anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połącz z produktem

dariuszszill
#11 Animator#

Witam,


Pytanie o nowy wymóg 100% połączeń z produktem od 1 sierpnia.

 

  1. Co w przypadku jak nie połączymy do 1 sierpnia wszystkich ofert? Oferty nie połączone zostaną usunięte?
  2. Pojawia mi się taki błąd jak go rozwiązać?  

1.PNG

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Sprawa jest konsultowana przez zespół produktyzacji. Przypomnę się jeszcze raz i dam Ci znać, kiedy tylko otrzymam odpowiedź 🌸 Bardzo przepraszam, za taki długi czas oczekiwania 😞 dziękuję Ci za cierpliwość! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka takich kwiatkow jest więcej , w mojej branży roszada pojemnościami czy ilością sztuk w opakowaniu przez producentów bez zmiany kodu EAN jest na porządku dziennym , uważam , że twórcy katalogu produktów powinni wziać to pod uwagę nanim narzucą 100% obowiązek połączenia ofert .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria W bazie GS1 ten produkt pod tym EANem zawiera 10 sztuk w opakowaniu: https://www.eprodukty.gs1.pl/catalog/05905710065026. Czy na pewno ten produkt nie ma innego EANu dla 8 sztuk?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka niestety tak , ten sam EAN , jak już pisałem jest to nagminne w tej branży , pojemność , waga , ilość sztuk ... jednym słowem KARUZELA 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Otrzymałam odpowiedź, że według zasad GS1 producent powinien zmienić numer EAN dla nowego produktu, ze zmienioną już liczą sztuk w opakowaniu. Możesz zgłosić ten problem do producenta lub nawet powiadomić GS1 o braku nowego numeru dla produktu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka czyli Macie katalog produktów nie przystosowany do specyfikacji rynku , a od sierpnia wymagacie 100% połączeń , stąd będą kwiatki , których wielokrotnie pisali na forum i klienci i sprzedawcy .Jeden wielki bubel oraz bu.... dopisz sobie co chcesz .😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka druga sprawa !! DLACZEGO UPARCIE ŁĄCZYCIE MI TĄ OFERTĘ Z KATALOGIEM BEZ UPRZEDZENIA !!!! , KOLEJNY RAZ RĘCZNIE ROZŁĄCZM ,  przepraszam ,że krzyczę , ale mnie już nerwy poniosły 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Produkt łączy się z tym produktem, ponieważ zgadza się marka i EAN. Powinieneś poprawić wartość w parametrach dla swojego produktu. 

Czy mam poprosić w Twoim imieniu o odpięcie oferty od produktu Termoloki Inter-Vion 499576 20mm 8 sztuk? Czy ten produkt z Katalogu nie odpowiada Twojej ofercie? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka dziękuję , na razie podpiąłem do innego /INTER VION  😁 / budzącego mniej wątpliwości produktu . TYLKO BŁAGAM NIE IDPINAJCIE !!! Zmiana ilości w parametrach z10 na 8 nic nie daje ,, W NOCY ŁOBUZY ŁĄCZĄ . Może teraz będzie lepiej , wiem ,że robię bałagan , ale nie mam obecnie innego wyjścia .

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Jeszcze ja mam pytanie co w przypadku ofert jak 8823831413, 1210725164111953399724, 10910502021, 10910474344, mamy kilka produktów wystawione pod jednym indeksem i jednym kodzie kreskowym, jest nam tak łatwiej zrobić aukcje typu dopłata, na wymiar lub jakieś inne małe rzeczy które są pakowane po kilka sztuk a my je sprzedajemy pojedynczo co w takim przypadku? Będziemy musieli połączyć produkty z byle jakim produktem byle by nie zostały usunięte aukcje co spowoduje później nieporozumienie z klientem

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dariuszszill Cześć. 🙂 Do każdego wariantu powinieneś posiadać oddzielny kod EAN. Jeżeli produkty różnią się np. długością/szerokością/kolorem, to dla każdego wariantu powinien być osobny kod EAN.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Tylko to są aukcje na wymiar które nie mają konkretnych wymiarów, ani kolorów.

Właśnie dlatego specjalnie dla takich aukcji zrobiliśmy osobny indeks i jeden EAN żeby nie musieć zakładać ich osobno bo nie są konkretnymi produktami.

Czy w takiej sytuacji nie ma innej możliwości, tylko tworzenie osobnych indeksów i EAN'ów?

A nie ukrywam że te aukcje są dla nas najważniejsze bo są specjalnie pod klientów zrobione, żeby mogli kupić na wymiar

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dariuszszill Wystarczy, że dodasz osobne kody EAN do każdego produktu na wymiar. Chodzi przede wszystkim o to, że tkanina do rolet rzymskich nie może być połączona w Katalogu z firanką czy mechanizmem do rolet - to są różne produkty). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Posiadam produkt z kodem ean producenta, jednak nie ma go w katalogu. W jaki sposób mam go więc połączyć? kod ean 5905034817141

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@passahouse_com Jeśli nie mamy jeszcze tego produktu w katalogu, możesz wystawić ofertę bez wybierania produktu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

tak zrobiłem, tylko w moim asortymencie widnieje dalej informacja że muszę go połączyć do 1 sierpnia. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@passahouse_com Podczas wystawiania oferty powinieneś mieć możliwość dodania produktu do katalogu. Wejdź teraz w jej edycję i spróbuj wprowadzić taką zmianę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

W którym miejscu powinna być możliwość dodania produktu?problem.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@passahouse_com Po dodaniu zdjęć i parametrów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Wszystko ok tylko że w tym momencie wyrzuciło produkt do kategorii Allegro - Dom i Ogród - Narzędzia, natomiast pozostałe rozmiary tego produktu mają katalogi w kategorii  Allegro - Dom i Ogród - Narzędzia- Przyrządy miernicze - Pozostałe przez co teraz nie mogę ich połączyć w grupę wariantową..

oznacz moderatorów