anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

piątkowe info ode mnie - moje przemyślenia o Allegro

terazauto
#13 Ambasador#

Teraz jest tak, że liczy się Producent oraz Klient. Sprzedający - jak my - są tak naprawdę pośrednikiem pobierającym za usługę skojarzenia stron prowizję w postaci marży. I ja to rozumiem, i Wam również radze się z tym pogodzić. Nie ma w tym - paradoksalnie - nic złego. Ot - znak czasów. Czym szybciej zareagujecie pozytywnie na te zmiany - tym szybciej Wasz światopogląd się zmieni. A Allegro, i pozostali dwaj ? hmmmmm.... Na moim targowisku są 3 budki z pieczywem obok siebie. Kolejka jest tylko w jednej z nich. Kto zrozumiał, ten zrozumiał. Tyle.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Xard86
#10 Popularyzator#

Nie wiem do końca jaka była idea tego tematu, ale w dużej mierze zgadzam się z @terazauto . Marudzenie na świat nie sprawia, że jest on lepszym miejscem, raczej odwrotnie. Allegro jakie jest takie jest, ale podwyżki i problemy dotyczą wszystkich ( poza sklepem Allegro, ale z tym chyba się pogodziliśmy ) i wszyscy muszą sobie z tym jakoś poradzić, dostosować się.

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte napisał:

"mamy się godzić na wszystkie fanaberie i dodatkowe opłaty Allegro czy wchodzić za wszelką cenę klientom w tyłek?"

Alternatywą jest przeniesienie całej sprzedaży do własnego sklepu, gdzie Sprzedawca jest panem i władcą. Ty się na to nie decydujesz, więc chyba dobrze Ci tutaj?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 decyduję się, tylko na to też potrzeba czasu. Już dawno temu pisałem, że będę ograniczał aukcje na Allegro. Jeszcze jakiś czas temu, o ile dobrze pamiętam, miałem ok. 1500 aukcji. Teraz jest chyba niecałe 500. Za jakiś czas planuję ok. 200 aukcji aby tylko sygnalizować swoją obecność. Reszta sprzedaży będzie na sklepie.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

A jakby tak - piszę teoretycznie - zdjąć wszystkie swoje aukcje na tydzień. Handlować tylko w sklepie internetowym. Jakby tak - teoretycznie - solidarnie zrobili to wszyscy sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@terazauto 

Heh, nic tak nie bulwersuje "Zaawansowanych sprzedawców", jak przedsiębiorca rozumiejący sytuację na rynku i potrafiący się na nim odnaleźć z korzyścią dla samego siebie i swoich klientów. Wszedłeś na forum, które powinno się nazywać "Żale i płacze sfrustrowanych geszefciarzy" i mówisz im, że zamiast utyskiwać na kupujących i Allegro powinni wziąć się do roboty i kasować marżę. No już mocniej kija w mrowisko nie da się wbić.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów