anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

oryginalność porduktów weryfikacja

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie od allegro , w jaki sposób weryfikujecie oryginalność produktów  ?

Zakupiłem większa partię towaru z polskiej dystrybucji , towar oczywiście wystawiony na allegro .Jakież było moje zdziwienie kiedy aukcja została zamknięta . Wszystko zostało wyjaśnione , sprostowane , wykonano nowe poprawne zdjęcia własnoręcznie , nawet przesłałem allegro do weryfikacji i było ok , na parę dni ... Znów zamknięcie aukcji , tym razem powód " towar nieoryginalny " . Z tego co zauważyłem firma zgłaszająca nie ma siedziby na polskim rynku  , allegro nie posiadaj jej pełnego adresu ani nazwy , tylko kontakt email. na który oczywiście nikt nie odpisuje.  Z tego co zauważyłem pozostała konkurencja (jest jej niewiele)  ma ceny narzucone przez dystrybutora i jest wszystko ok , moja aukcja z ceną o 10zł niższą jest notorycznie zgłaszana i zamykana .Na chwilę obecną ma zakaz wystawiania tego towaru , pytam na jakiej podstawie allegro stwierdziło iż towar jest nieoryginalny skoro posiadam do niego wszystkie stosowne dokumenty zakupu ? Allegro oczywiście rzuca tylko fragmentami regulaminu i nie są w stanie nic sensownie wyjaśnić .  Sprawa oczywiście nie zostanie pozostawiona sama sobie ponieważ zainwestowałem w ten towar sporo gotówki i jest to wg. mnie celowe utrudnianie sprzedaż w konkurencyjnej cenie  i całość będzie musiała się zakończyć niestety zgłoszeniem do UOKiK ...

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

pinsplash
#21 Demiurg#

@BlueMouse_pl  Niestety Allegro cię oleje pisząc że to oficjalny przedstawiciel czy coś takiego i oni nie opierają się na dowodach i faktach , tylko na jego słowie. Zaś ten przedstawiciel będzie ci wysyłał jeden email na kilka miesięcy, po czym odpowie że nie musi ci nic wyjaśniać. Poczytaj sobie :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/karuzela-wym%C3%B3wek-allegro-zamykanie-of...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Tak działają niektórzy dystrybutorzy, chcesz sprzedawać to sprzedawaj w ich sugerowanej cenie. Ma to pewien sens . Konkuruje się jakością obsługi nie ceną. A marża jaką sugeruje dystrybutor marki zapewnia tobie i jemu prestiż.

oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

to się nazywa monopol i nie powinno być na to przyzwolenia , to w jakiej cenie sprzedaje towar , nawet jeśli oddaje go za pół ceny to moja sprawa a nie dystrybutora ... tym bardziej allegro nie powinno dawać przyzwolenia na takie praktyki

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

dlatego robione jest to po cichu. najpierw dostałeś ostrzeżenie, Poprawiłeś aukcje i wystawiłeś ponownie z niższą ceną. teraz maż drugie ostrzeżenie i jak się uprzesz i wystawisz ponownie to znowu ktoś stwierdzi że masz nie oryginalny produkt i allegro może zablokować konto do czasu wyjaśnienia, a to może długo potrwać . Na tym forum jest już parę takich wątków. Powodzenia w walce.

oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Przedstawiłem allegro dowody zakupu towaru z polskiej dystrybucji , czekam cierpliwie , wyznaczono termin odpowiedzi choć wątpię aby to coś dało gdyż allegro po prostu ma to gdzieś ,ktoś zgłasza na tym temat się kończy, bez żadnej weryfikacji i podstaw w postaci konkretnych dowodów co jest niezgodne z obowiązującym prawem   .Pismo do UOKiK już przygotowane  , z kancelarią prawną też już rozmawiałem , jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona w terminie  będzie pozew o odszkodowanie gdyż Allegro jako strona nie wykazuje chęci rozwiązania i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji a co za tym idzie powoduje swoim działaniem powstawanie strat finansowych w działalności firmy . Osobiście myślę że to wszystko w tym temacie , umieściłem to tylko dlatego aby nowi przedsiębiorcy wiedzieli w co się pakują współpracując z Allegro , im więcej takich tematów tym lepiej .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BlueMouse_pl Tak jak już kiedyś tutaj tłumaczyłam, zgodnie z prawem jesteśmy zobowiązani do usuwania naruszeń zgłaszanych nam przez uprawnione podmioty, ponieważ w przeciwnym razie sami za te naruszenia odpowiadamy. NIe ignorujemy Twoich zgłoszeń i odpowiadamy na wszystkie wiadomości od Ciebie w tej sprawie, a firma zgłaszająca Pointer Brand Protection, jest częścią grupy Corsearch, więc nie jest to tylko adres mailowy. Jeśli taki podmiot posiada stosowne upoważnienia i pełni rolę reprezentanta danej marki, a w tym przypadku tak właśnie jest, nie mamy tutaj żadnej możliwości innego działania, niż to, które wykonujemy. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@BlueMouse_pl  Jeśli rzeczywiście zgłosisz sprawę do UOKiK to napisz coś więcej.

daj linki do kancelarii, zacytuj pismo i.t.p.

Gadane ma sen jak sprzedawcy opisują konkretne problemy i sposoby ich rozwiązania a nie dyskutują jak przy wódce, nie wiadomo po co i o czym. To do tych co zamienili gadane w wysypisko śmieci.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jeżeli tak działają jak słynne Yellow Brand Protection to moje gratulacje w doborze partnerów biznesowych...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash To nie my wybieramy te firmy do współpracy, tylko marki, które udzielają pełnomocnictw do ochrony swoich praw. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Firma Pointer Brand Protection nie odpowiada na emaile a zostały wysłane  już  wielokrotnie i to na różne adresy które można znaleźć w internecie jako podane do kontaktu , jak również na  na adres podany przez allegro. (z jednego otrzymałem zwrotkę iż wiadomość dostarczono)  Są to min. :

 

info@pointerbp.nl
takedown_nutribullet@pointerbp.nl
j.laurijssen@pointerbp.nl
r.stolk@pointerbp.nl,

 

Jeśli Allegro nie jest w stanie (albo nie chce jak wywnioskowałem z rozmów) skontaktować się w tej sprawie z zgłaszającym i przekazać przedstawione przeze mnie stanowisko oraz dokumentację potwierdzającą legalność i oryginalność oferowanych produktów , będę musiał swoich praw dochodzić sądownie  , nie widzę w tym momencie podstaw to blokowania sprzedaży produktu z udokumentowanym pochodzeniem  , tym bardziej iż nie przedstawiono żadnych popartych faktami  zarzutów . Jak już wspominałem wcześniej problem pojawił się po obniżeniu ceny poniżej ceny sugerowanej przez dystrybutora i jest to typowe działanie mające doprowadzić do wyeliminowania konkurencji z rynku . Firmy chroniące poszczególne marki znajdują się poza granicami kraju tak aby nie było możliwości bezpośredniej konfrontacji na podstawie polskiego prawa . Na chwilę obecną Allegro nie wykazało żadnych działań mających na celu rozwiązanie powyższego problemu mając równocześnie na uwadze iż każdy dzień zwłoki w okresie przedświątecznym naraża sprzedającego na straty finansowe .

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@BlueMouse_pl  był już identyczny wątek, poszukaj na forum, dobrych wiadomości dla siebie tam jednak nie znajdziesz. Ale powodzenia życzę.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Ale chyba Wasi prawnicy mogą poprosić o dowody? Bo Ci goście chyba też odpisują raz na 3-6 miesięcy..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Jakie dowody masz na myśli? Jasne, możemy poprosić o odpowiedź dla Sprzedającego i to robimy po każdym zgłoszeniu, które to nas napływa, ale wiadomości od nas nie są rozpatrywane extra, szczególnym trybem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Dowody że to podróbki...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@BlueMouse_pl  tak działają duże marki. Możesz sprzedawać ale na ich zasadach. Jak chcesz konkurować ceną to podmiot pośredni, zarejestrowany na Kajmanach zgłasza ze sprzedajesz podróbki i zanim to wyjaśnisz towar straci swoją atrakcyjność sezonową. Nikt nie zabrania Ci sprzedawać, wszystko jest zgodne z prawem. Z prawniczymi korporacjami nie wygrasz. Zacytuję starą prawniczą anegdotę. Syn po przejęciu kancelarii od swojego starego ojca, idzie do niego radosny i mówi. Tato, sprawę która ciągnęła się 20 lat udało mi się zakończyć na pierwszej rozprawie, widzisz jaki jestem zdolny, a ty we mnie nie wierzyłeś. Na to ojciec , rób tak dalej to ciekawe z czego będziesz żyć😁

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@_HolaOla_  A dlaczego to sprzedający posiadający wszystkie dowody zakupu itd ma ciągle udowadniać pomimo udowodnionego, że nie handluje podróbkami?

Dlaczego nie zmusicie (nawet już po tym jak sprzedający udokumentuje legalność towaru) tamtych firm do udowodnienia, że to sprzedający handluje podrobionym towarem?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID 

zmowy cenowe są ścigane w Polsce i ostro karane

taki przypadek można spokojnie zgłosić do odpowiednich organów

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?tag=zmowa%20cenowa

tutaj adresik gdzie można coś takiego zgłaszać

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13102

 

jak macie podejrzenia że allegro w tym uczestniczy - opisać tam swój problem

urząd to sprawdzi

oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo , jednakże za radą kancelarii zgłoszenie pójdzie listownie (polecony)  , takie zgłoszenia są szybciej weryfikowane . Oczywiście dystrybutor towaru który zarazem jest właścicielem marki a chodzi tu o "Delimano"   sprzedaje na allegro , firma jest zarejestrowana jest w Polsce . Oczywiście też nie odpowiadają na wiadomości w powyższej sprawie . Nic dodać nic ująć ....

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów