anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po połączeniu z katalogiem produktów, mój produkt zmienia nazwę

musicman76
#12 Orędownik#

Sprzedaję produkt "Skórzany pas do gitary" za 65zł a beznadziejny katalog allegro dopisał mi "nylonowy pas do gitary" ktory kosztuje 25zł, nie no szok, i tak dzieje się prawie z każdym produktem że zamienia nazwy produktu. Czy Allegro to w końcu poprawi ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

echhhhhhhh😥

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 Czy zgłosiłeś już sugestię aktualizacji lub zmiany nazwy tego produktu zgodnie z tą instrukcją

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Allegro powinno dla każdego sklepu zatrudnić na koszt Allegro sekretarkę któraby zmieniała nazwy i zgłaszała sugestie 🙂 Czy ja wciąż mam na to tracić czas na zgłaszanie sugesti ? Niech Allegro mi za to płaci to będę siedział i ciąle zgłaszał.

oznacz moderatorów

Pascon
#9 Pomysłodawca#

My wystawiliśmy ofertę ostatnio na toner HP oryginał nowy - uszkodzone opakowanie, spięło z katalogiem Allegro po ean, obrazek się zgadza. Wystawiliśmy. Po kilku dniach przychodzi upomnienie od Allegro - oferta usunięta. 

"Opis Twojej oferty zawierał sprzeczne informacje co do stanu towaru. Wybrano parametr "nowy" choć z treści oferty wynika, że przedmiot nosił ślady użytkowania, został odnowiony lub jest uszkodzony."

No to pytamy o co chodzi? odpowiedź od allegro, "produkt nowy - uszkodzone opakowanie". Więc zgodnie z tą informacją, nie może Pan użyć już parametru "Nowy" i że mamy poprawić wszystkie nasze oferty, no to zawał serca, mówimy pora zamykać biznes, bo duża część naszej oferty to - uszkodzone opakowania, zwalniamy ludzi, Wesołych Świąt itd. Allegro każe nam zwijać biznes.

Ale pytamy a jaki w takim razie jest to produkt? używany? odpowiedź, że to jednak pomyłka: "Problemem tutaj jest niespójność parametru "Nowy", a "regenerowany", które wzajemnie się wykluczają."

Świetnie, nie musimy zamykać firmy, osiwiałem ale co tam, nikt mi zdrowia nie zwróci. Ale szukamy dalej, bo ja nie wpisywałem tego nigdzie, że regenerowany, ale co? okazuje się że w produkcie w katalogu Allegro jest, że to regenerowany, to zadowolony piszę do Allegro w tej sprawie. 

na to dostałem odpowiedzi:

"Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w Ofercie, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie jej błędy lub nieścisłości."

Jeżeli w produkcie znajduje się błąd, to ten błąd mogą Państwo do nas zgłosić i oferty z nim nie łączyć. 

Zgodnie z punktem 5.2 Regulaminu Allegro są Państwo odpowiedzialni za swoje oferty, w tym za ewentualne nieścisłości lub błędy. Produktyzacja nie zwalnia Państwa z tego obowiązku.

No to człowiek spina to z tym wątpliwej jakości katalogiem, w którym EAN nie jest unikalnym identyfikatorem i jeszcze jak jest tam błąd to moja wina i wyjaśnienie typu "trzeba było nie łączyć".

No i najlepiej właśnie, że my mamy wszystko poprawiać. Bo prowizję płacimy za to żeby było źle, a jak poświęcimy swój czas-pieniądze i zgłosimy poprawki to możeeeee będzie zaakceptowane i poprawione.

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Pascon 

Czyli ostatecznie podpięło się pod regenerowany, chociaż taki nie jest, bo nie ma opcji nieużywany z otwartym opakowaniem, tak ?

Sprzedający to dla serwisu darmowi żołnierze. Allegro dało poligon, sprzedający mają na nim trenować ;]

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Nieźle a allegro umywa ręce wi wymyślają jeszcze to bardziej bzdetne nowosci

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Produktyzacja, a raczej jej wykonanie, to chyba mistrzostwo wśród bzdetnych nowości 😁

Mam nadzieję, że nie będą starali się tego przebić...

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@MrMarco 

To niczym nieuzasadniony optymizm😊

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Pascon 

O cholibka...

Znaczy, że nowy produkt w uszkodzonym pudełku nie jest produktem nowym w sytuacji, kiedy jest wystawiany przez sprzedającego.

Ciekawe... Bo ten sam produkt jest nadal nowy wtedy, kiedy kupujący dokonuje zwrotu bez podania przyczyny, w uszkodzonym pudełku.

- czy opakowanie jest integralną częścią produktu, czy nie jest?

- zależy, kto pyta...

W książkach o Harrym Potterze takie coś nazywano transmutacją, dlatego uważam "cholibka" na początku za nader adekwatne😊

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

- czy opakowanie jest integralną częścią produktu, czy nie jest?

- zależy, kto pyta...

 

Bohaterem każdej sytuacji jest Pierre. Pierre Dolain.

Sprzedający (po otrzymaniu zwrotu bez opakowania):
- O ja Pierre... A opakowanie to gdzie ?

Sprzedający (gdy musi sprzedać towar po zwrocie):
- O ja Pierre... Znowu muszę obniżyć cenę za nowy towar.

Kupujący (dokonujący zwrotu; wyrzucił wcześniej opakowanie):
- O ja Pierre... Ale przecież opakowanie nie jest potrzebne.

Kupujący (który otrzymał towar po zwrocie, bez opakowania):
- O ja Pierre... Miał być nowy !

;D

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ Mamy płacić horrendalne prowizje i jeszcze odwalać za allegro prace?

oznacz moderatorów