anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie na Allegro

solart1
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem, że od kilku miesięcy nie ma możliwości ocenienia kupujących przez sprzedających. Dotyczy to licytacji, kupujący licytują przedmioty bez zastanowienia się lub wręcz celowo ( potrafią nawet dzieci licytować). Po zwróceniu uwagi kupującemu żeby się zastanowił,że mógłby ktoś inny kupić ten przedmiot z licytującym, potrafią nawet naubliżać. Oprócz tego ,że tracimy licytantów to jeszcze ponosimy koszty wyróżnienia licytacji i czas na wznowienie na nowo z wystawieniem przedmiotu ( nawet 7 dni ). Prze tyle lat Sprzedający mógł oceniać Kupującego szczególnie tych którzy przystępują do licytacji i to był bat aby nie licytować bezmyślnie lub dla zabawy. Chciał bym wiedzieć co z tym faktem zrobi Allegro , aby było lepiej ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Toszku więcej niż kilka miesięcy nie ma możliwości oceniania kupujących, bo wtedy bali się oceniać sprzedających w obawie przed odwetem 😉 A teraz my dostajemy po dupie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma i nie będzie oceniania kupujących. Gdyby była taka możliwość, byłaby wykorzystywana głównie do wystawiania negatywa za negatyw, a to większe zło. Kupujący nie może bać się kary za wystawienie komentarza negatywnego sprzedającemu. Dziwne, że aż przez kilkanaście lat Allegro na to pozwalało tłumacząc to tym, że chcą dać możliwość wypowiedzenia się obu stronom w komentarzach, ale po zmianie systemu nagle ten argument przestał być istotny, bo jednak to kupujący mają oceniać sprzedających zgodnie z powszechnymi trendami w handlu na odległość. Wcześniej tego nie wiedzieli 🙂  Zbyt dużo było pretensji, musieli zmienić system. Jednocześnie zrobili co mogli, aby ograniczyć ilość także zasłużonych ocen negatywnych - skrócili czas do 3 miesięcy na ocenę, czyli nie ocenimy podejścia sprzedawcy do reklamacji, usunęli neutrale aby zniechęcać do negatywów, bo jednak trudniej jest kupującemu wystawić negatyw niż neutral w sytuacjach niejednoznacznych, ograniczyli widoczność komentarzy jedynie do 12 miesięcy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  a to większe zło - dobrze że zdajesz sobie sprawę że to wybór między dżuma a cholerą a nie pozytywne rozwiązanie. Teraz Kupujący czują się bezkarni. Ja ostatnio dostałem po gwiazdkach za koszt przesyłki. Spytałem dlaczego , skoro był taki jak w aukcji oraz Kupujący dostał przesyłkę i widział ile zapłaciłem. Dostałem odpowiedź "bo mogę" i co ? nie przydałaby się odp?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 nie mogę Cię rozgryźć, czasami piszesz idealnie takie 100/100

a czasami jak tutaj jakoś niezbyt trafnie lub na około

 

System komentarzy został zmieniony z zupełnie innych powodów

bo z powodów prawnych

- Kupujący powinien być anonimowy - wszyscy znają rodo ale nie wiedzą, że przed tymi przepisami istniały przepisy krajowe przy których te rodo to pikuś

- problem komentarzy oceniających Kupujących w starciu z ustawą konsumencką - prawa konsumenta nie mogą być ograniczane (tu @xyz96  jest twoje około) by Konsument nie bał sie stosować swoich praw - negatywny komentarz mógł zniechęcać go np: do złożenia reklamacji czy tez odstąpienia od umowy

a teraz dla zwolenników teorii spiskowych - dlaczego allegro wyrzuciło z serwisu sprzedawców prywatnych do jakiegoś lokalnie?

bo chce wprowadzić lub już wprowadziło rozwiązania, które by nie przeszły prawnie z prywatnymi sprzedawcami

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED 

Coraz zabawniejsze są te Twoje teorie spiskowe , ale po kolei:

1. Ustawa dająca konsumentom prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość weszła w życie w roku 2000. Allegro zlikwidowało komentarze odwetowe w 2017.

2. Naspers sprzedał grupę Allegro w 2016. Utworzenie własnego serwisu z ogłoszeniami lokalnymi jest logicznym następstwem tamtego zdarzenia.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów