anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata dodatkowa DPD paczka o wadzę 0,5 kg policzona jako ponad 200 kg

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Witam, dziś została mi doliczona kwota 199 zł jako opłata dodatkowa DPD. Po sprawdzeniu numeru zamówienia okazało się że opłata dotyczy tego produktu : https://allegro.pl/oferta/wkladka-drzwiowa-lob-ares-30-40-mosiadz-5-kluczy-9643568610

 

Jak widać jest to mała rzecz która waży ok 0,3 kg. DPD doliczył 199 zł uznając ją jako gabaryt który przekraczał 200-300 kg co jest fizycznie niemożliwe. 

Powód doliczenia : 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki/palety o wadze od 200 do 300 kg (której waga jest ustalana na podstawie wagi gabarytowej)

 

 

Czy to jest do odzyskania ? Mam 100 % dowody na to że paczka ważyła mniej niż 1 kg co widać po aukcji a jednak doszło do takiej pomyłki za którą doliczono mi karę. Czy ktoś miał taki przypadek ? Dodam że dzwoniłem do klienta i poprawnie otrzymał paczkę którą wysłałem.

 

Jak to jest możliwe że DPD liczy ponad 200 kg za produkt który waży mniej jak smartfon i mieści się w kieszeni ?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

LEW433
#21 Demiurg#

Gabaryt inaczej jest liczony ale jak masz dowody to składaj reklamację. wys x szer x dł i zależności od przewoźnika dzielimy, tu przez 5000.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MARMEXsklep ciekawe w jak duży karton to włożyłeś 🙂

  • waga gabarytowa - jest ona związana z rozmiarami Twojej paczki. Obliczamy ją według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000.

Złóż reklamację allegro skoro doliczyli Ci do rachunku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@MARMEXsklep Potrzebny będzie numer zamówienia. Rozumiem, że wysyłałeś przez "Wysyłam z Allegro".

Wszystko zależy teraz od tego jakie dane przeszły przez formularz.

Power Rangers  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Numer zamówienia : 

14145561-e7b0-11ec-a416-c992f384ac9d
 
Allegro odpowiedziało że składa reklamacje w moim imieniu i podałem wszystkie dane. Paczka mogła mieć maksymalnie ok 12x8x8.
 
Tak wysłałem przez wysyłam z allegro. 
Rodzaj
paczka
 
Według mnie sprawa jest oczywista, mam jeden rodzaj kartonu na takie paczki i nie ma fizycznej możliwości aby policzyć to jako gabaryt.
 
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MARMEXsklep Jeśli dostałeś już potwierdzenie, że złożymy reklamację w Twoim imieniu, pozostaje czekać. Mam nadzieję, że sprawa wyjaśni się z korzyścią dla Ciebie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, również liczne na pozytywne rozpatrzenie. Czy ktoś miał podobny przypadek z DPD gdzie sytuacja była tak oczywista ? Mieliśmy kiedyś doliczenie 19,99 zł ale było słuszne. Tutaj jednak jest to niedopuszczalne.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@MARMEXsklep u mnie było to samo, po 2 tygodniach Allegro uznało reklamację

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, więc jest nadzieja 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie pozostaje nam nic innego jak skrupulatnie wszystkie nadania i koszty sprawdzać bo mam wrażenie że dostawcy chcą nieco inaczej zarabiać niż tak jak powinni.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@MARMEXsklep 
Allegro nie może złożyć reklamacji w DPD "w Twoim imieniu", ponieważ DPD naliczyło opłatę Allegro (a nie Tobie).
Tobie opłatę naliczyło Allegro.
Stroną dla DPD przy realizacji usługi "Allegro DPD ..." jest Allegro (a nie Ty). Stroną dla Ciebie jest Allegro (a nie DPD).
I wreszcie: Gdyby Allegro miało złożyć reklamację w Twoim (a nie w swoim) imieniu - potrzebowaliby Twojego, pisemnego pełnomocnictwa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@A3dam coś pomyliłeś chyba, żeby sprzedający złożył reklamację do przewoźnika z którym nie ma umowy tylko wysyłka przez allegro to musi pobrać pełnomocnictwo od allegro.

Więc allegro jak najbardziej może złożyć reklamację u przewoźnika (o ile chcą) i nie potrzebują do tego pełnomocnictwa.

Sprzedający składa reklamację w allegro, allegro u przewoźnika i jest w porządku.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mix-mce 
Więc allegro jak najbardziej może złożyć reklamację u przewoźnika (o ile chcą) i nie potrzebują do tego pełnomocnictwa.
A co ja napisałem ?
"Gdyby Allegro miało złożyć reklamację nie w swoim imieniu - to potrzebowaliby pełnomocnictwa."
Nie potrzebują - więc składają w swoim imieniu (a nie  w imieniu sprzedawcy).


Sprzedający składa reklamację w allegro, allegro u przewoźnika i jest w porządku.
Tak.
Pragnąłem tylko zauważyć, że Allegro składając reklamację u przewoźnika na usługę "Allegro ..." nie robi tego w "jego imieniu" lub "za sprzedawcę" - jak można mylnie wnioskować z fałszywej informacji od Allegro.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@A3dam z tym że allegro przekazuje informacje mało zgodne z prawem/rzeczywistością to się zgadzam, reszta trochę mało jasna, mogłeś to skrócić do tego ostatniego zdania tylko

Allegro składając reklamację u przewoźnika na usługę "Allegro ..." nie robi tego w "jego imieniu" lub "za sprzedawcę" - jak można mylnie wnioskować z fałszywej informacji od Allegro.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Dziś dpd doliczyło mi kokejną dopłatę 69,99 za paczkę powyżej 20 kg do Holandii do tego produktu : https://allegro.pl/oferta/zawias-drzwiowy-przykrecano-wkrecany-z-blaszka-12187467097

 

Waży on mniej więcej co moneta 5 zł. Czy to są jakieś kpiny ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No to chyba najwyższy czas zrezygnować z usług tak uczciwej firmy i wybrać jakieś inne rozwiązanie.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Czy allegro coś z tym robi ? Proszę o wypowiedzenie się moderatora jak to jest możliwe że DPD dolicza nam takie opłaty gdzie widać w 100 % że produkt nie przekracza wagi. Tak było w 1 i 2 przypadki który przedstawiłem.

oznacz moderatorów

maly-sklep
#8 Zapaleniec#

Allegro ma czasem czkawkę i jeśli generujesz paczki używając "wysyłam z allegro" to wpisują z automatu paczki 30kg czy coś koło tego. DPD też leci z automatu bo na ręczne ważenie paczek łapią się tylko te które są wagowo zaniżane, a nie zawyżane.

Sprawdzałeś jaką wagę allegro wpisało do tych paczek?

waga podana przy tworzeniu paczki jest drukowana na etykiecie więc to też łatwo sprawdzić.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Tak rzeczywiście allegro podało z automatu wagę 30 kg. Co w tej sytuacji teraz ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@MARMEXsklep 
Jeżeli skarżysz się tu - na forum Allegro,  to mniemam, że korzystałeś z usługi zarządzanej Allegro (a nie usługi DPD na podstawie posiadanej z nimi Umowy) i to nie DPD ale Allegro obciążyło Cię takimi dopłatami.
W takiej sytuacji powinieneś wiedzieć gdzie składać reklamację.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów