anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pobiłem rekord - prowizja 2000%

RLis
#10 Popularyzator#

Przygotowując się do nadchodzących od kwietnia "ułatwień" dla sprzedających zaczynam przeglądać swoje oferty, transakcje i przeliczam wszelkie możliwe opcje rozwiązań w oparciu o statystyki dotychczasowej sprzedaży.

Ktoś pisał o podwyżce o 984%, podbijam stawkę do 2000% 😀

Słowo-klucz: prowizja minimalna 0,25zł

Przykład: towar za 1zł za metr czegośtam w kategorii Elektronika, wielu klientów kupuje kila, kilkanaście, kilkadziesiąt metrów, zdarzają się jednak zakupy po metrze i kurier pobranie za 19,99zł  w tym tygodniu miałem takich zamówień kilkanaście

Czy mylę się obliczając kwietniową prowizję za taki zakup na 5,25zł ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@RLisJak to kalkulujesz? Za przedmiot 0,25 za wysyłkę 2,00 wychodzi 2,25 za zakup 1m. Co oczywiscie jest horrendalne, ale nie 5,25...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

po wrzuceniu w kalkulator sprzedaży za 1zł w tej kategorii wyliczyło prowizję 25%

chociaż prowizja w kategorii wynosi 7%

Jak myślisz ile zatem system wyliczy przy sprzedaży towaru za 1zł i wysyłki za 20zł ?

Stawiam na 25% co daje z samej dostawy kwotę 5zł, jeśli się mylę to niech mnie jakiś admin poprawi ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RLisProwizja to 7% ale minimalna 0.25PLN. Czyli zrówna się przy sprzedaży za ok 3,5PLN..skad wziąleś 25% od dostawy?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

z kalkulatora, wynika z niego że prowizja to 25%

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash Logicznie rzecz biorąc masz rację. Niestety logika czasami swoje, a system swoje.

A jeśli system nie zsumuje kosztów towaru i dostawy, co logicznie powinien zrobić, i nie policzy prowizji od sumy wedle odpowiedniej kategorii? Jeśli podliczy prowizję od towaru (25%) i przeniesie ją procentowo na koszt wysyłki?

Nie twierdzę, że tak będzie. Twierdzę paranoidalnie, że może tak być i warto by przetestować zmianę trochę wcześniej in vitro, niż in vivo na organizmach sprzedawców.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@Kasiulki2w Ludowym Wojsku Polskim było powiedzenie "Tam gdzie zaczyna się wojsko, kończy się porządek".

Parafrazując tę ludową mądrość: Tam gdzie zaczyna się Allegro, kończy się logika 😋

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Dlatego właśnie czuję się tu jak król(owa)... z dowcipu rysunkowego.

Siedzi sobie król na tronie, w pozycji z Rodina, i myśli: jestem paranoikiem. Ale czy w wystarczającym stopniu??

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

@Kasiulki2  Twierdzisz, że musimy to przetestować - no niby racja, trzeba będzie, bo Ci, którzy nam powinni pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości pochowali głowy w piasek 😣

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

A co oni się mają przejmować, jeśli sprzedawca nie ma gdzie pójść?

Tylko, że to na krótką metę myślenie jest.

Sprawdzałam ostatnio ceny słoni w karafce (co ja z tymi słoniami??) w Trumplandii. I w zwykłych sklepach internetowych, i w serwisie aukcyjnym, który też bierze prowizję od ceny z wysyłką. Co się okazało: we wszystkich sklepach za takiego samego słonia muszę zapłacić praktycznie tyle samo, różnice sięgają może 1-2 procent... z wyjątkiem serwisu aukcyjnego, gdzie jest 20 procent drożej. Te same słonie, te same karafki... Nawet właściciele sklepów wystawiający w serwisie doliczają 20 procent do swoich wyjściowych cen.

Efekt? Ruch jak na bałtyckiej plaży w czasie sztormu. Żaden. Bo kto normalny będzie tak przepłacać...

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Przypuszczam że prowizja za wysyłkę wyniesie 25% z 20zł. A że będzie tak sugeruje inne chore działanie, które można zaobserwować przy pobieraniu prowizji od oferty wyróżnionej.

Np sprzedaję grę za 10zł

Prowizja w tej kategorii wynosi 8% ale minimalna prowizja wynosi 2zł.

Zatem pobierają prowizję 10zł *8% = 0,80zł = 2zł jako prowizja od sprzedaży

+ Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej w wysokości 50% prowizji ze sprzedaży

Czyli zamiast pobrać 2zł + 0,40zł (10 * 8% = 0,80 * 0,5 = 0,40) = 2,40zł

Pobierają łącznie 2zł + 1 (2 * 0,5 = 1) = 3zł

Problem wynika z tego, że zamiast liczyć 50% dodatkową prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej bazując na 8% w kategorii czyli 4% - liczą 50% od kwoty minimalnej prowizji.

Podobnie tutaj - % prowizji od wysyłki będzie brany nie z % prowizji wynikającej z kategorii tylko z minimalnej prowizji = 1zł minimalna 0,25zł czyli 25% czyli prowizja od wysyłki też 25%

oznacz moderatorów