anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pani i Pan potraktowali sklep jak wypożyczalnię . Co mam zrobić ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Cześć . Czy miał ktoś z tu obecnych taką sytuację ? Para kupiła stroje karnawałowe na sylwestra i po sylwestrze zgłosili zwrot " nie pasuje mi". Oba stroje są ewidentnie używane i śmierdzące. Nawet nie chciało im się tego wyprać . Zabawiłem się w detektywa i znalazłem ich wspólne zdjęcie w sylwestra 21/22 oczywiście w naszych strojach.  Czy mogę w całości odrzucić zwrot ? Czy allegro nie zablokuje mi konta ? Nigdy nie robiliśmy problemu ze zwrotami , ale to już szczyt . Jesteśmy sklepem , a nie wypożyczalnią.  Stroje są śmierdzące i porozciągane , do dalszej odsprzedaży się nie nadają.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu przy zakupie konsumenckim nie możesz odrzucić, natomiast możesz obniżyć zwrot środków o tyle na ile towar stracił na wartości.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza Cześć. 🙂 Nie możesz kupującemu/kupującym ograniczyć prawa do zwrotu towaru. Jednak: konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy (art. 34. ust. 4 ustawy o prawach konsumenta). Możesz obniżyć zwrot do wartości używanych strojów karnawałowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Dziękuję za szybką odpowiedź.

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Czy jeśli klient będzie się wypierał mogę dołączyć fotkę z ich zabawy sylwestrowej w naszych strojach ? czy jest to raczej nielegalne ?

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@maximpreza 

Zależy, w jaki sposób uzyskałeś to zdjęcie. Jeśli było/jest dostępne publicznie, nie widzę w tym nic nielegalnego.

Osobiście nie przesyłałabym zdjęcia, tylko grzecznie poinformowała klienta, że jestem w jego posiadaniu. To powinno mu odebrać chęć do ewentualnych awantur.

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Zdjęcie ma na FB , jeśli ja wszedłem na jej profil , to każdy może wejść.  Nie chcę tych zdjęć używać publicznie , tylko w korespondencji z tym klientem.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maximpreza   To zdradź chociaż za co się przebrali? Za buraki ? 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Hee , Ona za komandoskę , a on za policjanta 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Byłaś tam ?😂

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Istnieją ludzie, którzy nie muszą przebierać się za buraki😂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Trochę Kasia rozdmuchałaś temat.😞

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

W tym momencie mogę zareagować świętym oburzeniem:

Ja?! To nie ja! To on!!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To nie ja winny, to ona winna, to ona dawać nie powinna. Takie stare powiedzonko.😁

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Udawała że się bała, ale w głębi duszy chciała?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maximpreza A masz dowód, że to są wasze stroje, czy tylko widzisz, że są takie same lub podobne? 

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Ma nawet dwa dowody - dwa stroje sylwestrowe ze śladami używania. W połączeniu ze zdjęciem tworzą coś, co każdy sąd nazwie nierozerwalnym łańcuchem poszlak😊

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie mają żadnego dowodu, że to ICH stroje na zdjęciu, a Ty nie wiesz, co zrobi każdy sąd i jak to nazwie.  

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Są to ewidentnie nasze stroje , nie ma tu żadnej pomyłki. Pani nie spodziewała się ,że znajdę ją na FB i sobie razem z partnerem fotkę wrzucili.  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No to udowodnij, że są to ewidentnie wasze stroje. Masz taki DOWÓD? 

oznacz moderatorów