anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

otwarcie dyskusji - brak towaru. Co robić kiedy numer przesyłki pokazuję, że paczkę dostarczono

MAMY ROZWIĄZANIE!
iSmash
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Klient otworzył mi dyskusję jakoby nie dostał przesyłki. Sprawdziłem po numerze trackingowym i według poczty przesyłka została dostarczona. Co w takim wypadku powinienem zrobić?  - Nie zgodzić się na zwrot pieniedzy lub ponowną wysyłkę czy ponownie nadać produkt  w obawie przed otrzymaniem negatywa od klienta? Czy może lepiej pozostawić sprawę do rozstrzygnięcia allegro 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
mdrogeria
#21 Demiurg#

Ismash  Złóż interwencję  na poczcie -https://www.poczta-polska.pl/kontakt/

, poinformuj o tym klienta w dyskusji , odpowiedź otrzymasz w ok 24 H . Jesli masz opiekuna na poczcie to zgłoś tam , sprawa jest załatwiana dużo szybciej .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@iSmash Najszybciej : zadzwoń na infolinię poczty, podaj numer przesyłki - dostaniesz podstawowe info. Reklamację możesz złożyc po 14 dniach od nadania. Napisz do kupujacego że według twojej informacji przesyłka została dostarczona - spytaj czy moze ktoś inny z domowników nie odebrał, może sąsiad itp..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ismash  nie dzwoń !!! pisz mailem i taką droga otrzymasz odpowiedź , musisz mieć czarno - na białym .

oznacz moderatorów
iSmash
#7 Wielbiciel#

Byłem bezpośrednio na poczcie i dostałem info, że paczkę dostarczono(wrzucono do skrzynki) i taki też mam status w trackingu ale kupujący upiera się, że paczki nie otrzymał i teraz  jeśli odmówię wysłania produktu/zwrotu pięniędzy zapewne dostanę negatywa a allegro zapewne w żaden sposób mi w tym problemie nie pomoże  jeśli mam racje? Zastanawiam się na przyszłość po prostu czy lepiej jest wysyłać ponownie i nie jest to bardziej opłacalne.

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@iSmashzgłoś na policji kradzież paczki i poinformuj o tym i pocztę i kupującego. Bywa, że paczka się wtedy znajduje

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco Ma poinformować, że kto ukradł paczkę? Zgłoszenie przestępstwa niepopełnionego czym jest? 

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@xyz96Kto ukradł to ma ustalić policja, od tego jest. Paczki nie ma. Poczta twierdzi, że doręczyła, klient twierdzi, że nie ma. Ktoś musiał ją przywłaszczyć.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco

Mylisz się zasadniczo. Sprzedawca może zgłosić przewoźnikowi reklamację, a nie policji kradzież paczki. Za paczkę względem sprzedającego odpowiada przewoźnik. Wspominając o kupującym sugerujesz, że on ukradł. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@iSmash Musisz udowodnić klientowi, że przesyłkę otrzymał. Sam status niewiele znaczy. Może być wynikiem błędu poczty lub paczkę odebrała inna osoba. Pokaż klientowi jego podpis na dokumencie odbioru lub inny, niezbity dowód. Nie masz takiego dowodu, oddaj pieniądze lub wyślij skutecznie ponownie. W przeciwnym przypadku oprócz negatywa, klient może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a wcześniej może otworzyć Dyskusję. Wypłata z POK może (nie musi), wiązać się z koniecznością zwrotu środków i może być przyczyną ograniczeń na koncie. 

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

Możliwe, że kupujący chce cię naciągnąć na kasę

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zdarza się że "bystry" klient wykorzystując to że poczta nie wymaga potwierdzenia odbiorcy tylko bez jego wiedzy gdzieś przesyłkę zostawia i zrzuca z siebie odpowiedzialność na sprzedawcę któremu jest bardzo trudno a najczęściej graniczy to z cudem że mu się uda udowodnić komu listonosz w drugim krańcu kraju dał paczkę.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

możesz złożyć reklamację na poczcie

możesz złożyc zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa

przeciwko kupującemu

a gdyby np policja nie chciała przyjąć zgłoszenia

to

istnieje taki przepis

Art. 488. KPK


Czynności Policji w sprawach z oskarżenia prywatnego

§ 1.
Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu.
 
§ 2.
Na polecenie sądu Policja dokonuje określonych przez sąd czynności dowodowych, po czym ich wyniki przekazuje sądowi. Przepis art. 308 dochodzenie w niezbędnym zakresie stosuje się odpowiednio.
oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

@iSmash piszesz paczka.. jaki gabaryt, jesli większy niż rozmiar skrzynki wrzutowej.. to nie mógł w skrzynce zostawić, bo się NIE mieści.. myślę, że to może pomóc 🙂

oznacz moderatorów