anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PAKIET WSPARCIA i już blokada za Fakture

SOMIKO_PL
#8 Zapaleniec#

Allegro uruchomiło dla nas sprzedających PAKIET WSPARCIA,  terminy płatności za niemałe faktury miały zostać przesunięte.

No i zostałem wsparty....

BLOKADĄ sprzedaży

 

Ano myślę sobie czemu nie skorzystać z łaskawości allegro skoro w obecnej sytuacji chce nas wspierać. Skoro my wspieramy naszymi monetami ich cały czas, to w kryzysie nam ulżą. No to nie zapłaciłem 3k faktury, myślę zostawię na ryż i kaszkę, może się przydadzą lub nie te zlotoweczki

Także serdecznie dziękuję za wsparcie!!! 

Bardzo się przydało. Tylko się cieszę, że nie mam w nadchodzących opłatach 100 wyróżnień za chwilę bo by mi automatycznie skasowało za przedłużenie bez możliwości edycji ofert / co też jest czystym chamstwem! Jak masz pecha i blokadę to wyróżnień nie skasujesz i się przedłużają/ no i lecą dutki na pakiety pomocowe dla nas.

Drogie allegro, po co w takimi razie piszecie i obiecujecie bzdury i gruszki już nawet nie na tym zacnym drzewie. 

Chociaż w sumie może to ma sens?

Po trzech cyklach, przy kumulacji opłat/faktur pomoże nam rząd swoim pakietem wsparcia.

Czytając drobnym druczkiem między wierszami wasza Tarcza jeszcze dobrze nie wystartowała a już okazała się blaszanym bębenkiem

 

Pozdrawiam z kraju dobrobytu i komitetów pomocowych

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@SOMIKO_PL z tego co widzę, nie opłaciłeś należności za luty (termin minął 14 marca), tymczasem nasz pakiet wsparcia dotyczy konkretnych miesięcy: należności za marzec (termin przesunięty z 14 kwietnia na 1 czerwca) i kwiecień (termin przesunięty z 14 maja na 1 lipca).

Blokada sprzedaży nie blokuje edycji trwających ofert, w tym możliwości wyłączenia wyróżnień w trwających ofertach.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

SOMIKO_PL
#8 Zapaleniec#

Oczywiście że blokuje 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SOMIKO_PL Czy tutaj chodzi o blokadę sprzedaży, czy o blokadę wystawiania nowych ofert? Jeśli to drugie, to nie jest to blokada sprzedaży.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Jak nie opłacisz faktury blokuje Ci się wszystko 🙂 
jeżeli chcesz sobie to sprawdzić polecam https://allegro.pl.allegrosandbox.pl/

oznacz moderatorów

AW-Computers
#7 Wielbiciel#

Witam

"Wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni"

Spełniam warunki , pomyślałem że skorzystam. Loguję się rano na pocztę, a tu... BAM! - "Zablokowaliśmy Ci sprzedaż na Allegro".  A na koncie firmowym pustki bo popłaciłem na koniec miesiąca inne rachunki. Więc w te pędy do wpłatomatu z gotówką, puściłem przelew ekspresowy SORBNET i czekam aż mi automat łaskawie odblokuje sprzedaż.

Aż się prosi aby "podziękować" za pomoc, ale rozumiem że program był wdrażany na szybko i mogło zajść jakieś niedopatrzenie, mam nadzieję że tylko ja miałem takiego pecha 😉

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AW-Computers Tak jak pisał już @msniezek, pakiet wsparcia dotyczy konkretnych miesięcy: należności za marzec (termin przesunięty z 14 kwietnia na 1 czerwca) i kwiecień (termin przesunięty z 14 maja na 1 lipca). Natomiast Twoje zobowiązania dotyczą kilku, poprzednich miesięcy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AW-Computers
#7 Wielbiciel#

Faktycznie, racja - to ja pomyliłem daty ponieważ faktura dotyczyła jeszcze lutego a nie marca. Jako ciekawostkę mogę dodać iż u mnie trudności rozpoczęły się zanim dotarł do nas wirus. Ze względu na kwarantanne w Chinach, nie mogłem zamówić towaru. Finalnie dotarł do mnie z blisko miesięcznym opóźnieniem. Tak więc ze względu na ograniczony asortyment sprzedaż była już obniżona na przełomie lutego i marca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SOMIKO_PL @AW-Computers  przecież jest ładnie wszystko opisane 😄

Możliwość przedłużenia okresu zapłaty dotyczy dwóch okresów rozliczeniowych: 1 - 31 marca i 1 - 30 kwietnia. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty rachunków z tych okresów nie będziemy wysyłać standardowych przypomnień o zaległości, a konto sprzedającego pozostanie aktywne.

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/pakiet-wsparcia-dla-sprzedajacych-na-allegro-D5v2AD663Hr

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SOMIKO_PL
#8 Zapaleniec#

Nie przeczytałem tego.ale apropo braku możliwości edycji oferty w trakcie trwania blokady załączam screena,  specjalnie zaczekalem do dziś z przelewem i mam rację 

Screenshot_2020-04-02-08-18-28.png

 pomyslcie sobie za za dwie godziny wznawia się 100 aukcji z wyroznieniami a wy nie macie możliwości odznaczenia ptaszka wyróżnienia... I fruuu 1900 zł polecialo do poznania 

Nic się z ofertą nie da zrobić przy blokadzie konta, i jest to wg mnie bezprawne bo allegro niejako samo cie zmusza i przedłuża w takim konkretnym przypadku wyróżnienia 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SOMIKO_PL to dziadostwo że nie można nic edytować 😞  

Ps. kaska nie poleci do Poznania do allegro mają teraz 3 firmy inwestycyjne z Wielkiej Brytanii 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SOMIKO_PL Działam w tej sprawie, ale poproszę jeszcze o cierpliwość. Na pewno wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SOMIKO_PL Blokada sprzedaży za nieuregulowanie rachunku nie jest nakładana na konto nagle i niespodziewanie. Jako sprzedający miałeś przynajmniej 2 tygodnie na wyłączenie wyróżnień licząc od terminu zapłaty do czasu faktycznego nałożenia blokady na konto. W sumie otrzymałeś 3 powiadomienia przypominające o konieczności uregulowania rachunku, dokładnie 1, 16 i 22 dnia miesiąca. 

W szczególnych, indywidualnych przypadkach można wnioskować o zakończenie ofert wyróżnionych, przez co wyróżnienia również nie zostaną przedłużone. Jeśli chciałbyś uzyskać taką możliwość, bardzo proszę o kontakt z nami tutaj

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

chucknorris25
#7 Wielbiciel#

Witam zadam pytanie w tym wątku aby nie otwierać kolejnego. 

Z tego co wiem łapie się na pakiet korzyści. Opłata faktury za marzec miała być przesunięta o 60 dni a mi już wyskoczył napis iż należy uregulować do 14 kwietnia. Czy to porostu z automatu wyskoczyło ?  Bo o przesunięcie płatności nie trzeba dodatkowo wnioskować prawda? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chucknorris25 Wiążąca jest informacja, która widnieje na fakturze. W zakładce "Rozliczenia z Allegro" mogą się pojawiać dane, które nie uwzględniają informacji o pakiecie wsparcia. Przepraszamy za tę nieścisłość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów