anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata dodatkowa DPD paczka o wadzę 0,5 kg policzona jako ponad 200 kg

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Witam, dziś została mi doliczona kwota 199 zł jako opłata dodatkowa DPD. Po sprawdzeniu numeru zamówienia okazało się że opłata dotyczy tego produktu : https://allegro.pl/oferta/wkladka-drzwiowa-lob-ares-30-40-mosiadz-5-kluczy-9643568610

 

Jak widać jest to mała rzecz która waży ok 0,3 kg. DPD doliczył 199 zł uznając ją jako gabaryt który przekraczał 200-300 kg co jest fizycznie niemożliwe. 

Powód doliczenia : 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki/palety o wadze od 200 do 300 kg (której waga jest ustalana na podstawie wagi gabarytowej)

 

 

Czy to jest do odzyskania ? Mam 100 % dowody na to że paczka ważyła mniej niż 1 kg co widać po aukcji a jednak doszło do takiej pomyłki za którą doliczono mi karę. Czy ktoś miał taki przypadek ? Dodam że dzwoniłem do klienta i poprawnie otrzymał paczkę którą wysłałem.

 

Jak to jest możliwe że DPD liczy ponad 200 kg za produkt który waży mniej jak smartfon i mieści się w kieszeni ?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście zgłosiłem reklamację do allegro, pytanie teraz czy reklamacja jest do uznania jeśli allegro automatycznie wklepuje 30 kg do paczki która waży 0,05 kg która to waga jest podana na aukcji. Czy w tej sytuacji allegro uzna reklamacje ?

oznacz moderatorów

maly-sklep
#8 Zapaleniec#

To już decyzja allegro. Musisz pilnować wszystkiego co pochodzi od allegro bo nigdy nie wiadomo kiedy narażą Cię na koszty.

Tak samo sprawdzaj etykiety zanim wyślesz paczkę bo możesz mieć więcej takich opłat.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Ok, czekam na decyzję. Do poprzedniej paczki gdzie wagę podano prawidłowo doliczyli 199 zł i wciąż nie mam decyzji w tej sprawie. W takim razie czekam cierpliwie na wyjaśnienie tej sprawy.

oznacz moderatorów

maly-sklep
#8 Zapaleniec#

Reklamacje są zwykle rozpatrzone do 30 dni. Jeśli chodzi o dopłatę 199zł musiałbym zobaczyć do mojej umowy z dpd ale przypuszczam że jeśli waga była dobra to być może wymiary zostały podane jakieś kosmiczne typu 3m x 3m x 3m u dpd policzyło jak za paletę.

Nie wiem czy wymiary są drukowane na etykietach ale może jesteś w stanie pobrać kopię etykiety żeby sobie sprawdzić?

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Takie wymiary były podane : 

 

SZCZEGÓŁY PRZESYŁKI

paczka
Wymiary i waga
1 x 1 x 1cm, waga 1.0kg

 

oznacz moderatorów

maly-sklep
#8 Zapaleniec#

no to nie wiem, ciężko powiedzieć co mogło pójść nie tak jak nawet nie używam WzA a o błędach dowiaduję się z tego co ludzie piszą.

Allegro stwierdziło że reklamację złożyło, więc cierpliwie czekaj.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@MARMEXsklep Ostatnio przy nadawaniu przesyłki w formularzu automatycznie wskoczyło mi 31.5 kg, pomimo tego że przesyłka miała niecałe 2 kg.Plus w tym, że to zauważyłem i zmieniłem.Z reguły przy wypełnianiu formularza jest 1kg (do zmiany).Problem możesz mieć w tym, że błędnie zatwierdziłeś wagę, a to może być z punktu widzenia Allegro tak jak przy katalogu produktów (Ty jesteś odpowiedzialny za prawidłowe podanie danych).

To samo jest przy przesyłkach paczkomatowych InPost.Jeśli zaznaczysz gabaryt C, a przesyłka mieści się i odpowiada gabarytem przesyłce B, też naliczą (niekoniecznie) dopłatę, pomimo tego że pierwotnie zapłaciłeś więcej niż się należało.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, tak było waga była przypisana 30 kg czego nie zauważyłem. Jednak wysłałem dowody na to że paczka była bardzo mała i lekka więc zgłosiłem reklamację.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Dodam że w poprzednim przypadku gdzie podałem poprawnie wagę 1 kg DPD doliczyło 199 zł do gabarytu powyżej 200 KG co jest fizycznie nie możliwe co pisałem wcześniej.

oznacz moderatorów

fhupason
#7 Wielbiciel#

Uważajcie na DPD, wielokrotnie spotkałem się z doliczaniem opłat niestworzonych, teraz sprawdzam każdą specyfikację i zgłaszam reklamacje, moim zdaniem celowe działanie, wielokrotnie miałem doliczoną przesyłkę jako paletę, przy dużej ilości przesyłek możesz się nie zorientować, proceder mi znany i chyba pracownikom DPD także, nie ma specyfikacji bez reklamacji, co lepsze w innych firmach tego nie ma, może na tym bazują że większość nie sprawdza opłat i system ma się "mylić" na korzyść DPD

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Czy Twoje reklamacje zostały uznane ?

oznacz moderatorów

fhupason
#7 Wielbiciel#

Przeważnie jak zgłosisz to uznają, acz kolwiek nie zawsze, ja borykam się z nimi od ponad roku kiedy zacząłem sprawdzać specyfikacje, ciekawe ile i na ile mnie wcześniej wystukali. Teraz jeszcze z automatu jak wysyłam palety a jest ich kilka, kilkanaście miesięcznie zgłaszam od razu na każdą reklamację  i zdarzy się że np. na 10 palet nie dostarczę 2-3 na czas i mam za złotówkę, jak oni tak to ja ich tak

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Tak z ciekawości pytam, używasz WzA?
Sprawdzasz etykiety przed nadaniem czy ślepo wierzysz w to że allegro przekazało prawidłowe dane do DPD?

Pytam bo od lat jak wysyłam DPD nigdy nie miałem problemów z dodatkowymi dopłatami a wysyłam paczki po 0,5kg jak i 30kg.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Tak WzA, tak jak pisałem wcześniej przy 1 paczce gdzie zostało doliczone 199 zł wymiary paczki były ok 1 kg i wymiary w normie. Przy drugiej rzeczywiście nie zauważyłem że allegro automatycznie dodało 30 kg i stąd doliczenie. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@MARMEXsklep 

moje pytanie było do @fhupason bo coś strasznie na dpd najeżdza

DPD jak inni większość opłat nalicza z automatu jeśli np opłacono wysyłkę zwykłą a podano wymiary paletowe (czy wagę powyżej 30kg) dlatego osobiście na podstawie własnego doświadczenia uważam że musieli mieć jakąś podstawę by te 199zł naliczyć i winy szukałbym raczej w allegro.

może błąd jest w tym że allegro pisze że wymiary są 1x1x1cm a wysyła do dpd 1x1x1m ?

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, w moim zdaniem firma DPD nalicza wiele opłat niesłusznie i wielu sprzedawców się o tym nigdy nie dowie ponieważ nie każdy to sprawdza. Z inpostem nie mamy żadnych problemów.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Ale dlaczego to MUSI być wina DPD a nie allegro?

Oczywiście nie twierdzę że DPD jest bez winy bo nie znam wszystkich szczegółów ale mi to wygląda na kolejny ficzer allegro dzięki któremu sprzedający dostaje po kieszeni a wina spada na kogoś innego.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że to wina DPD, ponieważ kiedy nie było wymogu aby mieć włączone DPD nie mieliśmy żadnych dopłat. Teraz zdarzają się i to nie 3  zł jak inpost raz na miesiąc tylko np o paczki o wadze miej jak 1 kg a wartość produktu 4,99 dopłata 69,99 zł 🙂 Tylko w DPD są takie akcje. Na szczęście sprawdzamy takie rzeczy i mam nadzieje że reklamację będą uznane. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Ja jedynie widzę że jedyną wspólną cechą wszystkich którzy się skarżą na dodatkowe opłaty jest to że korzystają z "wysyłam z allegro".

Koszt jakiegoś softu do obsługi zamówień i wysyłek byłby tańszy niż czas poświęcony na użeranie się z tym czymś co prezentuje allegro a myślę że problemy by się skończyły.

oznacz moderatorów

fhupason
#7 Wielbiciel#

Jeśli chodzi akurat o naliczone dodatkowe koszty co w DPD zdarza się notorycznie to dotyczy to wysyłek bez udziału allegro, na etykietach były normalne wagi, etykiety generowane za pomocą Baselinkera. Jak zapytałem kilkukrotnie opiekuna z ramienia DPD to oczywiście głupie tłumaczenie "że przecież wszędzie tak jest", niestety nigdzie nie mamy takich problemów tylko z DPD

oznacz moderatorów