anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za wyróżnienie

na-obcasach
#11 Animator#

Może mi ktoś powiedzieć co to za opłata za wyróżnienie w wysokości 5,90zł

Wyróżnienie kosztuje 19zł,a u mnie jest właśnie te 5,90

Druga sprawa.

Może ktoś z  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  sprawdzić

dlaczego pomimo posiadania darmowego pakietu wyróżnień,zostały mi naliczone opłaty za niektóre wyróżnienia

Trzecia sprawa.

Czy po zakończeniu 10dniowego okresu wyróżnienia,jeśli go nie wyłączę,to jest już naliczana opłata,czy może dalej jest ono darmowe,bo system pobierze sobie z darmowej puli,dopóki w tej puli są jeszcze darmowe wyróżnienia

Na razie jestem w pakiecie powitalnym,ale jak się skończy,to skończę z tymi wyróżnieniami,bo reguły są niezrozumiałe

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach już wyjaśniam:
1. Opłata 5,90 zł za wyróżnienie dotyczy ofert, które są połączone w wielowariantowość. Jest naliczana co 10 dni. 
2. Jeśli chodzi o opłaty za wyróżnienia, to wykorzystałeś już wszystkie wyróżnienia dostępne w ramach Pakietu Powitalnego. Więc naliczanie wynika albo z wykorzystania wyróżnień już ponad limit, albo minęło 10 dni i nalicza się opłata, bo nie ma z czego aktywować kolejnych, darmowych wyróżnień.
3. Czas trwania wyróżnienia trwa 10 dni. Jeśli Wyróżnienie Twojej Oferty będzie trwało dłużej niż 10 dni, może to spowodować naliczenie opłat za każdy następny rozpoczęty cykl rozliczeniowy. Podobnie będzie w przypadku przekroczenia pakietów opcji dodatkowych “Wyróżnienie” lub skorzystania z opcji dodatkowej “Wyróżnienie” po zakończeniu Programu Powitalnego. Wówczas możesz spodziewać się naliczenia opłaty za tę usługę. Opcja “Wyróżnienie” nie wyłączy się automatycznie po upływie 10 dni. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Elissa5
#1 Nowicjusz#

A czy to normalne że w pakiecie powitalnym nalicza prowizje od sprzedaży oferty wyróżnionej?? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Elissa5 tak, prowizja od oferty wyróżnionej jest naliczana, ale w zależności od etapu można otrzymać zniżkę. Szczegóły w regulaminie

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

W moim przypadku naliczają 50%

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

ad1.Wielowariantowość to jest np rozmiarówka? .Tu chciałbym dopytać,bo nie jestem pewien,nic nie wystawiałem z opcją wielowariantowości,to się samo aktywuje?

Wystawiam identyczną ofertę w kilku rozmiarach,wyróżniam jeden rozmiar i tu jest pytanie.Czy jesli sprzeda mi się inny rozmiar z tej niby wielowariantowości,który nie był oznaczony wyróżnieniem,to będzie naliczona za niego opłata 5,90 w sytuacji kiedy nie mam już pakietu darmowych wyróżnień?

W skrócie,wyróżniam rozmiar 38,a sprzedam rozmiar np 37 który nie był wyrózniony,to wg tego rozumowania zapłacę za niego opłatę 5,90,plus nie daj Boże prowizję od sprzedaży wyróżnionej? Tak to działa? Proszę o precyzyjną odpowiedź

Może trochę to zagmatfałem,ale chyba wiadomo o co chodzi

ad2

Oprucz pakietu powitalnego,miałem jeszcze pakiet darmowych wyróżnień za aktywację abonamentu profesjonalnego i stamtąd powinien system zaciągnąć darmowe wyróżnienia.

Tu jednak nie będę wchodził w polemikę,bo nikt oprucz twórcy tego systemu naliczeń nie wie o co chodzi.A właściwie to autorowi chodziło o to,żeby osoba aktywująca pogubiła się w rachubach i nieświadomie wdepnęła w kupę,że tak najdelikatniej to ujmę.Tu kilkanaście nie wyłączonych w porę wyróżnień,tam kilkadziesiąt i uzbiera się spora sumka w skali całego allegro

Doprawdy genialne w swej prostocie.

Jakby allegro szanowało kupujących z których czerpie cały zysk,to w przypadku tych głupich wyróżnień wprowadziłoby zasadę,włączasz wyróżnienie i za 10 dni jesli nie ponowisz,samo się wyłączy.

Ale nie,zapomni jeden z drugim i kasy naleci,bo przecież ludzie mają też swoje życie i obowiązki,a nie siedzenie 24h na dobę i pilnowanie wyróżnień

ad3.

Nie dostałem precyzyjnej odpowiedzi.

Mam jeszcze np 100 darmowych wyróżnień.Aktualnie mam 10 ofert z wyróżnieniem.Jutro kończy się 10cio dniowy okres.Jeśli tego nie wyłaczę,to system pobierze następny okres z puli darmowych wyróżnień które jeszcze posiadam,czy będę bulił już 5,90 za wielowariantowość i 19 za solo

Proszę  o precyzyjną odpowiedź na ad1 i ad3. Ad2 to taka moja dywagacja, na którą takie szaraki jak my nie mają wpływu   

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Sory,ale nie oznaczyłem moderatorki,a nie mogę już edytować

@la_nika proszę ustosunkować się do mojego postu powyżej

oznacz moderatorów

Farmer_Myszkow
#7 Wielbiciel#

Witam

Jesli oferty sa polaczone w ielowariantowosc to jesli wyroznienie 1 oferte to czy od reszty bedzie pobierana oplata w wysokosci 5,90??

gdyz moge miec w wielo polaczone 30 produktów.??

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Farmer_Myszkow sprecyzuj czy jest to pytanie o warianty produktowe czy ofertowe. 
 Jeżeli oferta jest połączona w wielowariancie, to koszt wyróżnienia wyniesie 5,90 zł/ 10 dni cyklu. Obowiązują wybrane kategorie, informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach  ad1. tak, oferty wielowariantowe mogą być tworzone np. poprzez rozmiary. W niektórych kategoriach (np. w Obuwiu) automatycznie łączymy takie oferty, dlatego nie musiałeś tego aktywować. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.
W przypadku zakupu w ofercie wielowariantowej, w której jedna oferta ma wykupione wyróżnienia to zapłacisz prowizję standardową + prowizję dodatkową (za ofertę wyróżnioną), jeśli natomiast kupujący zakupi przedmiot w ofercie niewyróżnionej, wówczas zapłacisz tylko prowizję podstawową.

Ad. 2 Darmowe wyróżnienia za aktywację Pakietu Profesjonalnego już wykorzystałeś, zostały Ci jeszcze do wykorzystania wyróżnienia przyznane w ramach tej promocji. Aktualny stan Twoich darmowych wyróżnień możesz sprawdzić w tej zakładce, a opłaty, które mają zostać naliczone sprawdzisz tutaj

Ad. 3 Generalnie jeśli sprzedający posiada jeszcze darmowe wyróżnienia, to są one “opłacane” z darmowej puli. Wyróżnienia za które została naliczona opłata (5,90 zł) nie były wyróżnione w ramach promocji, w której masz jeszcze dostępne wyróżnienia. Natomiast muszę poprosić Cię jeszcze o cierpliwość, ponieważ skonsultuję tę sprawę z działem opłat, abyś miał pewność skąd to naliczenie. Być może oferty wyróżnione w ramach wielowariantowości nie klasyfikują się do tej promocji, stąd naliczenie opłaty.
Gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z informacjami.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach i wracam z odpowiedzią. Pakiet w ramach promocji został aktywowany 01.12.2022 o godzinie 22:21:21 i od tego momentu opłaty za wyróżnienia nie są naliczane. System poprawnie  naliczył opłaty, w momencie ich naliczenia na Twoim koncie nie był aktywny żaden Pakiet wyróżnień, w którym miałbyś do dyspozycji pakiet wyróżnień. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika ,dziękuję za wyjaśnienie

Czy dobrze rozmumiem,że jeśli w zakładce Nadchodzące opłaty mam listę ofert z wyróznieniem i jest podana przy nich cena 5,90,to w przypadku kiedy mam jeszcze pulę darmowych wyróznień,te opłaty nie zostaną naliczone?

Pokazany koszt promowania nie bierze pod uwagę aktywowanych pakietów, jakie posiadasz w ramach Centrum Zniżek.
Jeśli wybrane oferty spełniają warunki promocji, pakiety zostaną uwzględnione przy rozliczeniu.

 

I dodatkowe pytanie.

Przy  wyłączeniu wyróżnienia mam dwa pola do wyboru: Natychmiast i Na koniec okresu promowania

Rozumiem że jeśli zaznaczę to drugie,to nie muszę tego pilnować,tylko system autoamtycznie zamknie to wyróżnienie jak dobiegnie 10dniowy okres,TAK?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach tak, jeśli masz jeszcze pulę darmowych wyróżnień, to wyróżnienia zostaną wykorzystane z tej puli.
Tak, gdy wybierzesz opcję "na koniec okresu promowania" wyróżnienie zostanie wyłączone po 10 dniach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów