anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta Polska - Przekręt "na COVID" - Polecone/Paczki/Pocztex - PUŁAPKA

pinsplash
#21 Demiurg#

Właśnie boleśnie przekonałem się o czymś co @WREDZIA-W1 przewidziała jeszcze w Marcu/Kwietniu. Pocztowych. Zgodnie z rozporządzeniem Poczta może wrzucić do skrzynki/zostawić pod płotem/dać sąsiadowi itp BEZ POKWITOWANIA ODBIORU każdą z tych przesyłek ( polecony, paczka, pocztex itp..).

1. Wczoraj dowiedziałem się że dostałem pocztex w czasie kiedy nikogo w domu nie było... no i zaczynamy śledztwo 😞

2. Dzisiaj Kupujący mi napisał że nie otrzymał przesyłki, która figuruje w systemie poczty jako odebrana wczoraj.

Masakra. Ciekawy jestem jak to będzie rozstrzygać Allegro? Kupujący twierdzi że  nie otrzymał - więc POK? Sprzedający ma dowód - śledzenie PP że dostarczył - więc próba wyłudzenia przez Kupującego?

Rada : ZERO wysyłek PP obojętne przez Allegro, czy nie - bo nie ma żadnej gwarancji że dojdzie.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@pinsplash  Takie coś wydarzyło się u mnie już kilkakrotnie. Za jeden taki dostałam negatywa, bez dyskusji, bez wyjaśnienia, Pani Kupująca od razu poleciała mi po gwiazdkach, nie reagowała na moje próby wyjaśnienia i prośby o usunięcie, nie chciała nawet zwrotu pieniędzy, ani powtórnego nadania. Dziwna Pani, a Allegro nie zgodziło się na usunięcie tego komentarza, bo nie wiedziało czy jest to prawda że klient nie dostał/dostał przesyłkę, mimo że w śledzeniu jest odebrane. Nie mogło sprawdzić, tak więc komentarz nie usunęli.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Teraz już wiesz, że Wredzia to wizjonerka 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Ogólnie to chyba nie tylko problem poczty, Przesyłkę z aukcji w Wielkiej Brytanii wysłanej ich pocztą również dostałam bez potrzeby potwierdzania odbioru, w Polsce to chyba dostarczył UPS.

Ogólnie byłam w szoku sprzęt za 3,5tyś. Woda na młyn oszustów i złodziei. Nieciekawie.

 

PS nie w Polsce to był Pocztex i zapukał tylko dla tego że się w skrzynkę nie mieściła paczka ale położył przy drzwiach bez podpisu, dobrze że mam super sąsiadów.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1  Czyli czekamy na następną wizję do Września😉 2021

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pulkownik66 W rzeczy samej 🙂 Czekamy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Droga wizjonerko - a masz jakieś pozytywne wróżby? 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash  Mam 🙂 My, bywalcy AG, nie zachorujemy na covid 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Rosporządzenie to nie ustawa. Gdyby poczta mogła sobie wrzucać w majestacie prawa polecone do ogródka i za nic nie odpowiadała, doręczyciele mogliby kraść w majestacie prawa, a tak nie jest. Rozstrzygnięcia Allegro w tej sytuacji nic nie znaczą.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  A jednak jakieś stanowisko będą musieli zająć, gdy dojdzie do tego:

Masakra. Ciekawy jestem jak to będzie rozstrzygać Allegro? Kupujący twierdzi że nie otrzymał - więc POK? Sprzedający ma dowód - śledzenie PP że dostarczył - więc próba wyłudzenia przez Kupującego?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Będą musieli, zgodnie z obowiązującymi przepisami, śledzenie PP, że doręczono, to nie dowód w sądzie.

Samo Allegro w innym przypadku napisało komuś, nie pamiętam, ale mogę poszukać, że to za mało, musi być podpis odbiorcy w dokumentacji.

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 No, dokładnie. Musi być podpis. Ciekawe jak zareaguje na to sąd.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kulki-kulki-pl
#9 Pomysłodawca#

Ale w czasach covidu nie składa się podpisu przy odbiorze chyba w większości firm kurierskich. DHL, GLS wysyłają smsem kod odbioru, który trzeba podać kurierowi, nie wiem jak inni. Śliska sprawa z udowodnieniem przez sprzedawcę, że Kupujący odebrał przesyłkę. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kulki-kulki-pl W sądzie to dostawca będzie musiał udowodnić, że dostarczył, a nie odbiorca, że mu nie dostarczono.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Olaboga, jaki babol 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ale niestety tak jest... Doreczyciel ni musi teraz przedstawiać żadnego dowodu że coś dostarczył...

Na poczcie mnie nawet poinformowano że reklamacje na to są odrzucane, bo prawo zwolniło ich z konieczności potwierdzania..więc reklamacje do "składu węgla"

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Mnie na poczcie też informowano o pewnych rzeczach swego czasu i odmówiono mi okazania dokumentu z moim podpisem przy rzekomym doręczeniu przesyłki, której mi nie doręczono, a w śledzeniu było napisane, że doręczono. Dopiero odwołanie do zarządu PP w Warszawie poskutkowało dostarczeniem mi pisma z informacją, że było to doręczenie zastępcze, nieuprawnione, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale chodziło o to, że list polecony rzekomo wrzucono do skrzynki, a w śledzeniu napisano, że list doręczony. Oczywiście w sądzie takie doręczenie to nie jest doręczenie.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tutaj wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu

obecnie kurierzy nie muszą zbierać podpisów przy odbiorze przesyłek

kto w razie problemów dowodzi że doszło do prawidłowego doręczenia tego nie wiem

prywatnie nauczyłem kurierów, że zostawiają przesyłki oparte o drzwi i sobie idą

w firmie nasz sklep robi gratisowo za miejsce odbioru przesyłek dla wszystkich sąsiadów, których akurat nie ma w domach - mamy dzięki temu dobre relacje z kurierami bo nie tracą czasu i z sąsiadami - zyskujemy przez to często klientów

i nic nie zgineło

ostatnio też mieliśmy podobny przypadek czekaliśmy w firmie pilnie na towar bo robota stała, a tu zonk przesyłka oznaczona jako odebrana

złożyłem reklamację - następnego dnia paczkę przyniósł wspólnik, który był w innej naszej firmie z tekstem, że mu ją dla nas kurier zostawił - skąd wiedział że jesteśmy powiązani tego nie wiem

oczywiście potwierdziłem doręczenie przesyłki i anulowałem reklamację

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED  U mnie to wygląda dokładnie tak samo. Raz jednak nie dostałam przesyłki, zadzwoniłam do nadawcy, on do firmy kurierskiej, a potem do mnie, że przesyłka jest w skrzynce od gazu 🙂 Była.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

że przesyłka jest w skrzynce od gazu

Ale jaja 🙂

oznacz moderatorów