anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty INPOST nie zgodne z gabarytem C!!

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale te ukochane przez allegro paczkomaty w górnym rzędzie posiadają zmniejszone w stosunku do standardu Gabaryt C skrytki!! Co gorsze nie możliwym jest wybór skrytki w dolnym rzędzie! W efekcie zniszczyłem kilka paczek (kartonów) gdyż próbowałem je wpychać na siłę a to po prostu niemożliwe! Gabaryt C oficjalnie na stronie InPostu ma wymiary 41 × 38 × 64 cm i widać je tutaj oficjalnie (!?):
https://inpost.pl/pomoc-rodzaje-paczek-kurierskich

Jednak w rzeczywistości skrytki w górnym rzędzie są profilowane w pionie i na końcu niższe o kilka centymetrów (!?!?) co powoduje to, że karton zgodny z standardem GABARYT C nie wchodzi!!!

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

xiaze89

@MM-TECH 

Dziękujemy za poruszenie tej sprawy.

Wszelkie uwagi są dla nas bardzo cenne. Wszystkie opinie gromadzimy i starannie analizujemy co pomaga nam udoskonalić nasze usługi. Przekazaliśmy sprawę do odpowiedniego działu.  

W przypadku, kiedy przesyłka nie zmieści się do skrytki w gabarycie C, a jej status zmieni się na nadana prosimy o każdorazowe zgłoszenie sprawy do naszego operatora. 

Przepraszamy za powstałe utrudnienia. 

 

oznacz moderatorów

iryssz
#7 Wielbiciel#

Ja mam to samo Paczkomat InPost ZGO01M 

płaszcz zimowy a skrytka na książkę 

i to nie pierwszy raz

Dziś rozerwałam sama worek i wepchnęlam płaszcz luzem na to worek z etykietą,no masakra.Inpost proponuje wydrukować inną etykietę?

 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@ModnaPani_art @Aditum

Proponuję, byście założyli wątek na wykop.pl, mają większy zasięg niż te forum 😉 Inpost i Allegro również majtam konto i pracownicy udzielają odpowiedzi 😉

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

A mógłbyś założyć i podesłać link bo ja nie wiem jak to tam zrobić??

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ModnaPani_art  Otrzymałaś już od nas informację mailową, że wyjaśniamy tę kwestię bezpośrednio z firmą Inpost. Twoja ostatnia wiadomość w zgłoszeniu również do nas dotarła, więc tak jak Cię poinformowaliśmy, w dalszym ciągu będziemy weryfikować sprawę z Inpostem, aby znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@Knowhere "Mój" paczkomat jest wolnostojący a ten problem i tak występuje, więc to chyba nie ma znaczenia 🙂

@ModnaPani_art 

Paczkomat STS06N

Niepodległości 59, Stargard
Na parkingu

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Świetnie - to dodaję do listy!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Aditum Hm, tak zacząłem się zastanawiać, czy takich śrub nie ma w skrytkach każdego gabarytu (tyle ze w A i B nie zwraca się na to uwagi, bo przesyłki z reguły nie sięgają aż tak głęboko w skrytkę)🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Tego nie sprawdzałem w sumie... Ale wydaje mi się, że tu chodzi o ten górny rząd w którym to chyba podłoga po prostu idzie "do góry" i w efekcie śruby które są w suficie tej skrytki rozrywają kartony... Pozwolę sobie wkleić tu informację, że niestety Inpost nie poczuwa się do winy i stwierdził, że paczkomaty są według niego w porządku i nie mają żadnych nieprawidłowości - taką informację przekazał rzekomo kurier który je obsługuje. Czyli piękne odbicie piłeczki. Co teraz z tym dalej?? Problem będzie narastał w funkcji czasu...

oznacz moderatorów

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Od ok. roku już ten problem nas dotyczy również. Jest to norma, że każdy paczkomat na górnym poziomie w gabarycie C jest niższy z powodu wystających śrub, gabaryty takie zatem nadajemy kurierem i wtedy kurier doręczający do paczkomatu się martwi żeby przy wkładaniu paczki otworzyć inny rząd niż górny.

Jeśli sami nadajemy to albo skracamy na wysokość paczkę a jeśli to niemożliwe z powodu zawartości jeździmy po kilku paczkomatach aż któryś się na dole otworzy, czasem też spod paczkomatu dzwonimy na infolinię i sprawdzają czy są wolne miejsce nie u góry...

Rekord to odwiedzone 4 czy 5 paczkomatów w promieniu 1-2km żeby gdzieś paczkę umieścić, w końcu finalnie telefon do kuriera z pytaniem gdzie jest i jazda do kuriera by przekazać przesyłkę, której nie było opcji nigdzie umieścić bo zawsze praktycznie otwierają się górny skrzynki - śmiech przez łzy.

Rozwiązaniem jest zamówić kartony pod wysokość 40cm a nie 41

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

No nie wiem czy 1cm niżej wystarczy? Generalnie Allegro sprawę zatuszowało. Może teraz jak **piiip** zacznie obsługiwać też Inpost to się zajmą tym tematem bardziej konkretnie! 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost @_HolaOla_  Inpost - ta sprawa ma już pół roku i wygląda na to że "olewacie" uzytkowników. Najprostsze rozwiązanie : stworzyć kabaryt : C- ( górny rząd) niższy np o 2,5cm.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash "olewają" bo skoro żaden nie składa w związku z tym do nich reklamacji, nie obciąża ich poniesionymi kosztami (jeśli to ich błąd), szczególnie jeśli są tego świadomi a mimo wszystko nie zapobiegają temu w sposób uniemożliwiający ten problem powstrzymać. Niektórzy muszą poczuć "karę" aby zrozumieć inaczej się nie da 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ActiveHeatSystem
#2 Obserwator#

Myślę, że ktoś tu zrobił potworny błąd (skrytka nie zgodna z rozmiarem C) i teraz nie chce wziąć za to odpowiedzialności. De fakto winne jest zarówno Allegro jak i InPost. Obydwie te firmy były powiadomione o tym problemie i nie reagują! Sam ostatnio zniszczyłem paczkę do klienta z tego powodu! Masakra!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ActiveHeatSystem Przypuszczam, że inpost może toczy jakiś wewnętrzny spór z wykonawcą tych skrzynek i koszty poniesione z tym przerzucą na winnego a widocznie żadna z tych stron się nie poczuwa do winy 😄
Ale to tylko takie moje "może" 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

browzur
#12 Orędownik#

@ZibiK30 , mnie się wydaje po tej lekturze, że duży może więcej i dlatego przeciąga linę tak długo, jak się da. Prywatny biznes nie przeciąga struny, bo grozi mu plajta.   

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash NIestety muszę Cię rozczarować, ale jest tak, że istnieje proste rozwiązanie, którego my lub Inpost nie chcemy zastosować, ale skuteczne metody jak poradzić sobie w tej sytuacji opisał @MM-TECH . Owszem, może nie są one idealne, ale na pewno są praktyczne i pomocne. Generalnie, podczas nadania paczkomat otwiera wolne skrytki w danym gabarycie i nie ma możliwości ustawienia wyboru skrytek np. w dolnym rzędzie. Temat jest nam znany i tak pisali tutaj nasi eksperci z @InPost, przekazaliśmy Wasze uwagi do osób odpowiedzialnych za takie zmiany. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola - generalnie moje uwagi były do Inpost'a, a Ciebie daję na "CC" bo ich zawsze bronisz 🙂

Czy to miałas na myśli ? :

Jeśli sami nadajemy to albo skracamy na wysokość paczkę a jeśli to niemożliwe z powodu zawartości jeździmy po kilku paczkomatach aż któryś się na dole otworzy, czasem też spod paczkomatu dzwonimy na infolinię i sprawdzają czy są wolne miejsce nie u góry...

Rekord to odwiedzone 4 czy 5 paczkomatów w promieniu 1-2km żeby gdzieś paczkę umieścić, w końcu finalnie telefon do kuriera z pytaniem gdzie jest i jazda do kuriera by przekazać przesyłkę, której nie było opcji nigdzie umieścić bo zawsze praktycznie otwierają się górny skrzynki - śmiech przez łzy.

Jeżeli tak to trudno to nazwać rozwiązaniem...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Chodziło mi raczej o pakowanie przesyłek w mniejsze o 1 cm kartony, nadawanie przesyłek za pośrednictwem kuriera oraz kontakt z infolinią w razie problemów, więc to większy fragment niż ten, który wybrałeś. 

Skoro już na zawsze jestem związana z Inpostem, to uważaj, bo jak pomyślę nad transferem, to kto będzie obrońcą użytkowników na Allegro Gadane? 😁

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów