anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem komentarz, który według mnie jest niesprawiedliwy, co mogę zrobić?

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich kupujący kupił u nas przedmiot za pobraniem wysłaliśmy w terminie tego samego dnia odmowa przyjęcia przesyłki  kupujący wystawił nam komentarz negatywny Allegro 5 krotnie go usuwało a Kupujący  po usunięciu znów wstawia  komentarz  po następnym kontakcie z allegro już nie chce usunąć

nawet dane kupującego nie były poprawne bo tel był do kogoś innego co mam w takim przypadku zrobić

roszę o poradę

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Allegro nie chce już usunąć to tu na ALL sprawa się kończy, nic więcej nie zrobisz, możesz tylko dochodzić swoich racji w sądzie.Były już tu takie  wątki.

oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

dziękuję za odpowiedz  i tak już zrobię  na allegro każdy mówi coś innego i jest wolna amerykanka

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@NikoTomGmbH Wysyłasz za pobraniem = prosisz się o kłopoty. Allegro nie chroni sprzedającego. Allegro usuwało komentarz bo pewnie były tam rzeczy nieprawdziwe lub wulgarne. Teraz nie może tego zweryfikować i nie usunie. Co zrobić?

- komentarz : przełknąć

- wystąpić do kupujacego o zwrot kosztów przesyłki. Zrób to przez Allegro a potem oficjalnie listem poleconym.

- poinformować allegro o kosztach, twoim wystąpieniu i że według Ciebie transakcja była tylko dla wystawienia negatywnego komentarza ( co jest niezgodne z regulaminem) oraz że podane dane kupującego ( telefon) są fałszywe.

- Jak chce Ci się dalej bawić możesz iść do sądu - trochę to potrwa ale pewnie pieniądze odzyskasz a Kupujacy zapłaci znaczące koszty.

ps Co ci zarzuca Kupujący : "Niezgodne z prawdą szczegóły w warunkach dostawy" ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

wysłaliśmy w terminie   a na allegro każdy coś innego mówi a nie odebrał przesyłki odmowa przyjęcia

oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2021-04-30 Śledzenie przesyłek InPost InPost - Paczkomaty, Kurier, Przesyłki Kurierskie.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie widzimy, jak masz taki poziom to obrazek musi moderator zatwierdzić, nie udostępniaj pobrań, prosisz się o problemy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@NikoTomGmbH Język polski czy google translator?🤔  Tzn co kupujacy wam zarzuca?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

szybko piszę dla tego są błędy

oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem  co nam zarzuca ale wystawił komentarz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NikoTomGmbH Allegro usuwało 5 razy, bo prawdopodobnie treść komentarza naruszała zasady, teraz już nie narusza i Allegro nie usunie. Zapłata za towar i jego odebranie nie jest warunkiem wystawienia oceny. Kupujący mógł mieć powód, aby taką ocenę wystawić.

Sądu nie polecam, kupujący znajdzie 10 uzasadnień dla takiej, a nie innej oceny i poniesiesz tylko koszty sądowe.

oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedz zlokalizowałem o co tu chodzi  już oddałem go do naszego Mecenasa proste  konkurencja specjalnie to było zorganizowanie  jak zamówił i nie odebrał  nie ma prawa wypisać ze błąd  w opisie i nie rzetelna obsługa zainwestuję   takich kupujących trzeba temperować niech mnie to kosztuje

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@NikoTomGmbH Dobra rada : używaj zasad składni i interpunkcji. Wszystkim będzie łatwiej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

NikoTomGmbH
#9 Pomysłodawca#

racja Pozdrawiam i zyczę miłego weekendu

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NikoTomGmbH skonsultowałam tę sprawę, Kupujący wielokrotnie prosił o przywrócenie komentarza i opisał nam dlaczego go wystawił, po jego wyjaśnieniach nie mogliśmy ponownie usunąć komentarza. W ofercie była informacja, że jeżeli dokona zakupu do 14:30 to otrzyma przesyłkę jeszcze tego samego dnia, a otrzymał ją dzień później. Przykro mi, ale w tej sytuacji możemy usunąć komentarz tylko na prośbę Kupującego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika @msniezek  To chyba Wy powinniście wyjaśnić. Mamy obraz taki ( z dostępnych tu wiadomości ) : Sprzedający wysłał tak jak deklarował. WY dopisaliście czas dostawy ( wg Pani Joanny obowiązujący). Sprzedający tego NIE deklarował. Kupujący otrzymał dzień później i dał Sprzedającemu negatywa. Podsumowując : Sprzedający wywiązał się z obowiązku, Wy dopisaliście coś co Wam się wydawało  i co widział Kupujący. Kurier nie posłuchał Allegro i dostarczyl dzień później. Kupujący wkurzył się na Sprzedającego za błędy Allegro. Mam rację?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedający tego NIE deklarował.

Sprzedający to deklarował wystawiając ofertę.  Nie pasował termin dostawy, mógł nie wystawiać.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 to pokaż mi ( zrób print screena) w której kolumnie Sprzedający wpisuje termin dostawy ( nie termin wysyłki)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash W zakładce Dostawa. Nie ma tam takiego terminu? Czyżby był? Wystawiając ofertę zaakceptował warunki własnej oferty - umowy z kupującym.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash @NikoTomGmbH opisałam tą sprawę szczegółowo i wysłałam na kolejną konsultację, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią tutaj. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów