anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dopłata do usług Smart! powyżej 100 zł jest zwracana w przypadku zwrotu produktu?

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Po wprowadzeniu smarta pojawił się dość, moim zdaniem, duży problem. Otóż kupujący, aby skorzystać z darmowej dostawy kurierem muszą kupić towar za minimum 100 zł... więc kupują kilka przedmiotów a następnie w ramach darmowego zwrotu odsyłają to czego nie potrzebowali, zostawiają sobie jakiś drobiazg za 8 zł, a towar za 95 zeta darmo zwracają. Do wysyłek powyżej 100 zł każdy sprzedawca jest obciążany kwotą dopłaty 3,99 zł - jest to tzw. rabat dla klienta. Pisałem do Allegro co z tym 4 zł, czy zwracają? Otóż nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi... tylko takie blablabla, że klient ma prawo do zwrotu bez podania przyczyny, że oni (allegro) intencji klienta nie znają, że zgodnie z prawem itd. No to ja znowu pytam gdzie moje 4 zł bez 1 grosza jest? Wymieniłem już kilka maili i podobno sprawa trafiła do odpowiedniego działu. Ostatnio takich cwanych transakcji jest sporo i wysyłka drobiazgu za 5-30 zł staje się zupełnie nieopłacalna... czy wiecie coś na ten temat? Bo może ja się tylko czepiam, a wszystko jest ok?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

waldemarek_2004  i tak to działa . Jeśli to dla Ciebie zbyt duże obciążenie nie oferuj kurierek w smarcie .

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

ale wiesz, że od nowego roku do każdej paczki powyżej 100 zł będzie dopłata 3.99 zł? Poza tym, jeśli allegro nie zwraca tej dopłaty naciąga regulamin i prawo także... to jest dopłata, która powinna być zwracana jak prowizja... pytałem allegro, czy zamierzają wprowadzić jakiś mechanizm ograniczający takie cwane zakupy, ale to pisanie na Berdyczów

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004 dopłata 1 lub 2 zł do smarta 🙂

Wkalkuluj to w towar jak robi to większość i zapomnij szkoda czasu i nerwów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004  Poczytaj tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/zmiany-od-4-stycznia-dop%C5%82ata-za-pa...

i tutaj ( pomysł):

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/smart-zwroty-p%C5%82atne/idi...

Oraz przyzwyczaj się że według Allegro to Twoje koszty prowadzenia biznesu .... bo Allegro ma sposób aby to zablokować ( płatne zwroty) ale nie chce - woli abyś Ty był w plecy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ten balon jest już tak napompowany że niebawem może pęknąć ,dociskanie pasa sprzedawcą można ich tylko podusić a nie zmotywować do większej sprzedaży.

oznacz moderatorów