anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OPNIA NIE POLECAM 4 GODZINY PO ZAKUPIE

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#
 

Witam, co z tym zrobić około 4 godziny po zakupie kupujacy wymusza odbiór osobisty gdzie nie ma tego w aukccji za 2 tygodnie nie chciał niby  zapłacic za towar i opinia  nie polecam.

 

"Brak odbioru osobistego tak twierdzi sprzedawca oraz bredzi o opłacie magazynowej w wysokości 10 zł netto za dzień. Takiemu powinno zabronić sprzedaży gdziekolwiek. Nie polecam. "

Odpowiedź z dnia 19 sie 2021

"Dziś była zakup a w aukcji nie ma odbioru osobistego ! A kupujący wypisuje takie coś nie chce zapłacic za towar .. cytuje slowa kupującego. PROSZE NIE WYSYLAC!! NASZ KIEROWCA WYJEZDZA W TRASE PO POLSCE I ODBIERZE SKRZYNIE MIEDZY 31.08, A 2.09."

 
oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#
Odp: Allegro Finanse - Kupujący [edycja] wybrał sposób zapłaty i dostawy w ofercie (10970944811)
Witam.Proszę dokonac płatnosci i nadamy towar kupiony nie moze lezec magazynowienie jest drogie prosze oplacic i nadamy lub anulowac zakup
Za magazynowanie czesi pobieramy dodatkową oplate 10 złotych netto
za dobę
14:27
robertrutkowski_0-1629446320333.png

 

Prosze o podeslanie gdzie ustawowo wynika z oplacania magazynowanych czesci i w jakim magazynie podlegajacym jakimkolwiek oplatom.Przeslemy naszemu prawnikowi celem weryfikacji takim praktykom.
14:37
magazynowanie jest jak parking i za to jest pobierana opłata miejsce na regale kosztuje ,a Państwo nie chcecie zapłacic za towar gdzie nawet nie ma odbioru osobistego w aukcji i wymuszacie taki odbiór jasno jest zaznaczone wysyłka.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

robertrutkowski brak płatności przez AF skutkuje automatycznym anulowaniem transakcji przez system po 7 dniach , ocena też znika .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Serio? A jeśli kupujący zapłaci poza AF, co nie jest zabronione, to umowa także jest rozwiązywana, transakcja anulowana? Nie było zakupu??

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  jeśli sprzedajacy nie umożliwia odbioru osobistego ani numeru rachunku to KUPUJACY NIE ZAPŁACI POZA ALLEGRO FINANSE bo niby jak ?

Przekazu pocztowego także sprzedający nie musi odbierac.

Jesli kupujący podejmuje decyzje jednostronnie to druga strona nie musi ich akceptować ani sie do nich stosować. Ja osobiście sobie lubie ułatwiać życie a nie utrudniac skoro jest wygodne AF gdzie można płacić na wszelkie sposoby to wystarczy.

Akurat w moim przypadku jest także możliwośc odbioru osobistego lecz nie każdy sprzedający musi go udstępniac

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@_Likos_ ale trzeba przyznać, że brak odbioru osobistego w przypadku dość dużej skrzyni biegów (wysyłanej pewnie na palecie) jest dość niestandardowy.. A negatyw się należał za tę opłatę 10 zł./dzień 😉 

 

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

ta nie zaplacic mamy trzymac towar 10 złoty na dzien za magazynowanie i pilnowanie to prezent, Panie za 10 złoty spróbuj zostawic gdzie auto na parakingu lub rower na dobe . jest wysłka nie ma odbioru jest to zaznaczone jasno !

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

to chciałby czekac dwa tygodnie pod kluczem czy kupujacy przyjedzie i nie chce zapłacić? cytuje slowa kupującego. PROSZE NIE WYSYLAC!! NASZ KIEROWCA WYJEZDZA W TRASE PO POLSCE I ODBIERZE SKRZYNIE MIEDZY 31.08, A 2.09."

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@vonNogay  wiesz nie znamy sytuacji

Mam znajomych dla których taka sprzedaż to praca dorywcza (mimo zarejestrowanej działalności) i także nie udostepniają odbiorów osobistych bo po prostu nie mają regularnych godzin otwarcia wiec byłoby to uciiążliwe zarówno dla klienta jak i dla sprzedającego, czasem pracują na etacie a działalnośc zarejestrowana na adres domowy, czasem po prostu prowadzą działalnoścd w terenie. Potrafie to sobie wyobrazić także w przypadku części samochodowych.

Natomiast te 10 zł 🙂 cóż jak dla mnie to straszak . Opłata która de facto nigdy nie byłaby ani naliczona ani tym bardziej ściągnięta.

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@_Likos_ Doskonale rozumiem brak możliwości odbioru osobistego z takich powodów, zresztą sam nie lubię odbiorów osobistych (bo ludzie się umawiają i nie przychodzą, spóźniają się itp.). Uważam tylko, że brak odbioru osobistego w przypadku gabarytów jest dla kupującego dość niespodziewany. Wg mnie wystarczyło tu inaczej rozmawiać z klientem, autor wątku robi to w taki sposób jakby chciał dostać negatywa 😉

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

 pytam co to ma byc  ?? formularz wysyłka ze wplaca a tak wiadomosc

PROSZE NIE WYSYLAC!! NASZ KIEROWCA WYJEZDZA W TRASE PO POLSCE I ODBIERZE SKRZYNIE MIEDZY 31.08, A 2.09.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ A jeśli udostępnia numer rachunku, to co??? Też kupujący nie zapłaci?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  dlatego łatwiej go nie udostępniać 🙂

Tak aby nie wylo niedomówień i wątpliwości

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ otórz warunki oferty mówią jasno  ,klient je akceptuje lub szuka innej oferty . Każdy sprzedający ma obowiązek określić również jakie formy płatności akceptuje ..

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 do anulowanej transacji również przez system kupujacy nie ma możliwości wystawienia oceny . Jeśli wystawil ją przed anulowaniem zostanie usunięta w chwili anulowania transakcji .

cyt ,,

Czego nie zrobisz z anulowanym zakupem

Niezależnie od tego, czy to Ty anulujesz zakup, czy zrobimy to automatycznie, po anulowaniu:

  • nie opłacisz tego zakupu
  • nie założysz dyskusji do tego zamówienia
  • nie wystawisz sprzedającemu oceny za tę transakcję. !!!!!!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria To co piszesz i cytujesz, byłoby sprzeczne z regulaminem Allegro. Kupujący nie wystawi oceny do anulowanego zakupu, gdy sam go anuluje, czyli odstąpi od umowy na podstawie art. 27 Ustawy konsumenckiej. Allegro nie może za kupującego odstąpić od umowy.

Komentarze nie znikają, kupujący może wystawić ocenę przed "anulowaniem" zakupu przez Allegro.

oznacz moderatorów

robertrutkowski
#9 Pomysłodawca#

ocena na 100 procent znika , bo on tak nie zapłaci

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mdrogeria Komentarz zniknie po 7 dniach, jeśli nie będzie wpłaty przez AF? Serio tak jest?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak vonNogay jeśli zostanie automatycznie anulowana , już to przerobiłem ... Klientka kliknęła kup teraz i płatności nie zakończyła po czym napiasała wiadomośc , ze chce za pobraniem / niewysyłam za pobraniem / , odpisałem ,że zgodnie z opisem pobrań nie realizujemy , oczywiście negatyw bez opisu . Byłem na urlopie , przełknąłem i zapomnialem . Na maila otrzymałem wiadomość od allegro o anulowaniu transakcji i patrzę oceny też nie ma .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Gdzie w regulaminie napisano, że Allegro usuwa komentarze po anulowaniu transakcji przez Allegro?

oznacz moderatorów