anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po jakim czasie przychodzą opłaty dodatkowe od DPD?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hurtownia-PL1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, po jakim czasie przychodzą opłaty dodatkowe od DPD? Wysłałem 2 paczki które przekraczają wagę gabarytową o 1 centymetr na jednym boku lecz ich waga to jakieś 2kg. Wysłałem 2 tyg temu i jeszcze nic nie przyszło. Myślicie że za takie przekroczenie o jeden centymter na długości przyjdzie opłata dodatkowa?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Hurtownia-PL1 Cześć. Jeśli korzystasz z metody dostawy Allegro DPD bez podpisywania umowy z przewoźnikiem w narzędziu Wysyłam z Allegro, to opłaty za usługi dodatkowe doliczane są do Rozliczeń z Allegro (https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro) najpóźniej miesiąc po miesiącu, w którym odbyła się realizacja dostawy. 

Trudno powiedzieć, czy to przekroczenie będzie wiązało się z doliczeniem opłaty dodatkowej. Pamiętaj jednak, że możesz reklamować naliczenie opłaty dodatkowej (jeśli uważasz, że została doliczona niesłusznie). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Hurtownia-PL1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy dobrze rozumiem wysłałem 12 stycznia to do 12 lutego mogę maksymalnie dostać opłatę dodatkową?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hurtownia-PL1 Jeśli przesyłka była realizowana w styczniu, to opłata dodatkowa może pojawić się najpóźniej do końca lutego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
tablicedlaCiebie
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

a mianowicie w jaki sposób i gdzie mogę złożyć taką reklamację ?

Mam bardzo poważny problem z tymi naliczeniami ,

a paczki mam zawsze zgodne .

dziękuję za odpowiedź.

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tablicedlaCiebie W zależności od tego o jakie przesyłki dokładnie chodzi, w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje dotyczące reklamacji u przewoźników.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@tablicedlaCiebie 
W tym artykule nie jest jednak napisane, że reklamacje dotyczące przesyłek z przedrostkiem "Allegro ...", a w szczególności reklamacje opłat naliczanych Sprzedającym przez Allegro - najlepiej składać bezpośrednio do Allegro, a nie np. korzystać z pełnomocnictw Allegro do złożenia reklamacji u "podwykonawców" Allegro.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

To po prostu nie jest prawda. Mi się niejednokrotnie zdarzyło dostać dopłatę po 2-3 miesiącach. 

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

Dokładnie. Ja ostatnią paczkę (akurat UPS, ale opłaty dodatkowe dopisują w ten sam sposób) wysłałem 25.01.2022, a jeszcze 08.04.2022 potrafili mi coś doliczać :))

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Mnie UPS doliczył 21,50 za "weryfikację adresu" adresu który to klient w Smart wpisuje, na szczęście i o dziwo, dziś Allegro uznało reklamację i zrobiło korektę na tę kwotę.

Jednakże trzeba ślęczeć nad tymi bilingami i wypatrywać tych dopłat. 

oznacz moderatorów
Sejdino
#9 Pomysłodawca#

Ja również opłaty dodatkowe dostaję nawet po 3 miesiącach...

 

oznacz moderatorów
tablicedlaCiebie
#8 Zapaleniec#

I sprawy ciąg dalszy...

Doliczenia są w kwietniu i paczki pochodzą z nadań w kwietniu.

Złożyłem reklamację do allegro na doliczenia do wszystkich 19 przesyłek ( 19x19,99 = 379,81 zł).☹️

Dziś mam odpowiedź:

------------------------------------------
Przewoźnik napisał, że paczki zostały oznaczone jako niestandardowe z powodu kształtu. 

-----------------------------------------

Wszystkie moje paczki są prostopadłościanami o regularnych kształtach np 85x65x8 cm bez stretchu , dość lekkie , zgodne z tym co wpisuję z rubrykach przy nadawaniu przesyłki. W/g mnie jest to jawne oszustwo ze strony albo allegro , albo DPD . Dzwoniłem też do DPD , ale z botem ciężko się dogadać...

Na pewno tego tak nie zostawię , jeśli macie jakieś doświadczenia w "walce" o swoje dobro to dajcie znać proszę , każda rada mile widziana.

 

oznacz moderatorów
Firma-Polmer
#10 Popularyzator#

Witam. Właśnie też otrzymałem odpowiedź na zgłoszoną reklamację w DPD. Zasłonili się regulaminem ale odpowiedzi co było dokładną przyczyną nie ma, wydaje się jakby faktycznie DPD szło w śladu Inpostu i dodają od tak se dopłaty. jedna dopłata dla firmy w skali kraju to już konkretne przesyłki. Dzisiaj dodatkowo od DPD dostałem dopłatę za przekierowanie przesyłki. Dziwna praktyka gdyż każdy klient może sobie sam przekierować przesyłkę w dowolne miejsce, a dopłatę otrzymuje nie kto inny niż sprzedawca. I z pseudo darmowego SMARTA robi się przesyłka droższa niż standardowy kurier. Czas pomysleć nad zmianą kuriera.... 

oznacz moderatorów