anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

po co łączyć swoje oferty z innymi/cudzymi ?

mikeza
#20 Guru#

Ostatnio dosyć często mam informację, że allegro połączyło moją ofertę, albo odłączyło od innych itd. W zasadzie po jakie licho to jest ?

Wchodzę ostatnio na moją aukcję, sprawdzam oceny produktu i jestem zdziwiony, że jest ich tak dużo. Domyśliłem  się, że oferta została połączona i dodano oceny, które wystawili klienci, którzy nie kupowali u mnie.

Pierwsza ocena na górze:

Lusterko niezabezpieczone, bez naklejki z ostrzeżeniem o szklanej zawartości co spowodowało totalnie zniszczenie. Kompletny brak kontaktu ze strony właściciela. Nie polecam!  (ocena produktu 1 gwiazdka)

Co pomyśli sobie kupujący ? zapewne założy, że to ja jestem tym głupim sprzedawcą, który nie potrafi zabezpieczyć przesyłki i nie ma z nim kontaktu. W związku z tym zrezygnuje z zakupu. Dziękuję za taką reklamę. Nie po to staję na rękach, żeby dogodzić kupującemu, który potem zrezygnuje z zakupu mojego przedmiotu, widząc taki komentarz.

odłączam w takiej sytuacji produkt od innych ofert.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza po to łączą żebyś oferował jak najtańsze towary, bo klienci widzą przedział cenowy produktów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  tylko dlaczego mam mieć antyreklamę przez oceny dotyczące innych sprzedawców. Czy ktoś o tym pomyślał ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ostatnio to mało co tu jest przemyślane, zaczynają ze sprzedawców robić woły robocze co zarabiają na allegro a im zostają ochłapy i problemy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Wszytko ku zadowoleniu klienta, by mógł szybciej i prościej dotrzeć do tego czego szuka 😂 A szanowny klient zamiast rozwodzić się nad zaletami lusterka ocenia kiepskie opakowanie.

Na pocieszenie dodam, że ten sam komentarz wyświetli mu u wszystkich sprzedających podpiętych pod produkt więc aż tak się nie przejmuj 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oferty są łączone byś nic nie sprzedał

ma byc tak jak na portalu puszczy amazońskiej - ich oferta jest widoczna i kilka innych oczywiście promowanych

to jest ja przystawienie sobie pistoletu do głowy

w twojej ofercie są widoczne inne oferty tego samego towaru

podobnie w zakończonych

 

nie ważne jak napiszesz aukcje - dołączysz swoje zdjecia i dobre opisy allegro połączy to z ofertą innego sprzedawcy, który dodał 1 zdjęcie i sam tytuł oferty i obniżył cene o 20 groszy

i nic nie sprzedasz

lub jak ktoś kupi to zrobi zaraz anulowanie zakupu odstąpienie od umowy by przycebulić parę groszy

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/parametryzacja-i-opinie-o-produkcie-to-jak...

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mało tego. Zazwyczaj po takim połączeniu dane o produkcie są błędne. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby dedykowane informacje z katalogu pokrywały się z prawdą. Wygląda, to tak, że klient jest wtedy wprowadzany w błąd, bo mój opis nie pokrywa się z opisem głównego produktu.

Niestety w branży motoryzacyjnej nie ma idealnego katalogu, jest masa błędów i niedomówień. Bazowanie na gotowych rozwiązaniach to masakra. Tu potrzebna jest wiedza i własne doświadczenie, a nie gotowiec - kopiuj + wklej. Szkoda, że serwis tego nie rozumie.

Ja np,. wpisuje do jakich aut pasuje dana część, a po połączeniu z produktem wywala mi połowę modeli aut, bo katalog twierdzi inaczej, chociaż nie jest to zgodne z prawdą. Błędne koło.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów