anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Osobne umowy dla każdej metody dostawy i drukowanie etykiet w Wysyłam z Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Słuchamy Waszych uwag dotyczących obsługi narzędzia Wysyłam z Allegro. W związku z tym zmieniliśmy umowy dla metod dostawy oraz dodaliśmy możliwość drukowania etykiet w nowym miejscu.

Do tej pory mogliście wybrać jedną umowę dla kilku metod dostawy. Np. na umowie Allegro DPD mogliście nadać przesyłki:

Od teraz każda metoda dostawy otrzyma osobną umowę, dzięki czemu łatwiej zidentyfikujecie konkretną metodę dostawy w danym zamówieniu.

mr_oma_0-1668004512178.png

W odpowiedzi na Wasze sugestie, zmieniliśmy też nazwę przycisku “Zamów podjazd później” na “Wróć do listy zamówień”. Funkcja przycisku nie zmienia się (tak jak dotychczas, kliknięcie go spowoduje powrót do listy zamówień). 

mr_oma_1-1668004569116.png

Z kolei na etapie “Podsumowania” dodaliśmy możliwość pobrania (w pliku zip) i wydrukowania etykiet i/lub protokołów.

mr_oma_2-1668004569082.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
seb1q
#11 Animator#

Wszystko fajnie ale po co ten .ZIP ?

Oczywiście, żeby wydłużyć cały proces, ponieważ, żeby dostać się do pliku PDF i wydrukować etykiety, trzeba teraz rozpakowywać plik .ZIP ........

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Zmiana formatu na .zip w Formularzu Wysyłam z Allegro jest wynikiem zmian w architekturze narzędzia. Niespakowane etykiety można cały czas pobierać z zakładki Zamówione przesyłki (zbiorczo, dla max. 100 przesyłek jednocześnie).

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mgd_tomczyk Zmiana zaszła przede wszystkim w API. Gdzie nikt o tym nie ostrzegał, nie informował ani nawet nie wspomniał. Oprogramowanie zintegrowane do nadawania paczek trafia szlag, bo wymuszacie pobieranie ZIPa. 

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mr_oma 1. Kto prosił o pakowanie etykiet do archiwum?

2. Dlaczego zmodyfikowaliście zasób API dotyczący pobierania bezpośredniego pliku PDF?

3. Dlaczego nie zapowiedziano zmian i wprowadzono tak ważną zmianę na "żywca"?

Jesteście niepoważni. Firma takich rozmiarów zachowuje się jak amatorzy. Testowanie zmian na produkcji to jest żart.

oznacz moderatorów
seb1q
#11 Animator#

Poczekaj, poczekaj... Grudzień tuż, tuż 🙂 Jak w tym tygodniu takie przygody to strach pomyśleć co nas czeka w Grudniu przy Świątecznym szaleństwie...

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Grudzień to jeszcze może być pikuś .niebawem Nowy Rok i nowe wyzwania przed portalem . Aż strach pomyśleć czego sobie życzyć mogą w przyszłym roku.

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@kolekcjoner608  "czego sobie życzyć mogą w przyszłym roku" - no jak sobie, to: szczęścia, zdrowia, pomyślności i jeszcze raz pieniędzy! 😄

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@szymela54 Tego na pewno i radośnie śpiewać "Niech nam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie a kto kasy nie chce płacić niech go piorun trzaśnie"

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:94057046  napisał(a):

Jesteście niepoważni. Firma takich rozmiarów zachowuje się jak amatorzy. Testowanie zmian na produkcji to jest żart.


A Ty pierwszy dzień tutaj czy co? Ciesz się, że allegro znowu nie organizuje konkursu na stworzenie dokumentacji do API. 😂

oznacz moderatorów
e-skateshop_com
#8 Zapaleniec#

To co teraz robiąc pojedyncze paczki mam pobierać zip? Na github pisali że jest to błąd i teraz już nie jest to błąd ?
Macie w planach jeszcze jakieś utrudnienie dla sprzedawców ?

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@e-skateshop_com Github dotyczy wyłącznie API dla sprzedawców. Portal to jest coś innego.

oznacz moderatorów
mks39
#8 Zapaleniec#

Proste zamawianie przesyłek to w wersji podstawowej wszytko na jednej stronie a nie z kilkunastoma linkami.

Mam widzieć kto nadaję, do kogo, czym wysyłam, jakie parametry zostały wprowadzone .... a nie przeskakuje przez kilka stron a później jeszcze linki do podjazdu, oddzielne do etykiet ... i tak naprawdę dopiero jak znajdę i wydrukuje (wyświetlę) etykietę i protokół to wiem czy jest wszytko prawidłowo zrobione ... Moim zdaniem system nadawania poprzez Allegro jest jednym z gorszych rozwiązań.

Na Allegro teoretycznie wiem ile zapłacę za przesyłkę jednak brak podsumowania całkowitych kosztów konkretnej przesyłki  (opłaty dodatkowe nigdzie nie są zsumowane z kosztem podstawowym i pojawiają się np. po miesiącu) powoduję rozmycie kosztów i utrudnia znalezienie ewentualnych niezgodności.

Podsumowując:

System nadawania przesyłek poprzez Allegro nie odpowiada aktualnym standardom obsługi zamówień. Wszytko jest poukrywane, wymaga kilkunastu kliknięć. Jest to przykład jak można skomplikować życie sprzedawcom i rozmyć koszty dostawy.

oznacz moderatorów
e-skateshop_com
#8 Zapaleniec#

dokładnie tak. Ja się od lat dziwię że cały e-commerce dąży do jak najmniejszej ilości klików tylko allegro uporczywie ją zwiększa, tak jakby zależało im na ilości przejść a nie spójności.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@e-skateshop_com @mks39 Nie wiecie, że mają najlepszych ekspertów od UI/UX? Budują interfejsy na podstawie szeregów danych z telemetrii, rozumiecie? Rozumiecie, że wyszło im z tych danych, że ludzie chcą klikać więcej a ustawienia i różne opcje schować tak, aby nie szło ich znaleźć?

 

 

 

"eksperci" XD
To już byle jaki "admin crm crud template" ma lepszą ergonomię niż największy portal e-commerce w Polsce. Jedyni eksperci w Allegro to dział od wyciągania więcej kasy ze sprzedawców oraz klientów. Działy IT to jest niemal ciągła kompromitacja.

oznacz moderatorów
agd-akcesoria
#8 Zapaleniec#

Jest jakaś opcja w zamówieniach od kupujących, żeby bez klikania dowiedzieć się jakiego przewoźnika kupujący wybrał ?

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

W odpowiedzi na Wasze liczne zgłoszenia, wprowadziliśmy dziś zmianę związaną z pobieraniem etykiet w Wysyłam z Allegro. Od teraz udostępniamy bezpośrednio pliki PDF, ZPL lub EPL (w zależności od ustawień wydruku etykiet) we wszystkich trzech miejscach, z których można pobierać dokumenty (wypisane poniżej). 

 
Plik ZIP będzie pobierany wyłącznie wtedy, kiedy zostanie wybrana opcja WSZYSTKIE DOKUMENTY / POBIERZ PROTOKOŁY I ETYKIETY NADAWCZE lub w sytuacji, gdy wybrane etykiety będą w różnych formatach (np. PDF i ZPL).  

Miejsca, o których mowa, to:
1. Formularz Wysyłam z Allegro: krok "Wybór przesyłek",
2. Formularz Wysyłam z Allegro: krok "Podsumowanie",
3. zakładka Zamówione przesyłki.
 
Mam nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na Waszą pracę!
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mgd_tomczyk Dodałbym jeszcze jakiś dopisek, że dana opcja pobiera akurat ZIPa (skoro pomiędzy opcjami jest różnica w pobieranym typie)... ale to już taki drobiazg jest. Fajnie, że się nad tym pochyliliście. 

oznacz moderatorów
nikl
#13 Ambasador#

Błagam, nie piszcie, że zrobiliście coś tak jak chcieli sprzedawcy, bo zawsze i tym razem też robicie wszystko na złość sprzedawcom i odwrotnie niż chcemy. Nigdy nie słuchacie naszych uwag.

oznacz moderatorów