anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobranie prowizji za wysyłkę

Mahika74
#10 Popularyzator#

Witajcie !  Klient kupuje u mnie towar, wybiera opcję przesyłki listu poleconego 6,99 zł, a ja na następny dzień widzę na swoim zestawieniu pobranych należności kwotę do zapłaty - 6,49 zł.  Nie rozumiem, czy to ja mam płacić za przesyłki czy błąd czy w czym rzecz ?? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Nie wszystko piszesz. Prowizja od sprzedaży, prowizja od kosztów wysyłki (dwie oddzielne prowizje) - pokrywa sprzedający.

Czy teg dotyczyło pytanie?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Mahika74  klient prawdopodobnie nie wybrał opcji "list polecony" ale " allegro przesyłka polecona"

Za tą usługę płacisz nie poczcie lecz jest ona doliczana przez allegro. Nalezy tylko wygenerować etykiete i wysłac paczke. Te 6,49 to rachunek jaki wystawilo Ci allegro za przesyłke.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Tak, to jest "allegro przesyłka polecona", nadawana przez elektronicznego nadawcę i tylko z tej formy nadawania przesyłek korzystam. Typ operacji- przesyłka Poczta Polska.

Chyba nadal nie rozumiem. Skoro Klient płaci te 6,99 to dlaczego ja mam płacić za tę przesyłke 6,49 ?? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Mahika74  Ty także płacisz 6,99.

Koszt przesyłki to 6,49 lecz dochodzi także koszt prowizji allego którą pobiera także od kosztów wysyłki (taki sam procent jak prowizja od sprzedanego produktu)

Wiec w sumie 6,49+ prowizja allegro to dla Ciebie koszt wysyłki około 6,99 +/- kilka groszy

Dlatego można wpisac jako koszt wysyłki kwotę 6,99

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Ok, pojęłam, dziękuję serdecznie 🙂 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mahika74 jak nadajesz poprawnie przez EN ( mail ) to allegro dolicza to salda 6,49 zł a Ty nie masz tego ujętego na fakturze z poczty. 

Wszystko jest poprawnie o ile nie kasuje Cię dodatkowo poczt 🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-nowy-model-rozliczeniowy-EY0aDmk...

________
Κώστας
oznacz moderatorów