocze itp) niż to co się teraz odwala, że system sam wylicza jakąś konkretną datę, która na ogół i tak się nie pokrywa z realnym terminem doręczenia. Więc to ogromna zmiana na minus. W dodatku Allegro nawet nie pytało sprzedawców czy klientów co wolą. Znów zrobili głupią zmianę po swojemu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "W dodatku Allegro nawet nie pytało sprzedawców czy klientów co wolą." - no co Ty, przecież wszyscy wiedzą, że allegro ma swoją tajną grupę testową😉
A tak bardziej na poważnie, to pewnie było tak, jak z tym nowym formatem mejli z nowymi ofertami w obserwowanych wyszukiwaniach - zmienili na coś, co śmiało można od razu wywalić do kosza, a następnie przyglądali się, czy ludzie zaczną się burzyć.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere szkoda tylko, że i tak na gadane zagląda garstka userów. Więc nawet jak tutaj trochę osób się pożali, to uznają, że 90% pozostałych siedzi cicho, więc zmiany są ok 😕

Powinni rozsyłać takie króciutkie ankiety każdemu i po sprawie. Tylko krótkie, bo ja ostatnio jak widzę tasiemce, nad którymi po 20 minut trzeba siedzieć to też przestaję je wypełniać, a kiedyś wypełniałem 100% ankiet jakie do mnie przysyłali.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No, ankietę już wysłali (w ww. sprawie chociażby).
Patrzę w którymś mejlu z nowymi ofertami z czerwca, a tu belka "otwórz w przeglądarce". Banan na mordzie, bo myślałem że przywrócili funkcję, którą po cichu usunęli w 2017, klikam... a tu mi się ankieta otwiera "a dlaczego zostało kliknięte, a po co?", z której widać co wynikło: otwieranie w przeglądarce, owszem, ale w tak surrealistycznej formie, że nawet Dali by zdziczał.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Skandalem jest fakt, że:

Kupujący dostaje obecnie dziwne maile od allegro o opóźnieniu wysyłki

oraz fakt, że Kupujący widzi czas dostawy inny niż podał Sprzedawca wyliczany np: jakimiś przedziałami

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@RED

Ten Allegrowy czas dostawy to jakaś masakra. Nie dość, że ingerują w moją własną, suwerenną decyzję dotyczącą czasu wysyłki, to jeszcze stosują karę (!!!) za zbyt szybkie realizowanie zamówień.

Mam ustawioną wysyłkę w dwa dni. Taki wentyl bezpieczeństwa - raczej wysyłam codziennie, ale czasem mi się zdarzy, że nie mogę. Albo zwyczajnie mi się nie chce lecieć na pocztę z jednym listem...

Klienci o tym wiedzieli i - jeśli im zależało na szybkości - kupowali gdzie indziej. A teraz lipa. Wysyłam za szybko, więc system zmieni mi czas wysyłki na jeden dzień, mimo że ustawiłam dwa. Ktoś spojrzy, kupi, ja wyślę pojutrze i kupujący się wkurzy. Jedyne rozsądne rozwiązanie to celowo opóźniać wysyłki. Nie jestem tym, co ryje, więc tego nie zrobię.

Ogólnie pomysł do bani. Niestety zza węgła już wystawia pysk następny, jeszcze gorszy: ocenianie sprzedawców za termin doręczenia przesyłki kupującemu przez podmiot trzeci...

oznacz moderatorów

damian_u
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem - za szybko wysyłam.

Obojętnie, czy mam ustawiony czas 24H czy 48H. Do tego jako graniczną godzinę wysyłki mam 10:00

Efekt jest tak, że jeszcze o godzinie 14 klienci widzą na wszystkich aukcjach u mnie "dostawa jutro".

Wnioski - "godzina wysyłki tego samego dnia" oraz "czasy wysyłki" to fikcja - nie są w ogóle brane pod uwagę.

Jestem za przywróceniem poprzedniego systemu !!!

oznacz moderatorów

nilo
#7 Wielbiciel#

A ktoś z Allegro to gadane to w ogóle czyta? Mam wrażenie, że zrobili z tego serwisu aukcyjnego bota do zarabiana kasy i mają wszystko i wszystkich w dupie.

oznacz moderatorów